excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

Onay Merciinin Dikkatine

bu siteyi seviyorumda.. nedense fotograf onayı neden bu kadar geç oluyor onu anlamıyorum..

--bezdirmek içinmi?
--fazla fotograf yüklemesinler diye bi önlemmi?
--onay yapan beş arkadaşın başını kaşıyacak vakti olmamasındanmı?
--bir büyüğe danışmak içinmi?
--pc lerimi yavaş
--muhtardan ikametgah belgesi ve tastikli onaylı bir belge olmadıgındanmı?
-- vs vs vs vs

haftada bir fotograf yüklüyoruz onunda protokolu uzun sürüyor

ciddiyetle olayın arastırılmasını bekliyorum..

Tarih: 24 Ağustos 2007, 21:41 - İp: 88.***.**9.116
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bunun bir çaresi var aslında.
Onay mekanizmasını kaldırmak, ama fotograf sayısını sınırlamak.
Bu foftgraf kalitesinide ciddi anlamda arttırır. Yeni fotograf koyarken en az beğendiğini silmek zorunda kalır insanlar.
Limit ne olur bilemem, 100 ? 200 ? 500 ?

Tarih: 24 Ağustos 2007, 21:55 - İp: 88.***.**0.198
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

buda bir çözüm tabiki..hem fena fikirde değil. sağlam 50 fotograf bile iyi bir portfolyö için yeterli diye düşünüyorum ..

haaaa baktım onay gelmiyormu bende fotograflarımı forumlarda imaj alıp sergileyecem hem onay derdinden kurtulurum hemde burda gırgır muhabbet bol

Tarih: 24 Ağustos 2007, 22:13 - İp: 88.***.**9.116
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fikret beyın yoklugunda siteyle ilgilenen arkadasın mesguliyeti nedenıyle siteye belli aralıklarla girmesi bir neden olabilir..
sıkıntınızı anlıyorum ama bır ıkı saatte onay almanın ne gibi bir sıkıntı yaratacagını anlamıyorum..

yınede daha oncedende belirttigim gibi onay mekanızmasının kalkmasının ve denetımle silineceklerin silinmesinin daha dogru oldgunu dusunuyorum..

Tarih: 24 Ağustos 2007, 22:45 - İp: 88.***.**7.246
sevalkalin
sevalkalin (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle ben de şaşırıyorum, yani fotoğrafı yüklüyorum, ancak ertesi gün görebiliyorum, bunu tamamen teknik sebeplerden kaynaklandığını düşünmüştüm, ama anladığım kadarıyla konuyla ilgili sayısındaki yetersizlikmişş..
umarım çözümlenir..

Tarih: 25 Ağustos 2007, 02:10 - İp: 85.***.**1.219
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

ben genelde fotoğrafımı ekledikten en geç bikaç saat sonra onaylanıp ekleniyor galeriye. bu bikaç saatlik sürenin de fazla olduğunu düşünmüyorum

Tarih: 25 Ağustos 2007, 11:37 - İp: 85.***.**9.143
tualll
tualll (üye)
İzmir / Meraklı

fikret bey balayı için tatile çıktı sanırım bu yüzden belki aralarda biraz beklemeler oluyordur doğrudur ama sorun teşkil ettiğini sanmıyorum çünkü geçen sene bu siteye üye olduğumda 15 saat beklediğimiz zamanlar oluyordu . . . bence bu sürede kısalmalar oldu . . . yeterlimi dersek evet belkide anında bir karar merciği kurulup onaylama işlemini yapabilmeli . . . belki zamanla o günleride görürüz büyüyen ailemizin potansiyeli fikret ustayıda bu tip hareketlerde madden esnekleştirir ve çok daha ritmik bir ortam imkanı bizlere sunar umarım. . .

ışığınız bol olsun arkadaşlar .

Tarih: 25 Ağustos 2007, 12:01 - İp: 85.***.**0.120
deck
deck (üye)
Kocaeli / Amatör

Fotoğraf sayısının sınırlandırılması, Günde 1 değilde 3 günde 1 fotoğraf yüklenmesi gibi önerilere katılıyorum. Kaliteye olumlu katkısı yadsınamaz. En azından gerçekten iyi fotoğraflar kalabaklıkların içinde yok olup gitmez. Bir fotoğrafın ana sayfadan düşmesi 10 dakikayı almıyor bazen. ve elinizi vicdanınıza koyup da söyleyin hergün o gün yüklenen tüm fotoğrafları gözden geçirip, herbiri için şöyle yapılsa daha iyi olurmuş, yada ben olsam şöyle yapardım diye düşünen (yorum yazmasa bile en azından kendini geliştirme açısından fotoğrafı irdeleyen) kaç kişi vardır sitede? Fotoğraf sayısını düşürmek kaliteyi arttırır diye düşünüyorum.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 01:16 - İp: 88.***.**6.54
coffie
coffie (Objektif)
Antalya / Meraklı

Üç günde bir fotoğraf yüklemek iyi olur.Bir de yüklenen fotoğrafa yapılan uygulamaları biz çaylaklar için açıklama kısmına yazsalar iyi olur.O zaman biz de o fotoğrafın son haline gelene kadar ne gibi aşamalardan geçtiğini öğrenmiş oluruz.

Tarih: 31 Ağustos 2007, 01:41 - İp: 78.***.**9.185
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

çok iyi...................

fotograf ekleyeli 5 saat oldu hala onay yok !!!!!!!!

sitenin her halini değiştirdik ama nedense hala bu sorun çözülemedi... yani eklemek istemiyor insan bu yüzden..

çokta umurumuzda diyenlerde vardır .ama bu büyük bir eksiklik

Tarih: 4 Kasım 2007, 20:05 - İp: 88.***.**3.41
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

Bu sitede herkes fotgrafım onaylanmıyor geç onaylanıyor diyebilir ama excalibur sen hariç.

1 bu gün pazar
2 Onalayanlarında biraz zmana ihtiyacı var.
3 hala acelen varsa telefon aç ben onaylarım.

Tarih: 5 Kasım 2007, 12:36 - İp: 88.***.**6.139