mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Ne Olacak Bu Galerinin Hali

Galerinin hali gün geçtikçe içler acısı bir hal alıyor. 2-3 gün aradan sonra bu gün galeriye girdiğimde bırakın fotoğraf teknik kurallarını pc başında yapılan uygulamalarla doğallığını kaybetmiş hiç bir estetik değeri olmayan bir kaç fotoğrafın sadece ve sadece fotoğrafı çeken üyeyi pof poflamak adına yazılan yorumlarla dolu olduğunu gördüm. Bu yüzden bir süreliğine galeriye fotoğraf eklemiycem. Yorum yazarmıyım bunada fotoğrafı çeken üyenin adına değilde fotoğrafa bakınca karar verecem.

Ayrıca üyeyi pof poflamak adına yorum yazan arkadaşları boykot etmek için avatarımı siyah yapıyorum.

Tarih: 5 Şubat 2008, 21:55 - İp: 88.***.**5.3
s12345
s12345 (üye)
Ankara / Amatör

Galeriye biraz önce göz atınca sabah eklediğim son fotoğrafı da silerek fotoğraf eklememe kararı aldım.
(Bir üye yorum yazmıştı ondan çok özür diliyorum )

Hediye fotoğraflar için netfotoğraf özelde ayrı bir kategori açılana ve buraya eklenen fotoğraflar galeriye çıkmayana kadar da fotoğraf eklemeyi düşünmüyorum.

Tarih: 6 Şubat 2008, 11:34 - İp: 212.***.**5.240
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sevgili soner06 benim fark etmediğim önemli bir noktaya değinmişsin avatarını siyah yapmanı tavsiye ederim.

#mechul75' tarafından 06.02.2008 20:04:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Şubat 2008, 20:01 - İp: 88.***.**5.3
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

http://forum.netfotograf.com/onerileriniz.asp?msg_id=29174
AHHHH AHHH DİCEM..anlayana sivrisinek saz, anlamayanlara davul, zurna az...Siyah avatar bunlara iyi gelmez.Kafalar değişmeli kafalar.

Tarih: 7 Şubat 2008, 17:54 - İp: 85.***.**7.95
yetisbey
yetisbey (üye)
Kütahya / Doğa Fotoğrafçısı

BENCE SONUCA ULAŞMAYACAK BİRŞEYLER İÇİN AVATARINIZI SİYAH YAPMAYIN LAKİN BENCE GALERİNİN GÖRSELLİK BAKIMINDAN TARİHİNİN EN GÜZEL İKDİDARINI YAŞIYOR

BU ABARTI DEDİKLERİNİZ GENELDE HDR FOTOGRAFLARDIR AMA BUNLAR İÇİNDE BİR ALT KATEGORİ HAZIRLANDI ÇÜNKÜ HDR DE BİR FOTOGRAF TEKNİĞİDİR TABİ AŞIRI MÜDAHALELERDEN PATLAYANLAR HARİÇ BENCE O KADAR DA DOLU DEĞİL

Tarih: 7 Şubat 2008, 18:30 - İp: 88.***.**2.95
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Benzer bir konu açtığım ve sorunların ortak sorunlar olduğunu görüyorum.

Bu duruma sadece bir avuç insan itiraz ediyor.

Gerikalanı ise toplum psikolojisine ayak uydurmuş vaziyette.

Aman bişey yazmayım yoksa falancayı üzerim derdinde.

Kimsenin umrunda değil kalite inanın...

Elimden geldiği kadar benim gibi düşünen üyelerle birlikte olup mücadele edeceğim.

Ya beni bu siteden atacaklar yada yalakalık yapan her üyeyi afişe etmeye başlayacağım.

#burkay08' tarafından 07.02.2008 19:30:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Şubat 2008, 19:28 - İp: 78.***.**8.183
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sevgili Yetişbey topiği açarken sonuca ulaşır veya ulaşmaz diye bir düşünce içine girmedim sadece pof pofçuluktan ibaret yorumlarla dolu olan galerinin gidişatından duyduğum rahatsızlığı dile getirmek istedim.

