fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Kültürel Miras Kategorisi

Kültürel miraslarımız kategorisine fotograf eklemek isteyen arkadaşlarımızın dikkatine.
Yeni açılan kategorimiz Osmanlı ve öncesi dönem her türlü kültürel mirasımızı sergilemek, belgelemek ve bir arşiv oluşturmak amacıyla açılmıştır.
Camiler kiliseler,hanlar, köprüler, heykeller, taş kabartmalar, kaleler, kuleler.... yaklaşık 100 yıldan eski olan her türlü kültür mirasımız uygundur.
BU kategoriye direk olarak fotograf şu aşamada yüklenenememektedir. Kategoriye uygun fotograflar şehir/mimari bölümünden taşınmaktadır.
Fotograf eklerken lütfen fotografın çekim tarihini ve eseri açıklayan kısa bilgi giriniz.
Herkes tarafından bilinmeyen, yaşadığınız yerin civarında mutlaka bir eski cami, çeşme .. vardır.
Tüm yurdumuza yayılmış binlerce üyesi olan bir siteyiz. Hepinizden katkı bekliyoruz.
Fotografınız bu kategoriye eklenmesi günlük fotograf ekleme hakkınızı etkilemez, tekrar fotograf ekleme hakkınız vardır.

Tarih: 28 Eylül 2007, 01:22 - İp: 81.***.**4.16
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

Tarih: 28 Eylül 2007, 09:46 - İp: 81.***.**3.185
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hadi bakalım börtü böcek ,kedilerin peşlerini bırakıp mimari yapılara,tarihe :d yoğunlaşın.

Tarih: 28 Eylül 2007, 10:22 - İp: 88.***.**1.247
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Bu tip fotoğraflarda fotoğrafın kalitesi kadar altta girilen bilgiler de birinci derecede önemli.Kim yapmış, ne zaman yapmış,bu eser nerede bulunur, google earth koordinatı nedir, bu tip bilgilerin girilmesi zaruri.

O nedenle fotoğraf ekleyecek arkadaşlardan bu konuda biraz daha hassasiyet bekliyorum. Bilgiye erişme hızı tarihte olmadığı kadar yüksek çünkü, google size hemen her şey hakkında bilgi verir

Aslında şu form bir an önce hazırlansa bu sorun ortadan kalacak...

Tarih: 28 Eylül 2007, 11:06 - İp: 81.***.**7.49
buzkara
buzkara (üye)
İstanbul / Amatör

Hayırlı uğurlu olsun

Tarih: 28 Eylül 2007, 11:52 - İp: 85.***.**1.233
excalibur
excalibur (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

arşivi karıştıralım bakalım neler var..

bu vesileyle tekrar tesekkurler fatih kaptan..

Tarih: 28 Eylül 2007, 14:20 - İp: 88.***.**3.58
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Her şehirde ,her belde de mutlaka önemli tarihi yerler var.
Mutlaka paylaşalım.

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:03 - İp: 88.***.**4.254
alper70
alper70 (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili Fatih ağabey,

Bireysel olarak verdiğin bu mücadeleye bizleride ortak etme nezaketini gösterdiğin için teşekkürler. Artık fotoğraf çekimlerimizde ortak bir amaç içinde çaba gösterme zevkiyle en kısa zamanda destek olmaya çalışacağım.

Alper

Tarih: 1 Ekim 2007, 11:51 - İp: 85.***.**7.68
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Fatih abi ben de biraz klasik olacak ama dik kadraj bir İzmir saat kulesi fotoğrafı ile başladım yalnız kategori açılmadığı için Şehir -mimari kısmına ekledim umarım taşınır.Usule uygun yazdım ama şimdi diyorum keşke ingilizcesini de yazsaymışım

Link de burda http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=196181

#mavi_izci' tarafından 01.10.2007 22:33:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Ekim 2007, 22:30 - İp: 144.***.**0.194
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Vaav eklenmiş bile bu ne hız.Flassv mı hızlı yoksa Fatih abi sen mi taşıyorsun bu fotoğrafları

Tarih: 1 Ekim 2007, 22:38 - İp: 144.***.**0.194
ierdogan
ierdogan (üye)
Ankara / Amatör

Anladığım o ki:

"Kültürel Miraslarımız" kategorisinin esas amacı, öncelikle "kültür Varlığımız"ı oluşturan tarihi ve kültürel eserlerimizin oluşturduğu bir havuz oluşturmaktır.

Böyle olunca Bu havuzun oluşturulması aşamasında ,fotoğraflarda "tarihi ve kültürel"
mesaj öne çıkmaktadır. Tarihi ve kültürel bir mesaj veren ,izlenebilir kalitedeki fotoğrafların yüklenebileceği bir kategoridir.

Havuzda yeterli birikim sağlanınca, yeni bir sınıflama ve eleme yapıarak, bu kategorinin son şekli alması sağlanacak,daha iyi ve kaliteli olanların seçimi de bu aşamada yapılmış olacaktır.

Keşke; kadraj, renk, netlik vs. anlamında bu fotoğraflar da Sevgili hemsinli dostumuzun çektikleri kadar "aşk dolu" olsalardı.
Onlar gelene kadar bunlarla yetinmek pek de yanlış bir yaklaşım olmayacak.

Bu kategorinin oluşturulmasında emeği geçen arkadaşlara şükranlarımı sunuyor,
Üyelerimizin bu kategoriye verecekleri destek için teşekkür ediyorum.

Tarih: 6 Ekim 2007, 21:20 - İp: 88.***.**7.180