onrkorkmaz
onrkorkmaz (üye)
İstanbul / Meraklı

Üst Band

lafı dolandırmadan sormak istiyorum

üst bandı seçmek için çok zorlandınızmı??

Tarih: 19 Mart 2008, 22:23 - İp: 212.***.**0.101
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sevgili Güreri malesef bunların mücadelesini yapanlarda bu sitede pek sevilmiyor.Açtığı topikler teşhir edilip kötü adam ilan ediliyor.

#gorbi67' tarafından 26.03.2008 10:05:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2008, 09:55 - İp: 88.***.**1.72
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

aslında bazen çok abartıyoruz gibi geliyor ,
sadece tebrik etmenin çok kötü bir yanı yok.
hiç ilgi görmemesinden iydir diye düşünüyorum bazen.
aslında eleştirel yorum yapınca diğerleri sadece tebrik ettiği için çıkıntı gibi görünmeme isteği galiba bizdeki.

Tarih: 26 Mart 2008, 10:12 - İp: 85.***.**9.67
cap
cap (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

gureri

Tarih: 26 Mart 2008, 11:38 - İp: 88.***.**8.57
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

SİZE:
"Tebrik ederim elinize sağlık" denmesini mi tercih edersiniz yoksa yine 5 kelime

"Beğenmedim,ışığı daha iyi kullanın"
ya da
"Bu fotoğrafınız da güzel,beğendim" gibi samimi yorumlarının mı ?

#mavi_izci' tarafından 26.03.2008 21:31:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Mart 2008, 21:31 - İp: 81.***.**7.228
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Güreri haklısın..

Beyler topikte de aynı şeyleri yaza yaza konu amacına ulaşamaz.

Kuş çeken en iyi kişi Volkan'dır.

Teknik ve sanatsal çalışan kişi omerk'dır.

Akdenizli de iyidir sado34'te mesela.

Kalkıp bu arkadaşlara olmamış diyecek olan önce kendi portföyüne bakacak sonra bu örnek kişilere mesela,varsa kusuru sağlam eleştiriyi elbetteki yapacak.Ama fotoğraflarında gerçekten kusur yoksa ve illaki de memnuniyet temennileri için pek tabiki "beğeni,teşk,eline emeğine sağlık" deyip yorumlayacak.Daha başka bir şey bekleyemezsiniz.

Örnek=Dikenli tel fotosu veya karayolları asfalt kaplama yol fotoğrafı gibi monosakkaritlere dayalı,gün geliyor hep kalıp kelimelerle kusursuz eleştiri veya 5 puanı almaktadır ki üst çıtaya yükselsin diye.
O kişide tabiki seviniyor lakin o ustalardan fazla yorum veya puan aldım diye.

Ara Gürer'in Taksim metrosundaki %90 müdahalesiz yıllar evveli çekilmiş emek verilmiş dev panolarda 150 adet fotolarını incelesinler.Kompozisyon görsün fotoğrafsever kişiler.
[30 Mart'ta kadar..]

Hüseyin Avni Dede'nin de birçok kişi fotoğrafını çekiyor.
Olanı var olmayanı,pc müdahalesi yiyen kareleri de pek çok var.
İşte orada tıklayıp takip sırasında göz hemen fotoğrafı çekenin yaptığı müdahalenin verdiği seyire takılıp beğenmesi oluyor.Ama genelinde o her çekilen karede mutlaka bir anlam vardır.O da şu,gözlerindeki yorgunluk ifadesi,günün toplum veya kişisel içeriği ifadesi veya yılların verdiği birikimi dışarıya vuramama sebebi o portredeki konu şahsın içine attığı birikim,,... gibi.Gözler yalan söylemez ..
O karelere olumsuz eleştiri olmaz ama ,paylaşma gereği teşşk'ü hak ettirir belki.

Dilaver de haklı diğer yazısında;

ÜST BANTiçinde orada zaten fazla yorum almış seçilen beş kareler çıkacağına,slaylı dönüşümlü üst bant asp link içinde seçilmiş dolu karelerin slaytlarının 5 saniye ara ile beş/next beş/next değişip seyir geçişi daha uygun olur,biraz sistemin altyapısını değiştirerek de.

Kimsede kimseye gücenmez olur biter.İçinden gelende beğendiği beğenmediği fotoğrafa bilirki,biliyor zaten ,yorumunu yazar bari.., isterse.

Buton olayı da ikilem,ya herkeste olacak ya da hiç kimsede olmamalı.O da ayrı muamma.Nasıl üye olunması için kişiye o hak veriliyorsa ve de sitenin üye sayısının artışı sağlanıyorsa,puan verilme hakkı da elinden alınmamalı,herkese eşit buton sağlanmalı, o vazife mustehaktır.Kullan kullanma kişisl

Tarih: 26 Mart 2008, 23:02 - İp: 88.***.**8.104