Ayrıca abartılı dediğim fotoğraflar Hdr fotoğraflar değil tamamen pc başında yapılan uygulamalarla doğallığını kaybetmiş hiç bir estetik yanı olmayan çalışmalar bknz.buna benzer bir çok örnek verebilirim.

Ayrıca 1,5 yıla yakın bir zamandır üyesi olduğum nf de gözlemlediğim kadarıyla var olan gurubun içinde isen çektiğin en kötü fotoğraf bile kafaya oynar. Haaaa var olan o guruba dahil değilsen ağzınla kuş tutsanda para etmez. Ben burdan iddaa ediyorumki çektiğim en kötü fotoğrafı var olan o gurubun içerisindeki bir üyenin adıyla galeriye ekliyelim görün bakın nasıl yorum alıp üst banta çıkıyor.

Bir diğer husus ise favori fotoğrafçım bölümünün siteden kaldırılmasını istiyorum. Nedeni ise yorum yazacak üyenin galeriye girmeden sadece favori fotoğrafçılarına yorum yazdığını düşünüyorum. Örneğin X üye fotoğraf eklemiş guruptaki a,b,c,d,e,f,g vs üyeler yorum yazıyor. Ardından guruptaki A üye fotoğraf ekliyor x,b,c,d,e,f,g vs üyeler yorum yazıyor çark dönüp duruyor. Şayet favori fotoğrafçım bölümü kaldırılırsa yorum yazacak üye galeriye eklenen fotoğraflarda üye ismi yazmadığı için en azından günlük eklenen fotoğrafları izleyecek diye düşünüyorum.

Avatarım bir süre siyah olarak kalacak bununda nedeni tamamen adamı pof poflamak için yorum yazanlara ve yazılan yorumlara bir tepkidir. Varsın hiç bir şey değişmesin bilinsinki meçhul75 pof poflamak adına yazılan yorumlardan rahatsız.

Tarih: 7 Şubat 2008, 22:57 - İp: 88.***.**5.3
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Burkay abi varsın atsınlar abi en azından kimseye pof pofçuluk yapmadığımız için atıldık diyebilen birileri olur.

Tarih: 7 Şubat 2008, 23:05 - İp: 88.***.**5.3
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

mechul75

Tarih: 7 Şubat 2008, 23:34 - İp: 78.***.**8.183
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Tarih: 7 Şubat 2008, 23:40 - İp: 88.***.**5.3
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

aylardır soyluyorum bunları.
hepte dedigim sey: hıyar cekip koysa alkıslanacak adam var burada.cunku cevresindekiler anca alkıslamayı biliyor.
cunku cevresindekiler fotograftan anlamıyor.
yada dostlugu surekli alkıslamak sanyor.
adamın fotografına eleştiri yazıyorsun,ben senınle sergide tanıstım gorustum nıye boyle dıyorsun dıyor??????????????***
berbat bır fotografa eline saglık mukemmel olmus dıyen,
berbat bir hdr ye işlemler etkiyi artırmıs dıyen adam fotograftan anlamıyor,yada acayıp sekilde yalakalık yapıyor demektir.agırsa agır kardeşim.anlamıyorsunuz fotograftan demekki.
ikiside kotu bir durum.

umursamaz adamdan korkacaksın,dunya yansa umrunda olmayan adam,sitenin kalitesi dusmus ne yapsın.umrundamı gider baska sitede olta salar.
nede olsa tayfa heryerde yanında.
zaten bilseler o tayfa olmasa fotograflarına bakan cıkmayacak,susar calısırda ıyı bısey cekmeye calısırlar.

umursayan adam,sırf umursadıgı için eleştirilecek,bilmiş denecek.
amanda aman nede umurumda..
anaa bende umursamaz olmusum

Tarih: 7 Şubat 2008, 23:45 - İp: 88.***.**9.26