kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

Yeni Kategoriler

yeni kategoriler düzenlenmiş haliyle siteye eklenmiş.verilen emeğe teşekkürler.hayırlı olsun.
küçük bir teknik hata oluşmuş.bazı alt kategoriler 'son yorum alma sırasına göre'çubuğunun altında kalıyor ve okunmuyor.yükleme esnasında problem olmayabilir ama galeriyi gezerken küçük bir problem olarak karşımıza çıkıyor.
gaijin'in serbest kürsüde açtığı yeni kategoriler topiğinde mustafa86 bu olayı tespit etmiş bende düzeltilmesi gerek diye belirtmiştim.yoğunluktan farkına varılmamış olabilir.
nasıl düzeltileceği hakkında bir fikrim yok ama bu görüntü bu kadar büyük bir siteye yakışmıyor.
düzeltilmesi ümidiyle...

Tarih: 9 Ocak 2008, 11:15 - İp: 85.***.**9.112
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bende dun baktım,birde şimdi uyarı ustune ama boyle bir sorun yok.
browserdan kaynaklı birşey olabilir.

Tarih: 9 Ocak 2008, 14:50 - İp: 88.***.**7.179
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Gaijin bir foto gördüm 3kategoride birden yayınlanıyor.sistemde bir hata var sanırım.

Birde herhangi bir fotoyu açtığımızda hangi kategoriye ait olduğunu göremiyoruz.

#kad-ir' tarafından 09.01.2008 22:52:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Ocak 2008, 15:05 - İp: 85.***.**9.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kadir yenı duzenlemede fotograflar birden cok kategoride goruntulenebiliyor.
enazından fikret bey oyle demişti.sanırım onuda yururluge koymus.
yanı istanbul kategorisindeki fotografı manzaraya,mımarıye koyabiliyorsun aynı anda.

Tarih: 9 Ocak 2008, 15:08 - İp: 88.***.**7.179
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

ama bunda bir hata var sanırım ,çünkü fotolar kültürel mirasa hemen geçmiyor,zaten kültürel mirasa ne zamandır fotolar kaydırılmadı.mimari bölümde birikiyor çünkü.

bir de diğer tartışmalı topiğe yazmıştım,umarım topik silinmiştir.
buraya da yazayım bizim konular karışmasın.
evcil hayvanlarda ,kuşlar ,kedi-köpek fotoları var.
ama ayrıca kedi-köpek ve kuşlar galeriside var.
bir de evcil bitkiler tanımı yerine başka bir şey bulanmaz mı?

Tarih: 9 Ocak 2008, 15:14 - İp: 85.***.**9.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makroda kedi kopek kısmı kalkmış

Tarih: 9 Ocak 2008, 15:23 - İp: 88.***.**7.179
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)

Bir şey daha eklemek istiyorum.
Türkiye faunası ve Florası çok önemli galeriler.
ve bu terimlerde çok önemli,karıştırmamak lazım.
bu kategoriye denetimsiz foto eklenmemsi lazım.
kültürel değerler kadar önemli bence.
şu an kategorideki fotolar belki örnek olsun diye konulmuştur ama o kategoriye uygun değiller.

Fauna:Belirli bir bölgede yaşayan hayvan grupları.
Flora:Belirli bir bölgede yaşayan bitki toplulukları.

yani örnekle flora bölümüne bir kaktüs çiçeği veya mantar eklenmemeli.

Tarih: 9 Ocak 2008, 15:57 - İp: 85.***.**9.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Tarih: 9 Ocak 2008, 17:23 - İp: 88.***.**7.179
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Yeni sistemle çok daha fazla kategori oluşturulabilir.

Daha önce yaptığım bir hatadan dolayı sistemde fazlasıyla artık dosya kaldığını farkettim. Yer diye kıvranırken iyi bir tespit oldu benim için. Şuanda da artık dosyalardan kurtulmak için fotoğraflar tek tek taşınıyor. Bu süre sonuna kadar özellikle eski fotoğraflar görüntülenemeyecek. Sanırım bu gece ayıklama sona ermiş olur. Bu süre sonunda kontrol panelinde silme kısmı aktif olacak.

Sevgili kheer bahsedilen hata aslında browserin sürümüyle ilgili bir durum ama tabiiki her türlü ihtimali düşünmek lazım. Alt kategorilerde bu sorunu aşmak için sıralama aracını biraz sağa kaydırmıştım. Anasayfada da gerekli düzenlemeyi yaptım.

Daha önceki sistemde fotoğraflar sadece 1 kategoriye eklenebiliyordu, bazen öyle fotoğraflar oluyorduki 2den daha fazla kategoride temsil edilebilmesi gerekiyordu. Tabii bu şekliyle suistimale açık, fotoğraf ekleme bölümünde fazlasıyla açıklama olmasına rağmen maalesef okuma alışkanlığımız yok.

Sevgili kad-ir'in bahsettiği gibi hassas kategoriler var yeni düzenlemede kısıtlama olayını beceremedim. Muhtemelende o bölümde alakasız fotoğraf eklendiğinde ya fotoğrafı komple silerek yada bölümle ilgilenebilecek arkadaş(lar)a verilen yetkiyle bölümden kaldırılmasını sağlamayı düşünüyorum.

Sabahtan beri elektrikler yoktu ben çalışmaya devam edeyim...

Tarih: 9 Ocak 2008, 19:19 - İp: 88.***.**7.175
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

belirttiğim durumun düzeltildiğini görüyorum.benimle aynı browseri kullanan binlerce insan olabilir.şimdi bahsettiğim olay olmuyor çubuğun sola kaymasıyla.tabii bu niye sola gitti diyenlerde çıkacaktır.

bir günde bu durumun düzeltilmesi takdire şayan.
ilginize ve yaptığınız tüm güzel yeniliklere teşekkürler.

şimdi bu alkışlar buraya ne kadar yakıştı.fotoğrafları yorumlarkende başta gözükmese belli bir karakter yazdıktan sonra gözükse ne güzel kullanırdık.

Tarih: 9 Ocak 2008, 20:20 - İp: 85.***.**8.132
aysell
aysell (üye)
Giresun / Meraklı

sistem böyle güzel oldu anca yerine oturacak..bence.. ama benim en son eklediğim foto kırmızı capraz gözüküyor bende küçükken..

Tarih: 9 Ocak 2008, 22:28 - İp: 78.***.**9.142