tomaydin
tomaydin (üye)
İstanbul / Meraklı

Öneri Ve Görüşlerimin Özeti

merhaba sayın Fikret Diker

daha önce bir konuya "..Zaten siteyi elden geçiriyorum bu ara, ilglenirim bu konu ile de." yazmıştınız
bunun üzerine düşündüm de
birçok kullanıcının dertlerini tek bir konuda liste şeklinde toparlarsak size arama bulma konusunda faydamız olur.

site şu anki haliyle de gayet güzel ve bunun için size ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.
ama daha da iyi olursa, adı üstünde , daha da iyi olur

buraya yazacaklarım olmazsa olmaz şeyler değil bence
yani bunlar değişmese de bu siteden memnunum
ki daha önce de yazdığım gibi
bir yetkilinin bunları sadece okuyor ve önemsiyor olması bile bence çok güzel ve az bulunan bir nimet ( ücretli siteler dahil)
yani daha da iyi olmasa da olur

ben şimdilik aklıma gelenleri yazıyorum
diğer arkadaşlar da ekleme yaparlarsa ben her fikri madde olarak bu listeye eklerim

madde numaraları sadece karışıklığı engellemek amaçlıdır
yani önem vs sıralaması değil

1) paylaşılmış bir fotogarafa, yazdığım yoruma, verilen cevaba, cevap veremiyorum :D
mecburen tekrar yorum yazıyorum ki bu hem o çalışmanın "son yorum alma sırasına göre " olan sayfada fazla yer almasına sebep oluyor, hem de aynı fotografa muhtemelen aynı konuda 10 tane ayrı yorum yazmama sebep oluyor. özetle çalışmaya yazılan yoruma cevap verme limiti olmasa nasıl olur

2) bu "son yorum alma sırasına göre" sayfasının var oluş amacını veya sebebini anlamadım o sebeple kaldırılsın gibi bir yorum yapamıyorum. ama

bence anasayfadaki "foto galeri" sekmesine tıkladığımızda bizi otomatik olarak "son yorum alma sırasına göre" sayfasına atmasındansa , "son eklenen fotograflar" sayfasına atsa çok daha iyi olur.

çünkü anladığım kadarıyla bu sitede çoğunluk üst bant ve "son yorum alma sırasına göre" olan sayfaya bakıp çıkıyor. haliyle bir fotograf ilk yorumunu alana kadar tarihe gömülmeyle burun buruna . ayrıca ( çoğumuz acemiyiz ama ) en acemilerimizin (diyelim) paylaşımları muhtemelen bu sebeple yorum alamadan silinip gidiyor. ki bence asli hedef kitle en acemiler olmalı

biz otomatik olarak son eklenenler" sayfasına yönlenelim. isteyen sonrasında "son yorum alma sırasına göre" olan sayfaya gitsin. haliyle herkes otomatik olarak tüm fotograflara baksın (en azından göz gezdirsin)

3) bu konuyu bir başka arkadaş dile getirmişti
kişilerin profiline baktığımızda sahip oldukları veya kullandıkları ekipmanı da görsek ( ki bunları zaten sisteme giriyoruz) nasıl olur

4) paylaşımlarımıza gelen cevaplar veya yapılan yorumlarla ilgili bildirim mailleri otomatik geliyor ( bazen aksaklıklar yaşansa da genel olarak problem yok galiba)
forumda açtığımz konular veya takip ettiklerimiz ile ilgili de bildirimlerde problem yok
ama cevap/yorum yazdığımız bir konuyla ilgili bildirim almıyoruz ve bu konuyu daha sonra bulmak biraz zahmetli oluyor

özetle bizim açmadığımız bir konuya cevap yazdığımızda, o konu otomatik olarak takip ettiklerimize eklense çok daha kullanışlı/pratik ve paylaşım arttırıcı olmaz mı

5) gene forum sayfalarıyla ilgili olarak
forum içinde " son aktif 20 konu " gibi bir başlık olsa da oradan tüm forumun nabzını tutabilsek , daha pratik şekilde inceleyebilsek nasıl olur

6) sizin daha önce de "... ilgilenirim..." değiniz "gönderilmiş mesajlar" kutumuz konusu var.
bilmeyenler için tekrar yazayım
bir özel mesaj gönderdiğimizde gönderilmiş mesajlarda görebiliyoruz.
ama bir süre sonra ( sanıyorum karşı taraf okuyunca ) siliniyor. haliyle kısa zamanda birçok mesaja cevap vermeniz gerekiyorsa veya benim gibi hafızası çok zayıf biri iseniz, bir süre sonra "acaba ben bu mesaja cevap yazmış mıydım , yazdıysam da acaba ne yazmıştım ? " gibi bir soruyla kendi zihnimizi bulandırıyoruz.
çözüm olarak o gönderdiğimiz mesajların, "gönderilmiş mesajlar" kutumuzdan silinmemesini öneriyorum. ki sayın Fikret Diker de bu konuyla ilgileneceğini yazmıştı

7) herhangi bir fotografı açtığımızda sağ alt köşesinde görünen küçücük bir buton var. üst banda önerme butonuymuş. bu üst banda fotograf önerme butonu biraz daha büyük ve üzerinde açıklamalı olsa nasıl olur

8) fotograf galerisindeki fotograflara göz gezdirmek istediğimde toplam 20 sayfa görebiliyorum
sitede daha fazla fotograf var biliyorum
nerede değerleri

....

şimdilik aklıma gelenler bunlar

siz okuyanların da eklemek istedikleri olursa lütfen cevap olarak yazın ki ben de buraya madde olarak ekleyeyim

cümleten saygılarımla

#tomaydin' tarafından 27.03.2014 12:17:54 tarihinde düzenlendi.

#tomaydin' tarafından 08.05.2014 18:14:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2014, 12:51 - İp: 78.***.**2.12