catafalq
catafalq (üye)
Ankara / Amatör

Fotoğrafçı Arkadaşlar Bir Sorum Var

Merhabalar.. Yazın düğünüm olacak ve kendi davetiyemi hazırlamak istiyorum. Photoshop bilgim orta seviyede ama size esas sorum şu ; Psd formatında davetiyemi hazırlasam baskıyı nasıl yaptırabilirim? Sizce fotoğraf şeklinde davetiye acayip mi olur?? Ya da fotoğraf şeklinde değil de kartona nerde baskı yaptırabilirim Ankarada? Ya da arkadaşlar basabilirim diyen var mı aranızdan? 700civarı bastırmalıyım. Fikir ve önerileriniz için şimdiden çok teşekkürler...

Tarih: 17 Mayıs 2007, 18:45 - İp: 85.***.**9.232
digiworld
digiworld (üye)
Giresun / Stüdyo Fotoğrafçısı

davetiye olarak fotograf şaçma olmaz cok hos durur.tasarımın ve senin zevkine göre değşir bu tabiki.. sade seyler kullanırsan veya SB yenge ile olan fotografını atarsın yaniii zevk meselesi...Bastırman için hazır halinde fotoğrafcı basarsa psd olur ama baska yere gidersen jpeg veya tıff olarak götür ha benden bi fikir renkli fotokoni yapan kıratasiyelerde kalın kartonlar normal 44 daha kalın giresunda A4 o şekilde 1 ytl basıyor sen A4e 2 veya 3 adet sıgdırabilirsin maliyet daha ucuza gelmiş olur saygılarımla

Tarih: 17 Mayıs 2007, 19:01 - İp: 85.***.**3.159
guresci
guresci (üye)
Hakkari / Meraklı

dostum tasarla bence de tasarlarken CMYK modda tasarlarsan daha sonra sorunlar yasamazsın cunku matbaalar genellikle bu renk ile basıyolar...

Tarih: 17 Mayıs 2007, 21:16 - İp: 88.***.**8.69
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşım Sana Biraz Kızmak Zorundayım Özür DiLeyim İlk Önce..

Bak GüzeL Kardeşim Davetiye Yapmak İstiyorsun Düğünün İçin.. Kendi Zevkime Göre Olsun Demişsin Ama Senin Photoshop BiLgin Senin Zevkini Ne KAdar Tatmin Eder BiLmiyorum. YanLış AnLama Sonuçda Amatörsün Git Bir Fotoğrafçıya Size GüzeL Bir Fotoğraf ÇeksinLer Ve Onun Üzerinde ÇaLışma YapsınLar Çok PahaLı Bir İş DeğiL Fotoğraf Davetiyesi NormaL Davetiyeden Daha Ucuza YapıLıyor Fotoğraf Davetiyesi...

Herkez Kendi İşini Yapsın Derim.. Paraya İhtiyacın Varsa Bu İşide Seviyorsan Gir Bi Fotoğrafçının Yanına ÇaLış Hem Kendini GeLişdir Hemende İnsanLarın İşini Görürsün.. Zaten Piyasada Çırak Sıkıntısı Var.. YanLış anLama Senin Gibi Bu İşi Zevk İçin Yapan arkadaşLar GeLiyor Dükanda Hani Oda Photoshop Yapıyorya Kendi Çapınca..! Bizim Yaptığımız İş Üzerine Konuşarak ukaLaLık YapıyorLar...İki KeLimeyLe SusturuLunca Bu Seferde Biz UkaLaymışız OLuyoruz.. Sen Yeni BaşLamışsın Biz YıLLardır Yapıyoruz..
Bırakın Biraz tecrübe,KaLite Konuşsun..

SaygıLarımLa.

Tarih: 18 Mayıs 2007, 09:30 - İp: 88.***.**1.208
digiworld
digiworld (üye)
Giresun / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bu İşi Zevk İçin Yapan arkadaşLar GeLiyor Dükanda Hani Oda Photoshop Yapıyorya Kendi Çapınca..! Bizim Yaptığımız İş Üzerine Konuşarak ukaLaLık YapıyorLar...İki KeLimeyLe SusturuLunca Bu Seferde Biz UkaLaymışız OLuyoruz.. Sen Yeni BaşLamışsın Biz YıLLardır Yapıyoruz..
Bırakın Biraz tecrübe,KaLite Konuşsun..

