rgbss
rgbss (üye)
Tokat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Digital Fotoğrafçılıkta Saç

neden digital bir fotoğrafta montajlarda saçları neden tel tel göremiyoruz?

Tarih: 15 Aralık 2003, 00:00 - İp: yok
Ufuk
Ufuk (fotoşopçu)
İzmir / Meraklı

dijital fotoğrafçıların çoğu kaliteden çok hıza önem verdikleri için saçla başla fazla uğraşmıyorlar.Yoksa uğraşılsa yapılamayacak bişey değil.Ama adamlarda haklı.Her fotoğrafın saçıyla uğraşılsa iş çıkmaz.
O yüzden
FOREVER ANALOG derim başka da bişey deme

Tarih: 16 Aralık 2003, 02:52 - İp: yok
ndemren
ndemren (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Vallahi ben Nikon coolpix 5700 aldım saçıda başıda yerinde gösteriyor...

Tarih: 20 Aralık 2003, 03:18 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

sen saç dekobajından bahsediyosun ama cevap yazan arkadaşlar başka anlamış gibi geldi neyse

saç dekobajıysa sorduğun exract tan iyi neticeler almak mümkün. ancak corel 2,0 plug-in i photoshop a yükler ve birazda sabırla çalışırsan her saç telini tane tane dekobe edebilirsin. hatta sineğin kanadını yada bir cam vazoyu şfaf bir şekilde dekobe etmek hem mümkün hemde alışırsan oldukça pratik.

Tarih: 22 Nisan 2004, 17:25 - İp: yok
blnf717
blnf717 (üye)
Bolu / Amatör

rgbss kardes sen galiba soruyu yanlis yerde sormussun. Photoshop kisminda sorsaydin daha kolay cevap alabilirdin.Buradaki cevaplara bakarsan kafan karisir. Gerci bir cevap var queen in yazdigi. Nikon 5700 ile 30 MB kayit ile Canon ile sac kesiminin ne alaksi oldugunu henüz cözebilmis degilim. Bir kac defa daha okuyayim bari.

Tarih: 22 Nisan 2004, 21:03 - İp: yok
cpx5700
cpx5700 (üye)
İstanbul / Amatör

blnf717 hiç kasma ben en az 10 defa okudum ama gerçekten hiç bir şey anlamadım. Heralde benim hiç bilmediğim bir konudan bahsediyor

Tarih: 22 Nisan 2004, 21:19 - İp: yok
stil
stil (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

saçları tel tel ayırıp dekupe etmen için knock aut 2,0 alıp yüklemen gerikiyor bence mükemmel bir program..

Tarih: 15 Ekim 2004, 11:50 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadasim,

http://www.pixeladdiction.com/bb/tutorials.php?aid=14&page=1&topic=

eger ingilizcen yeterli ise bu linkteki tutorial sana photoshopda istedigin socuna olasmanda yardim ci olacagini düsünüyorum.

Tarih: 17 Ekim 2004, 01:38 - İp: yok
music_art
music_art (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

knock out,,ve mask pro3 bu konuda fena değil,,kayıplar elbet oluyor ama sistem bu ,,yapcak bişi yok

Tarih: 17 Mart 2008, 08:40 - İp: 78.***.**2.56
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

kareyi çok net çekeceksin. makinanda çözünürlüklü olacak. kesim yaparkende dikkatli yapatığın zaman tek tek saçı görürsün. biraz zordur onuda demişken diyeyim.

Tarih: 18 Mart 2008, 03:01 - İp: 88.***.**3.197
  • 1