fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Mükerrer İp Numaraları...

Bu başlık altında aynı ip nosu ile iki ve daha yukarı sayıda üye olunan kişileri yazacağım ve özellikle sorun çıkaran veya çeşitli şekilde "körlerle sağırlar birbirini ağırlar" konumda olanları ancak öncelikle arkadaşlardan açıklama istemekte fayda var çünkü aynı ip aynı kişi anlamına gelmeyebilir.

@aysuertan ile ip numarası aynı olan arkadaşa mesaj attım bu başlık altında açıklama yapmasını rica ediyorum. Mahkeme gibi oldu ama idare edin...

Tarih: 13 Kasım 2005, 01:26 - İp: yok
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Konu dağılıyooo

Tarih: 13 Kasım 2005, 19:47 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

fikret bey gelene kadar vakit geçiriyoruz ...filmin sonunu bende merak ediyorum laf aramızda...

Tarih: 13 Kasım 2005, 19:52 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

konuyu açarken de dediğim gibi aynı ip aynı kişi anlamına gelmeyebilir burada önemli olan aynı hattı kullanan kişilerin biribine karşı tutumları, bu olayda da @aysuertan nickli kişi, ulascelik'in burada ve özelde yazdıklarına istinaden ona avukatlık yapmaya kalkan ve aynı hattı kullanan biri olduğunu düşündürüyor bana...

Sevgili ulascelik, aysuertan nickiyle üye olan kişi ad ve soyadı nickiyle aynı tabiiki paravan bir isim kullanmış olabilir ancak bilindiği gibi sitede üyelik mail onaylı bunun içinde [email protected] şeklinde bir mail adresi kullanmış. (mailadresinin tamamını özelden atarım size)sizinle çakışan bir ip adresi daha var ancak ne galeride nede forumda hiç bir aktivitesi olmamış, özel mesaj sistemini incelemedim.

Tarih: 13 Kasım 2005, 21:59 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

sn fdiker, bu nick benim bir foto'ma yorum yazmıştır.
eğer ben bu nickle siteye bağlanıyorsam;
volky ve de ilknur'a da hakaret etmem gerekirdi,
reyting içim tüm foto'larıma yorum yazar,kendim cevaplardım,
tartışmalarda kendimi yine bu nickle desteklerdim,
yukarıda saydıklarım, 2. nickle giren birisi tarafından yapılmış olması ihtimali bulunan maddelerdir ve bunların hiçbirisi mevcut değildir.
bilgisayar ve donanımdan pek anlamam ama araştıracağım;
hack ile benim bilgisayarıma girilmesi ihtimalini ve sizin ip tanımlama programınızın nasıl çalıştığını...

Tarih: 13 Kasım 2005, 22:27 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Şu başlıklara bakarmısın tıklayın 1 tıklayın 2

ip numarası siz internete bağlandığınızda sizin için tanımlanmış bir numaradır ve iş yeri, internetcafe gibi yerlerde tüm makinalar aynı ip ile bağlıdırlar. İp numarasının tespiti çokta zor değil, ben daha önceden kaydetmiyordum ancak son dönemde gene @burkay ve yalnış hatırlamıyorsam @olko1 nickli arkadaş arasında yaşanan problemlerden sonra kaydetmeye başladım.

#fdiker' tarafyndan 13.11.2005 23:31:42 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2005, 22:44 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

bu olay aydınlanana kadar sitedan gidiyorum, bu iddialar çok ciddi...

Tarih: 13 Kasım 2005, 23:34 - İp: yok
xnpurple
xnpurple (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kcbilir in de dediği gibi, konuyu dağtmşsn burkay ama ayakkabı nedir, masa neye denir vs gibi sorularını mesaj olarak atarsan kimseyi gereksiz rahatsız etmeden ben cevabını söylerim merak etme...

Tarih: 14 Kasım 2005, 00:33 - İp: yok
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Ya şimdi bu işi kafaya takan bir arkadaş statik ip kullanmıyorsa ip'sini değiştirir öyle giriş yapar. Fdiker bence sen tarayıcı, çözünürlük, işletim sistemi vb. logları da tutmalısın ki görece daha kesin bir sonuç alasın. İşin zor...

#kcbilir' tarafyndan 14.11.2005 07:35:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Kasım 2005, 02:12 - İp: yok
pirata
pirata (üye)
İzmir / Amatör

Mükerrer ip numaraları hala kontrol ediliyor mu? (Bu başlık 13 Kasım 2005'te açılmış.)

Böyle bir uygulamanın olması çok iyi olur.

Tarih: 28 Mayıs 2006, 01:45 - İp: 85.***.**4.235