cemmalakka
cemmalakka (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fon Temizlemek Resimli Anlatım

vsk olarak anlatıyorum yeni bi fotoğraf açıyoruz ve bu fotoğrafı layerde çift
tıklıyoruz ve kiliti kaldırıyoruz kaldırmazsak arkası transparan olmaz onun için
kiliti kaldırıyoruz pen tool aracı ile örnekteki gibi resmin etrafını dolaşıyoruz
şekildeki gibi

dolaşma bittikten sonra ctrl+enter'e basıyoruz hareketli çizgi olacak aşağıdaki şekil gibi ve ctrl+entere basarak siliyoruz aşağıda resimdeki gibi

ctrl+D ile
hareketli çizgileri kaldırıyoruz daha sonra lasso tool ile saçların üstünde fon parçaları kalmıştı
onları sekildeki gibi lasso tool ile seçiyoruz şekildeki gibi

select/color range açıyoruz daha sonra saçların
üstündeki kalan fonun üstünde şırıngamızı shifte basılı tutarak gezdiriyoruz temizlenecek yer beyaz
olana kadar olduğu zaman okeyliyoruz şekildeki gibi daha sonra feader (ctrl+alt+D) 1 vererek okeyliyoruz ve deleteye basıyoruz ve başımızın üstüde temizlenmiş oluyor

ve ctrl+j ye
basarak 2. bi layer açıyoruz aynı fotodan 2 tane olunca alttakini seçiyoruz resimdeki gibi

daha sonra
gradient tool aracını seçiyoruz ve fonu atmak için de resimdeki işarete göre fareyi sürükleyin
ve bırakın fonda atılmış olur

ve sonuç tabi bu saçların kenarlarında kalan kırıntıları silginin kenarını yumuşatarak silebilirsiniz benden bu kadar eksik varsa da uyarın düzeltelim

#cemmalakka' tarafından 21.06.2007 18:27:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Haziran 2007, 18:25 - İp: 85.***.**3.127
lotus-
lotus- (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Tesekkurler kardes emeginize saglik.Sitede bu tur çalismalari gormek çok guzel.
Saygilar..

Tarih: 21 Haziran 2007, 18:33 - İp: 84.***.**0.218
cemmalakka
cemmalakka (üye)

bunu aliakdoğan arkadaşımız için anlattım ama oda biliyorki bu frumda bu bilgiler baya gerekli herkes elinden geldiği kadar bir konu anlatırsa çok çok iyi olur. herkese kolay gelsin lütfen bakıp bakıp çıkmayalım bi teşekkürü çok görmeyin yazan elleriniz de dert gömesin kolay gelsin

Tarih: 21 Haziran 2007, 19:02 - İp: 85.***.**3.127
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

teşekkürler "kardeş emeğine sağlık...

Tarih: 21 Haziran 2007, 19:58 - İp: 88.***.**1.6
x-men
x-men (üye)
İstanbul / Amatör

Elinize sağlık, güzel anlatım olmuş..

Tarih: 21 Haziran 2007, 21:34 - İp: 85.***.**4.246
kosovali
kosovali (üye)
Ankara / Amatör

ellerine sağlık abim bilmeyenler için güzel bir çalışma tebrikler!

Tarih: 21 Haziran 2007, 21:54 - İp: 81.***.**0.140
z_yazgan
z_yazgan (üye)
İzmir / Meraklı

arkadaşlar sizleri bilmem ama benim sitede gerçekten görmek istediğim tablo işte şimdi tamp aylaşım anlamına yakışır bir site olmaya başladı böyle paylaşımlara bir teşekkür yetmez bence

Tarih: 21 Haziran 2007, 23:11 - İp: 88.***.**6.7
mizahci
mizahci (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Valla yanlış anlaşılmasında kardeş eğer fon tek renk ve resimden zıt bir renkte ise hiç böyle uğraşmadan sadece color range ile ayırabilirsiniz hem saçlardada böyle izler kalmaz nasıl vesikadır bu ben anlamadım saçların kenarları beyaz izli neyse o dikkatten kaçmıştır mutlaka ama color range i açıp kenardaki + işaretli araca tıklayıp siyah resmin fon olan kısmına tıklayınca ok deyince olay çözülüyor isteyen olursa resimlide anlatırım stüdyo fotoğrafçısıyım deyip ortaya böyle vesikalar çıkarmayın lütfen yanlış anlaşılmasın bu iş basit değil

Tarih: 21 Haziran 2007, 23:26 - İp: 88.***.**6.133
aliakdogan
aliakdogan (üye)
Ankara / Amatör

cemmalakka kardeş, çok teşekkür ederim ellerin dert görmesin keşke herkes siz ve kosovali arkadaş gibi duyarlı olsa photoshop u öğrenmeyi çok istiyorum buna çok ihtiyacım var öğrenene kadar da sizler gibi paylaşımcı arkadaşları biraz rahatsız edeceğim kusura bakmayın lütfen tekrar teşekkürler iyi çalışmalar.

MSN Adresim: [email protected]

Tarih: 22 Haziran 2007, 09:28 - İp: 194.***.**1.244
cemmalakka
cemmalakka (üye)

mizahçı arkadaşım ben sadece anlasınlar diye basit bi anlatım yaptım bunu ben knock out ile kestiğimde hiç ve hiç kalmıyo al buda knock out la yaptığım farkındayım ben beyazlıkların kaldığından

#cemmalakka' tarafından 22.06.2007 09:53:46 tarihinde düzenlendi.

#cemmalakka' tarafından 22.06.2007 09:57:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Haziran 2007, 09:48 - İp: 85.***.**3.109
nazen
nazen (üye)
Samsun / Amatör

Teşekkürler cemmalakka
önemli olan emek veripte bilgiyi paylaşmak, bilmeyen arkadaşlar (mesala ben) için çok yararlı olduğunu düşünüyorum keşke photoshopu bilen arkadaşlarında bu paylaşımda katkıda bulunsa...

Tarih: 22 Haziran 2007, 15:44 - İp: 88.***.**8.230