fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Ürün İnceleme/bilgi Paylaşımı Bölümü...

Merhaba Arkadaşlar...

Uzunca süredir üzerinde uğraştığım bir bölüm var sitede. Yola çıkarken ki amaç, kullandığımız donanımın marka > model bazında bilgilerinin toplandığı bir bölüm olmasıydı, gelinen noktada ise sanki biraz abartmışım gibi , herneyse 'abartma' konusunu takdirlerinize bırakıyorum ...

Öncelikle dijital fotoğraf makineleri ile ilgili bölüme ulaşmak için tıklayın.

Sitenin alt yapısı itibarı ile fotoğraf sektöründeki tüm ürün grupları için (flaşlar, baskı sistemleri, tüm aksesuar grupları gibi.) ilgili bölüm hazır ancak açık olan bölümler şimdilik sadece Objektifler, Dijital ve Analog fotoğraf makineleri...

İlgili bölüme girdiğinizde marka ve model bazında bilgilere ulaşabiliyorsunuz.
- Kullanıcı yorumları: Bu bölümde ürünü kullanan yada ürün hakkında bilgisi olan arkadaşların bilgilerini "inceleme" şeklinde paylaşabilmelerini amaçladık. Bilgilerinizi, inceleme, beğendiğiniz özellikler, beğenmediğiniz özellikler ve 1 ile 10 arası puan vererek paylaşabilirsiniz. Şu an için paylaşım ile ilgili herhangi bir kısıtlama yok ancak suistimal (reklam/pazarlama yada karalama amaçlı) edilebileceği için, muhtemelen bir süre sonra onaylama mekanizması gibi kısıtlamalar getirebiliriz.
- Forumlar: Ürün hakkında forumda açılan konular listeleniyor.
- Fotoğraflar: Galeride, ürün ile çekilmiş fotoğraflar listeleniyor.

Haberler ve yukarda bahsettiğim bölümler beyaz zemin olarak tasarlandı. Gelen talepler doğrultusunda koyu renkli zeminin içerik bölümlerinde çok fazla göz yorucu olduğu yönünde şikayet alıyorduk, bu sebepten içerik bölümlerimizi (forum dahil) beyaz zemin, fotoğraf galerisini de mevcut renkte devam ettirmeyi daha doğru bulduk...

Galeriden de bahsetmişken, kısa bir süre sonra galeri içinde bazı değişiklikler olacak, bilginize...

Takdirlerinize...
Saygılarımla
Fikret Diker

Tarih: 10 Mayıs 2012, 13:06 - İp: 78.***.**2.127
beyaz-umr
beyaz-umr (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

canon eos 7 d aldım ama makina hakkında fazla bilgim yok bu bölümün fazlasıyla bana faydası olacağını düşünüyorum

Tarih: 20 Haziran 2012, 17:57 - İp: 85.***.**8.208
hsyn_dgn
hsyn_dgn (üye)
Kayseri / Amatör

iyi günler arkadaşlar. Bir sorum olacaktı. Yanlış yerde bu soruyu soruyorsa affola. ben panasonic fz8 i uygun bir fiyata buldum. önerir misiniz. birde bu ürün dslr-like sınıfına yani yarı profesyonel sınıfına mı giriyor. bilgilendirirseniz çok mutlu olurum

Tarih: 20 Haziran 2012, 21:36 - İp: 78.***.**2.91
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Belki fark edilmiyordur ama netfotoğrafın diğer sitelerden en büyük farkı yüklenen fotoğrafın izlenebilirliğinin aradan zaman geçmesine rağmen çok ara farkla devam etmesidir buda netfotoğrafın cidiyetle takip edildiğinin göstergesidir...

Tarih: 20 Haziran 2012, 23:49 - İp: 212.***.**0.168
husoft07
husoft07 (üye)
Antalya / Amatör

Bende bu konuya ithafen kullandığım makinenin kendi çapımda incelemsini yaptım. Umarım siteyi kuran arkadaşa ve sakinlerine yardım edebilirim zamanla. Allah kimsenin emeğini zayi etmez.

Fujifilm Finepix S2950

Tarih: 25 Haziran 2012, 22:41 - İp: 78.***.**5.160
nedim_yildiz
nedim_yildiz (üye)
Bursa / Amatör

Fikret Bey çok faydalı olmuş. Emeğinize sağlık...

Tarih: 9 Temmuz 2012, 13:25 - İp: 5.***.**1.103
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

Gerçekten çok iyi bir iş çıkartmışsınız tebrik ederim.Bu site den çok şey öğrendim hala daha öğrenmeye devam ediyorum.Çok kaliteli üyeler var. Durmak yok yola devam

Tarih: 11 Kasım 2012, 10:36 - İp: 92.***.**5.2
rentner
rentner (üye)
Almanya / Amatör

Sayın Diker !
Anladığım kadar siz bu sitenin sahibisiniz, Efendim bu sitede hiç bir resim yayınlamamış arkadaşlar var ,ama fotoğraf
hakkında fikir üretiyorlar işte ben bunu anlamakta zorlanıyorum içimdeki '' Bekara karı boşamak kolaydır'' hissinden kurtulamıyorum. Artı bir yerlerden yazıln makaleleri aktarıyorlar, sonra benim bir önerim var kaale alırsını veya almazsınız
mühim değil şöyle: siteye kendi çektiği resmi koymayan kişi laf üretmesin.
İnsanlar yaptığı icraattan kaale alınır, aksi takdirde inandırıcı olamazlar.
Salim Gökçay Almanya.
Esen kalın.

Tarih: 11 Aralık 2012, 11:24 - İp: 79.***.**0.22
caglayan45
caglayan45 (üye)
Mardin / Amatör

Pardon arkadaşlar ben profesyonel fotoğrafçılığa adım atmaya çalışıyorum ama sanırım bunun için bir makineye ihtiyacım var ve almışken iyi bişi almak istiyorum ama ne almalıyım ve ne gibi teknik özelliklerine dikkat etmem gerekiyo bana yardımcı olabilirmisiniz acaba birde siparişle yurtdışından getirteceğim için cvp verebilirseniz sevinirim.

Tarih: 12 Aralık 2012, 20:08 - İp: 88.***.**2.65
bydoctor54
bydoctor54 (üye)
Sakarya / Amatör

merhabalar.. d-slr makinelere büyük bi hayranlık var bende ve şimdilik 2.el bi dslr bakıyorum . Daha hiç profesyonel makine kullanmadım ve max 600-640tl bi bütcem var.. Bu fiyata sony a230- canon eos 1000d-450d gibi cihazlar var . Siz bilirkişilere bu konuda danışmamın iyi olacağını düşündüm sizce fiyat performans olarak hangisi daha iyidir.. Forumda çok yeniyim yanlış biyere yazdıysam da affola. Şimdiden teşekkür ederim . Saygılarımla

Tarih: 31 Aralık 2012, 00:53 - İp: 88.***.**4.41
akhisarli
akhisarli (üye)
Yurtdışı / Amatör

11.mart.2009 tarihinde forumda açtığım bir topikde"lens türüne göre fotoğraf arama"mümkün olabilir mi diye sormuştum.Şimdi hem fotoğraf makinasına göre,hem de lens türüne göre fotoğraf aranabildiğini görmek kendi adıma mutluluk verici

Tarih: 17 Ocak 2013, 18:37 - İp: 95.***.**4.2