fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Galeriye Onaylanan Fotoğraflar !

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=225638

Yukarıdaki linkte bugün onaylanmış fotoğraflardan biri var; bu fotoğraf nezlinde son günlerde onaylanan fotoğrafların birçoğunun anı- hatıra tarzı olduğunu , hatta bazılarının fotoşopta abuk subuk şekilde oynanmış, fotoğrafla yakından uzaktan ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum.Maalesef galerinin kalitesi çok düştü, izlemeye değer fotoğraf sayısı o kadar azaldı ki, galerideki gereksiz fotoğraflar yüzünden onları da kaçırdığım oluyor, açıkcası galeriyi tıklayasım bile gelmedi bugün, bir kaç fotoğrafa eleştiri yapıp çıktım...

lütfen kalburüstü, emek harcanmış, en azından sanatsal bir kaygı güdülmüş fotoğraflar onaylansın, galeri az ve öz olsun. gerçek üsdatların fotoğraflarına ufaktan ufaktan saygısızlık olduğunu düşünüyorum bu galeri kirliliğinin.

bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz ?

Tarih: 30 Ocak 2008, 19:10 - İp: 88.***.**2.144
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende kesinlikle detaylı ve özenli yorum yapılmasından yanayım,ama bazı fotograflara nasıl detaylı yazılacağını açıkcası bilemiyorum.
gerçekten derin duygu ve düşünce yansıtan fotolar,eğer duyguyu alabiliyorsam çok uzun yazarım.
başka tip konularda
ama güzel bir makro mesela,hoşuma gitmiş,herşey düzgün.ne yazılır bilmiyorum.kutlamak yeterli geliyor.
asıl " netlik,renkler,kompozisyon güzel" kelimeleri kalıp olanlar daha entresan.
yorum olayı zor iş.
fazla takmamak en iyisi sanki.
belki daha az foto yüklense-mesela 2 günde bir-daha özenli fotolar yüklenebilinir.
galeri sayfalarında copy-paste işlemi de yapılmasa harika olur.
bazı yoprumlar tamamen yapıştırma yapılarak oluyor.
benim bir manzara fotografında ,"harika bir makro" yorumu vardı.

#kad-ir' tarafından 05.02.2008 12:17:03 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Şubat 2008, 12:15 - İp: 85.***.**9.67
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=227431&offset=30

buyrun galerinin hali...
benim yüklediğim fotoğrafların toplamından fazla yorum almış , izlenmiş... tabiki onlara yorum diyemeyiz, geyik muhabbeti , ama insanlar, vaktini bunlara harcayıp, asıl çalışmalara ilgi göstermeyince, işin çivisi çıkıyor...

birgün o çivi yerine tekrar çakılınca, tekrar paylaşımda bulunmak dileğiyle...

Tarih: 7 Şubat 2008, 14:19 - İp: 88.***.**6.203
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

Diyorum hep...

Laçka bu site laçka...

Balık baştan kokar arkadaş...

Doğru dürüst yapılmayan adminlik,gelişi güzel eklenen fotoğraflar (görüntü) ve bazı üyelerin içine işlemiş geyik muhabbeti...

Bunlar üstüste gelince maalesef böyle oluyor.

Bu gidişle burada fotoğraf değil sadece gevezelikler eklenecek...

Sabah birisi "ellerinden öperim teyze,amca" diyecek ve arkasından sıraya girenler teker teker günlük yalakalık hizmetini yerine getirecek...Sözüm ona yorum yapıyorlar...

Bu başıboşluk ve kontrolsüzlük koskoca sovyetleri bile batırdı gitti. Bu gidişle bu sitede batmaya mahkum kalacak.

Tarih: 7 Şubat 2008, 19:39 - İp: 78.***.**8.183
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

395 kişi bakmış, hadi yarısını sil en az 180 kişi okumuş bu yazıları, sadece birkaç kişi bir şeyler yazmış, fikir belirtmiş... bu da aslında durumu özetleyen verilerden biri...

"böyle gelmiş böyle gider" zihniyeti hakim biraz bizim toplumumuzda sanırım, ama benim içim rahat, ben tepkimi koydum, arkasında da durucağım...

Tarih: 9 Şubat 2008, 02:39 - İp: 88.***.**9.30
ademyagiz-
ademyagiz- (üye)
Kocaeli / Amatör

siteye üye olunurken test gibi birşey olsun. anlamayanlar üye olamasın. hem kalitesiz fotoğraf olmaz burda, hem de güzel yorumlar yapılır. beğendiğim bir fotoğrafı çeken kişiye en azından elinize sağlık dememin neresi yanlış anlamıyorum.

Tarih: 15 Şubat 2008, 12:16 - İp: 212.***.**8.65