gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Yonetime Acık Mektup...

siyaset yapılmasına cok akrsı degilim,her topictede neredeyse cevabım var..kendi dogrusundan baska dogru,kendi dusundugunden baska dusunce olamayacagını savunanlara alıstık,

ancak, amacı sıyaset tartısmanın otesinde,baslıgı ve içerigiyle insanları rencide etmek, hesap sormak, yaftalamak olan konuların hepsinin kilitlenmesini istiyorum.

Tarih: 26 Şubat 2008, 22:35 - İp: 88.***.**1.186
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

sonsuz saygı ve desteklerimle

Tarih: 26 Şubat 2008, 22:37 - İp: 88.***.**1.95
nedimy
nedimy (üye)
Bursa / Meraklı

Tarih: 26 Şubat 2008, 22:49 - İp: 88.***.**1.73
t.y.
t.y. (üye)
Samsun / Meraklı

bir kere daha

Tarih: 26 Şubat 2008, 22:51 - İp: 88.***.**1.95
merhaz
merhaz (üye)
Şırnak / Amatör

bu mektuba bende imzamı atıyorum gaijin..
yıllardır bu forumlarda tanıştığım ve sevdiğim arkadaşlarımı siyasi fikirlerinizden dolayı ben şahsen kırmak istemem..ben burdaki arkadaşlar ile siyasi fikirlerden dolayı bir araya gelmedim,hiçbirimizde gelmedik,bizleri burada buluşturan tek nokta,fotograf sanatına olan sevdamızdır..her arkadaşımızın kendisine göre bir dünya görüşü ve siyasi çizgisi vardır..ama bazen bu görüşlerimizi birbirimizle paylaşırken birbirimizi kırmayıda ihmal etmiyoruz..bu aslında bizim toplumsal bir hastalığımız olamlı..
bende buradaki arkadaşlar arasında kırgınlıkların olmaması adına siyesi konuların tartışılmasından yana değilim..gaijin ve diğer arkadaşlara bende katılıyorum...

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:08 - İp: 81.***.**3.235
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:14 - İp: 88.***.**0.129
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

tesekkurler.
ben siyaset tartısmaya karsı deglim,ama benımle fikren uyusmayan adamın ikinci mesajında benı vatan haini ilan etmesinide anlamak zorunda degilim.
daha dun bayrakları alıp meydanlara cıkan insanlara laf atan adam bugun benım vatan sevgimi sorguluyorsa ortada bir yanlıslık var demektir.
------------

neyse,
konu kişilerin hırslarını alamayıp,kişilere topluluklara, saldırması,rencide edici, hakarete varan toppicler acması ve bunların sırf bir mevzi kazanmak ugruna gormezden gelinmesi.
milliyetcilik farklı seydir faşizm baska, demokratlık baska seydir boluculuk baska.
bunu bile anlayabilmekten uzak insanların baskalarını yaftalamasına hala goz yumuluyorsa yazık.

siyaset tartısmayı bile beceremeyen ınsanların tartısması bile tamam ama, tutup insanları rencide etmeye yonelik,belli bir grup kişi yada gorusu direkt olarak karalamaya yonelik, ayrıca sadece ve sadece kavga cıkmasını amaclayan toiclerin kilit altına alınmasını istiyorum.

cunku bunlar o kişi ve gurubu kotulemek,karalamak,sinirlendirip,tepkilerini almak ve ustlerine gitmekten baska amacı olmayan topicler.
bunları acanlarında vicdan dersi vermesini,boluculuk yapıp boluculugu lanetlemesini anlamak mumkun degil.
yazıklar olsun...

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:29 - İp: 88.***.**1.186
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

bu siyasi,dini veya milliyetçi adı herneyse topikler beni siteden soğuttu.
ve bunun artniyetli yapıldığına inanıyorum artık.
zaten bölünmeye müsait bir toplumuz,herkes birbirini kırıyor.
kimse kimsenin siyasi görüşünü bilmek zorunda değil.
kimse kimsenin rengini bilmek zorunda değil.

fotograf konusunda değer verdiğim bir insanın bir başkası için yazdığı bana göre yanlış olan düşüncelerini okuyunca,o değer verdiğim insan için çok negatif düşünüyorum.

eğer fotograf sevgisi için buradaysak,fotograf konuşalım.yada hoş sohbetler olsun.

ama bu topiklerde okuduklarıma göre saydığım ve fotografçılık için değer verdiğim kişiler için negatif bir şey düşünmek istemiyorum.

bu tip topiklere ihtiyacı olanlar lütfen başka ortamları gersinler.