Sip_Sak katılıyorum kardeşim sana... bu gibi olaylar cok oluyoo

Tarih: 18 Mayıs 2007, 09:54 - İp: 88.***.**9.252
selamoni
selamoni (üye)
Şanlıurfa / Stüdyo Fotoğrafçısı

kardeş sen bana fotoğraflarını yolla sana davetiye yapayım sende gidersin fotoğrafçıda veya matbaada bastırırsın selamlar

Tarih: 18 Mayıs 2007, 14:26 - İp: 88.***.**7.226
leonman57
leonman57 (üye)
İstanbul / Amatör

ARDEŞ CMYK VE TİF FORMATINDA KAYDET 300 DPİ DEN AŞAĞI GÖNDERME ÇÜNKÜ 300 DPI DAN AŞAĞISINDA FULULK OLUR.
BASILACAK ÜRÜN DE ZEMİN VARSA 0.5 CM ETRAFINDA FAZLALIK BIRAK
ALLAH MESUT ETSİN KARDEŞ

Tarih: 18 Mayıs 2007, 15:10 - İp: 88.***.**9.23
batuhan19b
batuhan19b (üye)
Çorum / Stüdyo Fotoğrafçısı

A4 o şekilde 1 ytl basıyor sen A4e 2 veya 3 adet sıgdırabilirsin maliyet daha ucuza gelmiş olur saygılarımla

demişsin ama 10x15 6 adet davetiye 1 ytl sizce hangisi ucuza gelir.

Tarih: 18 Mayıs 2007, 19:45 - İp: 88.***.**2.186
catafalq
catafalq (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar öncelikle cevap yazan herkese çok teşekkürler...

Çırak arayan arkadaş forumun ilan bölümüne istediği ilanı bırakabilir. Ama benim sorumla pek bir ilgisi yok çıraklığın. Sayın Şipşak siz ve sizin gibi bilgiyi paylaşmaktan zarar göreceğini düşünen ve bunu maddiyata bağlayan zihinler yüzünden gelişmişlik seviyemiz bu noktalarda maalesef.. Paraya falan ihtiyacım yok çokşükür.Ayrıca ekonomistim.. Müşteri kaygılarınızı ve şuan içinde bulunduğunuz durumu iktisadi anlamda çok iyi anlıyorum..

Not : İşin parasında olduğumu nereden çıkarttınız bilemiyorum. Ayrıca photoshop bilgim orta seviyede dediysem 3dstmax ve maya bilgimden bahsetmedim sanırım.. Sizi bol bol kitap okumaya ve o avatarınızdaki sigaralı resminizi değiştirerek sigarayı bırakmaya davet ediyorum...

Saygılar...

#catafalq' tarafından 19.05.2007 01:19:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mayıs 2007, 01:17 - İp: 88.***.**5.51
mevlut2635
mevlut2635 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

adamın biri oğluna sen adam olmazsın der dururmuş. Çocuk hırs yapmış evden kaçmış okumuş. Vali olmuş ve babasını yaka paça huzuruna getirtmiş. Babasına ''sen bana adam olmazsın demiştin ama bak ben okudum ve vali oldum'' demiş. Adam oğlunun bu sözü üzerine ''Ben sana vali olamazsın demedim adam olamazsın dedim'' Görüyorum ki babanı bu şekilde huzuruna getirttiğine göre daha ADAM OLAMAMIŞSIN!!! demiş. Burası bizim sitemiz sen git borsanı oyna kardeş. Kendi işine bak!!!

Tarih: 19 Mayıs 2007, 03:46 - İp: 88.***.**8.184
mevlut2635
mevlut2635 (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

Buradan bütün fotoğrafçı arkadaşlara sesleniyorum. Paylaşım güzeldir fakat mesleği ayaklar altına alıyoruz böyle yaparak. Paylaşımlarımıza biraz özen gösterelim ki yarın böylr ukalalıklara meydan vermeyelim.

Tarih: 19 Mayıs 2007, 03:50 - İp: 88.***.**8.184