dreamseyyah
dreamseyyah (üye)
Diyarbakır / Amatör

Yeni Üyelere Yer Yok

ben yeni üye oldum fotoğraflarım yorum almasına rağmen son yorum alanlar kısmında görüntülenmiyor ben bir eğitimciyim pekiştirme olmadan davrnış söner. sizzde bu şekilde üye kaybedersiniz ve daha önemlisi fotoğraftan soğutabilirsiniz. ve yöneticilere bir soru sordum hala cevap alamadım mesela bugün fotoğraf yükleyemedim. 1gün geçmesine rağmen. umarım yazılanları dikkate alırsınız eski üyeleride kayırmayın yeni üyeleri kaybedersiniz.

Tarih: 5 Şubat 2011, 20:20 - İp: 95.***.**1.111
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sayın zesel..

deşifre olan birşey yok.. bu konu daha önce birkaç defa soruldu, konuşuldu, yanıtlandı. gizli kapaklı birşey değildi zaten..
sizin daha önce cevap alamamanız tesadüftür bence..
ben şahsen sizin daha önceki sorunuzu vs görmedim.

yanlış bilmiyorsam, 800 küsur (veya biraz daha fazladır belki) yetkili üye var.

kendim şahsen ne zaman yetkili olmuştum?
yaklaşık 80-90 tane fotoğrafım vardı. ve yapmış olduğum 3.000 civarı yorum..
tabii ki üyenin fotoğraf ve yorumlarının bu kadar yüksek olması gerekmiyor illa..

sayın zesel..
yetki almanın şu şekilde şartları var:

-eklediğiniz fotoğrafların kalitesi iyi düzeyde olacak. İyi derken, teknik kapasitesi yüksek, kompozisyonu vs sağlam olacak.

-bu kalite istikrarlı olacak. yani bazen kaliteli fotoğraflar ekleyip, bazen baştan savma özensiz fotoğraf ekleyen üyelere yetki verilmiyor. hatırlıyorum, kaç tane üyenin verilmiş olan yetkileri bu ve benzer sebepler yüzünden iptal edilmişti.

-veya fotoğraf kaliteniz ortanın az üzerindedir. çok yüksek değildir yani.. ama site içindeki aktiviteniz çok iyidir. sayfalarca yorum yazmışsınızdır. eklemiş olduğunuz onlarca fotoğraf vardır. böyle üyelere de yetki veriliyor.

ama kalitesizliğe asla yetki verilmiyor.

sayın zesel, fotoğraflarınızdan görmüştüm ama inanın şu an hatırlamıyorum. ancak 1 sayfa fotoğraf ve henüz 160 yorum yeterli midir?
değildir..
fakat bu 1 sayfa fotoğrafınız çok çok iyidir, tam usta işidir mesela..
o zaman hemen yetki verilebilir.

sözün özü :

yetki için en önemli şart, üyenin yeterli kalitede fotoğrafları olması ve istikrarlı olmasıdır.

Tarih: 7 Şubat 2011, 12:11 - İp: 94.***.**1.39
zesel
zesel (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 7 Şubat 2011, 14:34 - İp: 78.***.**8.208
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bu statü olayı neden bu kadar önemli ki ? Fotoğraflarını onay almadan yükleyen üyeler sizden daha iyi olduğu için o konumdalar diyemeyiz ki ? Neden böyle algılayasınız ki ?

Bence bu hiçbirşeyin göstergesi değil. Çok büyük bir haksızlık simgesi de değil. Siz iyi bir fotoğrafçıysanız bilirsiniz ki fotoğrafınız onaylanacak ve sevilecektir.

Lütfen siteden böyle %100 adaletli birşey beklemeyin. Herhalde bu sistem olmasa işler çok daha sarpa saracaktı. Buraya kazanılması gereken , rekabet içeren bir oyun alanı yerine; paylaşım ve geribildirimlerle tecrübe edinme yeri olarak görmek daha doğrusu.

Somut olarak mağduriyetleriniz nelerdir, ya da mevcut durumu kötüye kullananlar kim söylerseniz memnuniyetle savunurum sizi. Ancak bayağı bir eski-yeni kavgası kimseye yarar getirmez.

Tarih: 7 Şubat 2011, 15:19 - İp: 78.***.**0.95
zesel
zesel (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 7 Şubat 2011, 16:14 - İp: 78.***.**6.173
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Konuyu açan arkadaşın fotoğrafına yorum yaptım ve son yorum alanlar sayfasına taşındı. Bunu denedim buraya yazmadan önce. Şimdi bir başka üyenin daha fotoğrafını deneyeceğim.

Tarih: 7 Şubat 2011, 18:01 - İp: 78.***.**0.95
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Evet baktım ben yorum yaptım ve son yorum alanlar sayfasına çıktı. Siz yaptığınız halde çıkmıyor mu gerçekten ? Nasıl emin olabiliriz bundan, gösterebilir misiniz ?

Tarih: 7 Şubat 2011, 18:12 - İp: 78.***.**0.95
zesel
zesel (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 7 Şubat 2011, 22:34 - İp: 88.***.**4.112
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

sayın zesel..

bence fotğraflarınızı silmek yerine, arttırmalıydınız.
yine burada konu açın, eleştirin, en doğal hakkınızdır.
ama fotoğraflarınızı silmek çözüm olmadı.

ben olsam, daha fazla fotoğraf çekerdim, kendimi daha fazla yeniler, geliştirirdim.
Ve kısa sürede yetki almaya çalışırdım.

antu.com da nasıl azmetmiş ve yükselmişsiniz.
burada da yapabilirdiniz.
800 kişi bunu başarmış, siz neden yapamayasınız ki..
değil mi..

selamlar..

Tarih: 8 Şubat 2011, 00:54 - İp: 94.***.**1.39
zesel
zesel (üye)
İstanbul / Amatör

Üyelik iptal edilmiştir.

Tarih: 8 Şubat 2011, 10:57 - İp: 88.***.**4.112
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Netfotograf.com sitesi 2001 yılı sonundan itibaren yayında olan ve 2002 sonu itibarıyla da üyelerin bilgi ve fotoğraf paylaşabildiği bir platformdur. Bir çok siteden farklı olarak her hangi bir sitenin benzeri/muadili olarak tasarlanmamıştır. Dolayısıyla aynı kulvardaki sitelerin reyting yapan uygulamalarının derlendiği bir site hiç bir zaman olmamıştır. Sitede olan her uygulama da bu süre zarfında yaşanan problemler doğrultusunda uygulamaya konmuştur.

- Üst bant uygulaması. Zaman içinde bir kaç kez değişiklik yapılmıştır.
- Fotoğraf ekleyenin ve yorum yapanın belli bir saat aralığında kime ait olduğu görülememesi (sonradan uygulama kaldırılmıştır, fotoğraf adına halen doğru bir uygulama olduğunu düşündüğüm bir uygulamaydı)
- 2 fotoğrafı olmayanların fotoğraf yorumlayamaması,
- Fotoğraf yüklerken "eleştirel yoruma açık/kapalı" olabilmesi,
- Bazı üyelerin fotoğraf yüklemesi akabinde onaysız galeriye eklenebilmesi,
- Yapılan her yorumda fotoğrafın anasayfaya çıkması/çıkmaması gibi.

Verilen yetkiler/ayrıcalıklar üyenin sitemizdeki üyelik tarihinin eskiliğinden ziyade katılımı ile ilgilidir.

Tarih: 8 Şubat 2011, 18:37 - İp: 85.***.**0.69