cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fon Temizlemek Resimli Anlatım

vsk olarak anlatıyorum yeni bi fotoğraf açıyoruz ve bu fotoğrafı layerde çift
tıklıyoruz ve kiliti kaldırıyoruz kaldırmazsak arkası transparan olmaz onun için
kiliti kaldırıyoruz pen tool aracı ile örnekteki gibi resmin etrafını dolaşıyoruz
şekildeki gibi

dolaşma bittikten sonra ctrl+enter'e basıyoruz hareketli çizgi olacak aşağıdaki şekil gibi ve ctrl+entere basarak siliyoruz aşağıda resimdeki gibi

ctrl+D ile
hareketli çizgileri kaldırıyoruz daha sonra lasso tool ile saçların üstünde fon parçaları kalmıştı
onları sekildeki gibi lasso tool ile seçiyoruz şekildeki gibi

select/color range açıyoruz daha sonra saçların
üstündeki kalan fonun üstünde şırıngamızı shifte basılı tutarak gezdiriyoruz temizlenecek yer beyaz
olana kadar olduğu zaman okeyliyoruz şekildeki gibi daha sonra feader (ctrl+alt+D) 1 vererek okeyliyoruz ve deleteye basıyoruz ve başımızın üstüde temizlenmiş oluyor

ve ctrl+j ye
basarak 2. bi layer açıyoruz aynı fotodan 2 tane olunca alttakini seçiyoruz resimdeki gibi

daha sonra
gradient tool aracını seçiyoruz ve fonu atmak için de resimdeki işarete göre fareyi sürükleyin
ve bırakın fonda atılmış olur

ve sonuç tabi bu saçların kenarlarında kalan kırıntıları silginin kenarını yumuşatarak silebilirsiniz benden bu kadar eksik varsa da uyarın düzeltelim

#cemmalakka' tarafından 21.06.2007 18:27:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Haziran 2007, 18:25 - İp: 85.***.**3.127
mizahci
mizahci (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Tabii ki mutlaka o yüzdendeir kardeş ben dedim zaten dikkatten kaçmıştır diye senin sebep farklı olabilir benim asıl lafım sana değil bu işi o kadar basit sanıpta hava atanlar için sanal ortamda değil normalde bu işe saygı göstermeyenler için yoksa elbwette tutup böylew bir vesika çıkarmazsın ortaya benim sinirli bi anıma denk gewldi öyle yazdım kusura bakma kardeş.
Herkesten özür dilerim ama olmayan işe tahammülüm yok ne yapayım

Tarih: 22 Haziran 2007, 19:36 - İp: 88.***.**3.191
cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

o zaman kusura bakma bende sen öle konuştun diye biraz parladım bende özür dilerim efet haklısın işlerin durgunluğu yüzünden insanın bide bişey yapası gelmiyo ondan hadi dedim böle bi konu açam dedim ama haklısın bu konuda bu işleri basit zannedenler var herşey kolay zannediyo hemen kaparım diyo ama çok çok zor sana da hayırlı işler diliyorum arkadaşım işlerinin açilmasını diliyorum

Tarih: 22 Haziran 2007, 20:24 - İp: 85.***.**3.109
ozgur6442
ozgur6442 (üye)
Uşak / Amatör

çok faydalı bir paylaşım.emeğine sağlık kardeş.

Tarih: 23 Haziran 2007, 01:53 - İp: 88.***.**8.171
abax
abax (üye)
İçel / Meraklı

ellerine sağlık.

Tarih: 24 Haziran 2007, 02:49 - İp: 88.***.**0.170