fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

Mükerrer İp Numaraları...

Bu başlık altında aynı ip nosu ile iki ve daha yukarı sayıda üye olunan kişileri yazacağım ve özellikle sorun çıkaran veya çeşitli şekilde "körlerle sağırlar birbirini ağırlar" konumda olanları ancak öncelikle arkadaşlardan açıklama istemekte fayda var çünkü aynı ip aynı kişi anlamına gelmeyebilir.

@aysuertan ile ip numarası aynı olan arkadaşa mesaj attım bu başlık altında açıklama yapmasını rica ediyorum. Mahkeme gibi oldu ama idare edin...

Tarih: 13 Kasım 2005, 01:26 - İp: yok
kcbilir
kcbilir (üye)
İçel / Meraklı

Aman ha eşimin arkadaşı var "reyyan" nickli, ben üye yaptım bu bilgisayardan, ara sıra gelir bakar. Sitede ne tek bir resmi ne de tek bir yorumu var, özellikle uyarmıştım bana yorum falan yazma diye... Pasif kullanıcıdır kendileri, afiş olmayalım sonra...

Tarih: 13 Kasım 2005, 02:29 - İp: yok
fdiker
fdiker (Site Sahibi)
İzmir / Firma

baya bi dökülme olacak galiba, aslında mükerrer ip kaydı tabiiki olacak ama bunların sürekli birbirlerine (galeri için) "amaaaan ne güzel fooğraf çekmişsin" yorumları, (forumda) "şu ürünü alacam" deyipte diğerinin "aman aman hemen koş al ben kullanıyorum süper" yada kanının almadığı birine içini boşaltmak adına veya aynı ortamdaki arkadaşının avukatlığını yapmak adına olmamalı.

Bu gün iki oğlumla gezmeye giderim akşama kadar bir açıklama gelmezse burada yazarım aynı ip kullanan arkadaşın kullanıcı adını.

Tarih: 13 Kasım 2005, 09:02 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

fdiker sagolun.. gercekten gorelim, cift ip'li arkadaslarimizi..da ayagimizi yorganimiza gore uzatalim..
....mahkeme gibi olmus gercekten de.. ben bir juri heyetinin kurulmasini oneriyorum.. juri heyeti, konularla hic alakali olmayan insanlardan olusmali..
aklima hemen nihat bey geliyor.. (kesin bana kizar simdi, niye basima saliyorsun diye.. )
..
....................
kcbilir, sen durust davraniyorsun ve soyluyorsun ne icin "reyyan" nick'inin alindigini.. benim dusunceme gore kesinlikle sorun olmaz..
.......

Tarih: 13 Kasım 2005, 13:37 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

sitede insanları yanlış bilgilendiren ve hakaret eden insanlar için sn fdiker'e bir soru sordum ve olayın boyutu değişti...
sn.fdiker bana bu yönde bir açıklama yaptı ve peşinden anlam verenediğim ve de yanlışlıkla gönderilmiş olmasını umut ettiğim bir mesaj aldım, ve bu mesaja 2 adet mesaj yazarak fdiker'den bir açıklama beklemeye başladım.
fdiker'e yolladığım mesajların ilkinde kullandığım hat ve bilgisayarla ilgili bilgi verdim,ikincisi ise aşağıdadır;
''sayın fdiker,

az önce size bir yanıt yollamıştım ama buna anlam veremedim ve bir yanıt daha yollamak durumundayım;

madem böyle bir durum vardı.neden daha önce bilgilendirilmedim???

bahsettiğiniz nick, hangi nick??

benim netfotografta 3-4 aylık bir geçmişim var,ve benim nickim gerçek ismimden oluşmakta,mesleğim fotoğrafçılık değil ve fotoğrafçılık ile yakından uzaktan alakalı değil,nickim gerçek ismimin ingilizce karakter ile yazılmasından oluşuyor.

sitede diğer arkadaşların belirttiği üzere bu nick olayı foto'lara reyting için kullanılıyor,benim fotoğraflarımı inceleyin,bu gibi bir durum var mı???bir tek galeri bölümünde başka bir arkadaşın resmini tıklayıp yorum yazacakken,dikkatsizliğim sonucu kendi foto'ma tıklayıp kendi kendime yorum yapmışımdır,bunu da özür dileyerek belirttim zaten... ''
ben sitedeki bir firmacı(fotoğraf) için sn.fdiker'e bir soru yöneltiyorum ve sn.fdiker'e bu kişi ile ilgili bir yaptırım yapacak mısınız diyorum ve hemen asılsız bir ithamla suçlanıyorum.
en çok merak ettiğim ip numarasını tespit eden programın güvelirliği,

eğer ben hala,2 nickli olmakla itham ediliyorsam;
ben hiçbir ticari kaygı gözetmeden insanlar ile bilgilerimi paylaştım,
fotoğraflarım tamamen bana aittir.
insanlara sadece inandığım gerçekleri söyledim.
yineliyorum,beni 2 nickli olmakla itham ediyorsanız!!!ben bu siteden üyeliğimin silinmesini istiyorum,zaten silmesenizde ben gideceğim.

Tarih: 13 Kasım 2005, 14:27 - İp: yok
ulascelik
ulascelik (üye)
Ankara / Amatör

acilen sn.fdiker'den cevap bekliyorum...
mesaj yanlışlıkla bana yollanmamışsa siteden ayrılıyorum...

Tarih: 13 Kasım 2005, 14:45 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Ulaş arkadaşım, 10 kasım ve atatürkle ilgili forum bölümünü okursan aydınlanabilirsin. Belki ben sazan gibi ortaya atladım ama gerekirse söz konusu kimselerden özür dileyeceğim. Hoşçakal...

Tarih: 13 Kasım 2005, 16:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

sevgili dadanagast kardeşim,
Sen İngilizceyi su gibi bilenlerdensin içimizde.
Şimdi sorumu sormak istiyorum: ulascelik = nickim gerçek ismimin ingilizce karakter ile yazılmasından oluşuyor.
Bu cümle doğru mu? değilse doğrusu nedir?
Örneğin Ulaşın ingilizce yazılışı Ulash olabilir mi?

Tarih: 13 Kasım 2005, 17:10 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

komiksin burkay usta

ingiliz alfabesinde s vardır ş yoktur..c vardır ç yoktur..ulaşçelik o yüzden ingilizce karakterler ile ulascelik olmaktadır...
siz şimdi bana yine 'sana mı sordum kardeşim allah allah'diceksiniz ama...olsun madem burası bilginin doğru öğretildiği yer

#realsanto' tarafyndan 13.11.2005 17:17:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2005, 17:14 - İp: yok
xnpurple
xnpurple (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

işte tam bilmeden ortaya zort diye atlayınca böyle komik durumlar çıkıyo ortaya- evet burkay bey o ulaş çelik'in ingilizce yazmı, öğrendiniz mi, oldu mu?!!

buarada ulaş gitmeye filan kalkma ya, gereksiz olur - Bilen bilir doğruyu zaten- boşver...

Tarih: 13 Kasım 2005, 17:44 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

" bilmemek değil öğrenmemek ayıp " denir ya ...Sevgili xn bu ingilizler örneğin ayakkabıya ne derler ve nasıl telaffuz ederler? Bunun phonetiğini de açıklar mısın?
Sana demiştim zaten : senden fotoğraf çekimi dışında da öğreneceklerim olabilir ....

Tarih: 13 Kasım 2005, 18:47 - İp: yok