eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Cekilen Fotografa Ne Gibi Mudahele?

arkadaslar cektigimiz normal bir manzara fotogafina photoshop'ta ne gibi mudahelelerde bulunabiliriz? bunlarla ilgili egitim veren bir sayfa ya da eskiden acilmis bir konu var mi? yardim ederseniz sevinirim [>:D

Tarih: 4 Ekim 2006, 15:44 - İp: 144.***.**8.224
orhan yum
orhan yum (üye)
Diyarbakır / Stüdyo Fotoğrafçısı

her işlem her fotoğrafa yapılmaz.ama her fotoğrafa her işlem yapılır.

onu o an fotoğrafa göre siz belirliyorsunuz. bakarsın fotoğrafa ve herhangi bir kusur varsa ona göre müdahale edersin. ama yoksa bir kusur müdahale etmen gerekmiyor.

#orhan yum' tarafyndan 05.10.2006 01:35:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2006, 01:32 - İp: 88.***.**0.118
barıs_34
barıs_34 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

eraycanli; arkadaş önce selam çektiğin manzara fotoğrafına neden müdehalede bulunmak istiyosun anlamadım adı üstünde manzara fotoğrafı manzarayımı değiştirecen hiç böle bişeye gerek yok çekim hatan varsa onu düzeltirsin olur biter

Tarih: 5 Ekim 2006, 12:50 - İp: 81.***.**4.4
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

sadece manzara ile sinirlandirmak istemedim, ornek olarak onu verdim herhangi bir fotograf olabilir. galeride bazi arkadaslar fotografa USM, level, contrast, hue/saturation, color balance, shadow/higlight gibi mudahelelerde bulunduklarini soyluyorlar. fotograflarin direk makineden cikmadigi belli bir baska guzel duruyor normal bir kare ciplak gibi gozukuyor gozume, bunlarin neler olduklari ve nelere yaradiklari ile ilgili bilgi istemistim, ya da bir adres olabilir. bir de bazi arkadaslar renklerle oynama yapip renkleri birbirine donusturuyor, bu nasil oluyor?
bu konuda yardim edebilir misiniz?

Tarih: 5 Ekim 2006, 19:22 - İp: 81.***.**7.8
  • 1