afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Onaylanmayan Fotoğraflar

İyi Günler...

Bence onaylanmayan fotoğraflar için 1 cümlelik bir sebep yazılsa daha iyi olur... Ad hatası, yanlış kategori, telefon çekimi vb. gibi... Örneğin:

bu fotoğrafı ilk ekledim, onaylandı. Bir baktım silinmiş. Tekrar tekrar ekledim, hep onaylanmadı iletisi aldım. İsmi değiştirdim, açıklamayı değiştirdim, kategori zaten İNSAN - PORTRE bölümüydü yani uygun... Sorunu bir türlü anlamadım... Ad MİZAÇ oldu, SERT MİZAÇ oldu, başka daha farklı bir ad vardı başta... Garip geldi bana bu... Bu gibi durumlarda kalmamak için TEK CÜMLELİK kısa sebepler verilemez mi?

Tarih: 2 Aralık 2010, 23:50 - İp: 217.***.**6.248
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

gün içinde 500 fotograf ekleniyorsa 100 tanesi belki belirli kıstaslara gore eleniyor, ve onaylanmıyor.
onaylanmamanın belli koşulları var.
bunlar da zaten galeri kurallarında yazılı.
her onaylanmayan fotografa bir neden yazmak ciddi mesai isteyen bir iş.
galeride 50 fotografa acıklayıcı yorum yapmaya calısırsan ve saat tutarsan anlarsın demek istedigimi...
**
onay mekanizmasını yuruten tek bir kişi degil bir kac kişilik bir grup, bunlar birbirlerinden ayrı ve habersiz hareket ediyor.
yani sabah aynı fotografı yuklediginizde o anki onaycının inisiyatifini + yonde kullanmasıyla onay alabilirken aynı fotograf ogleden sonra baska bir onaycının inisiyatifinde onaylanmayabilir.
**

Yukarıdaki kurallara aykırı olduğu tespit edilen fotoğrafınız onaylanmışta olsa silinir.

NetFotograf eklenen fotoğrafları süresiz yayınlamayı garanti etmez. Fotoğrafınız yorum almış olsa da bir süre sonra silinebilir.

diyor kurallar.

Tarih: 3 Aralık 2010, 10:48 - İp: 88.***.**8.140
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-yazıyı okuyunca fotoğrafa uzun uzun baktım...herhalde siz çok şey buldunuz ki onaylanmamasına bozuldunuz...ben ise, "bu fotoğrafı niçin paylaşır insan, onca fotoğraf içinden" diye düşündüm... siz de biraz düşünün...

Tarih: 3 Aralık 2010, 11:17 - İp: 88.***.**9.100
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Gaijin; haklısınız, bunları biliyorum... Ben zaten fotoğrafım çok mükemmel olduğundan değil, kurallara uyduğunu düşündüğümden garipsedim durumu ve tek cümlelik bir yanıt verilirse daha açıklayıcı, bilgilendirici ve yardımcı olur anlamında söylemiştim...

elcezeri; eğer insan yeni başlamışsa ve çektiği ilk KENDİSİNE GÖRE düzgün fotolardan biriyle (iyi demiyorum, harika demiyorum), koyabilir Hem yorumlarla kendini geliştirmek isteyen biri de düzgün olduğunu düşündüğü fotoğrafı koyup yorumları inceleyip yeni yollar arayabilir...

Tarih: 3 Aralık 2010, 18:24 - İp: 217.***.**6.248
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

kardeşim alınmayın ama, fotoğrafın bence de genel mizacında bir iticilik söz konusu..
yöneticiler bazen gözüne estetik gelmeyen fotoğrafı onaylamayabiliyor.

ve bir tavsiyem..
galerideki tek fotorğafınıza da baktım, imzanızı daha küçük ve estetik oluşturmaya çalışın derim.

imza çok büyük olmuş, fotoğrafın önüne geçiyor.

Tarih: 4 Aralık 2010, 00:04 - İp: 94.***.**2.108
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Şu imza için bir yol bulsam zaten... Ben de memnun değilim pek... Daha ince, daha yumuşak hatlı bir imza tercih ederim...

Tarih: 4 Aralık 2010, 00:51 - İp: 217.***.**6.248
yozkan88
yozkan88 (üye)
İzmir / Meraklı

visual watermark programını kullanın imzalar için. hazır templateler var yada dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz.

Tarih: 4 Aralık 2010, 14:58 - İp: 217.***.**7.32
afesacarsoy
afesacarsoy (üye)
İzmir / Amatör

Teşekkürler, deneyeceğim...

Tarih: 5 Aralık 2010, 13:39 - İp: 217.***.**6.248
dreamseyyah
dreamseyyah (üye)
Diyarbakır / Amatör

fotonu merak ettim neymiş ısrarla eklediğin

Tarih: 5 Şubat 2011, 20:29 - İp: 95.***.**1.111
  • 1