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:30 - İp: 88.***.**0.129
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=29952&syf=9#

bu topicte fdemirhan ustanın cevabıda bir bakıma haklı.
ben sıkı bir denetim ve anında mudahale istiyorum.cok seymi istiyorum?
hayır.
baska sitelerde bu tıp bır konu actıgınız anda,haber bile verilmeden uyeliginiz silinir.
sıkıysa orada acın bu konuları dıyene, "ben bu sitedeki dostlugu yakınlıgı sıcaklıgı seviyorum " derken,o dosta sıcak samımı arkadasa, ıkı dakika sonra hakaret etmeye baslamakda baska bir celişki..
hadi tartısmayı beceremiyoruzda,laf sokmadandamı duramıyoruz????

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:47 - İp: 88.***.**1.186
ozzy baba
ozzy baba (üye)
Ankara / Meraklı

Kad-ir yerden göğe kadar haklısın ve bu konuda konuşmaya da hakkın hepimizden çok var...

Çünki hiç konu açmamışsın...

Sıkıntılı günlerden geçiyoruz ( aslında tarih boyunca bu coğrafyada sıkıntısız günümüz olmuş mu merak ediyorum) bu sebeple de ama iyi niyetli ama kötü niyetli siyaset, din ve milliyet gibi kavramlar hakkında forum açılınca herkes mezhebine ve meşrebine göre bir iki şey karalamak zorunda hissediyor kendini...Gaza geliyoruz anlayacağın...

Bu tür forumların baydığını söylüyorsun....

Yerden göğe kadar haklısın...

En iyisi siteyi bu tür konulara kapatmak...

Vaktim de gidiyor boş yere...

Ama yasaklayarak bir yere de varılmaz, herkes fikrini özgürce ve saygı kuralları içerisinde söylesin dinleyen dinlesin riye bir taraftan da içimde bir ses bağırıyor...

Ama siyasetin de dinin de milliyetçiliğin de anlamını iyice yozlaştırdığımız şu günlerde bu forumlar baydı...

Haklısın....

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:52 - İp: 88.***.**0.191
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buffalonun actıgı topicte fdemirhan ustanın cevabı,affına sıgınarak buraya tasıyorum:

Coğrafyacıların sitesini düşünün, veya akvaryumcuların, veya her ne konuda uzmanlaşmış site olursa olsun.
O siteye gidip, benim şu fotoğraf makinem şu hata kodunu veriyor, acaba sorun mercektemi sensördemi gibi bir başlık ne kadar abes ise, fotograf sitesinde şu nehrin debisinin şubat ayında şu kadar metreküp.... sorularıda aynı derecede abes olmazmı ?
Konu politika olunca özelliğimi var ? her sitede politika mı konuşulmalı ? Politika siteleri ne güne duruyor.
Kimsenin politik fikirleri beni ilgilendirmiyor, ne demek istemezsen okuma ? politika sitesine üye olursanız orada yazılan her şeyi okursunuz, her şeyin politika ile ilgili olmasını beklersiniz. Biri astrofizik ile ilgili bir şeyler, bir diğeri kedisinin niye kabız olduğu, bir başkası ruh çağırma seansı ile ilgili başlıkları sıralarsa, istemeyen okuması gibi abuk bir savunma yapılabilirmi ? Kardeşim burası politika sitesi, git derdini uygun bir platformda anlat demezlermi ? her şeyin laçka edilmesimi lazım.

Sitenin yüksek katılım sayısı, çoğu fotografla uzak yakın ilgisi olmayan kişilerin, mahalle kahvesinde kimsenin kaale almayacağı klişe fikirlerini duyurmak için cazip görünüyor. Değerli fikirlerini politika sitelerinde tartışsınlar, ilgi duyan gider üye olur. Burası fotografa ilgi duyanları sitesi.
Bende fotograf sitesinde politika konuşulmasın görüşünü destekliyorum.
Tarih: 26 Şubat 2008

Tarih: 26 Şubat 2008, 23:54 - İp: 88.***.**1.186