fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

Galeriye Onaylanan Fotoğraflar !

http://galeri.netfotograf.com/fotograf.asp?foto_id=225638

Yukarıdaki linkte bugün onaylanmış fotoğraflardan biri var; bu fotoğraf nezlinde son günlerde onaylanan fotoğrafların birçoğunun anı- hatıra tarzı olduğunu , hatta bazılarının fotoşopta abuk subuk şekilde oynanmış, fotoğrafla yakından uzaktan ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum.Maalesef galerinin kalitesi çok düştü, izlemeye değer fotoğraf sayısı o kadar azaldı ki, galerideki gereksiz fotoğraflar yüzünden onları da kaçırdığım oluyor, açıkcası galeriyi tıklayasım bile gelmedi bugün, bir kaç fotoğrafa eleştiri yapıp çıktım...

lütfen kalburüstü, emek harcanmış, en azından sanatsal bir kaygı güdülmüş fotoğraflar onaylansın, galeri az ve öz olsun. gerçek üsdatların fotoğraflarına ufaktan ufaktan saygısızlık olduğunu düşünüyorum bu galeri kirliliğinin.

bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz ?

Tarih: 30 Ocak 2008, 19:10 - İp: 88.***.**2.144
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

katılıyorum sana

Tarih: 30 Ocak 2008, 21:39 - İp: 78.***.**9.89
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Sevgili fujisever vermiş olduğun linkteki fotoğraf silinmiş o yüzden bakmak nasip olmadı. Daha önce bu konuyla ilgili olarak (Fotoğraflar ve Yorumlar bknz.) adlı topiğimde bir kaç fotoğrafı örnek göstermiştim. Malesef galerinini hali içler acısı günlük eklenen ortalama 150 fotoğraftan ancak ve ancak 10-15 tanesini yoruma değer buluyorumbknz.örnek olarak vermiş olduğum fotoğraf ve aldığı yorum fazla söze gerek bırakmıyor.

Tarih: 30 Ocak 2008, 23:39 - İp: 88.***.**5.3
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

evet silinmiş fotoğraf...

zaten nasıl onaylanıyor bunlar ben ona şaşırıyorum...

bazen o kadar değerli fotolar görüyorum ki , 5- 6 yorum almış, bu tarz gereksi fotoğraflar, içinde mesala güzel bir bayan varsa coşuyor...

Tarih: 30 Ocak 2008, 23:48 - İp: 88.***.**2.144
ibrahimsen
ibrahimsen (üye)
Kocaeli / Meraklı

fujisever sana katılmamak elde değil

Tarih: 31 Ocak 2008, 12:18 - İp: 88.***.**3.38
mechul75
mechul75 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Fotoğrafa değilde adama yorum yapma zihniyeti değişmediği sürece burada bu konuyla ilgili yüzlerce topik açılır durur.

Tarih: 31 Ocak 2008, 20:31 - İp: 88.***.**5.3
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ben adamcılık kısmını geçtim artık. o kısım biraz can sıkıcı, emek veren ustalara saygısılık olur, sadece arkadaşları yorum yapıyor demek.

benim takıldığım fotoğrafik hiçbir değeri olmayan görüntülerin onaylanması, hatta "elinize sağlık, tebrikler, paylaşım için teşekkürler " gibi yorumlar alması. üstelik bu tarz yorumların benim fotoğrafıma da yapılması...

keşke yorumsuz seçeneği olsa, öyle yüklesem artık fotoğraflarımı.

sanırım gajin arkadaşım da böyle bir söylemde bulunmuştu.

Tarih: 1 Şubat 2008, 00:10 - İp: 88.***.**2.144
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

neden silindiğini açıklayayım. forumda yazana kadar arkadaşın fotoğrafına durumu izah edecek bir yorum yazdım. arkadaş da bana teşekkür ederek fotoğrafını sildi daha güzel kare çektiğinde ekleyecek

Tarih: 1 Şubat 2008, 09:46 - İp: 81.***.**7.150
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Galerinin kalitesi son günlerde ciddi anlamda düştü.
bakmak bile gelmiyor insanın içinden.
yorumlar zaten entresan.
kelimesi kelimesine aynı olan yorumlar,ve herkese aynı kelimeyi yazan arkadaşlar var.
bu topiğe başka foto linkleride verelim ki görelim hep beraber.tonlarca öyle kötü foto var.

Tarih: 1 Şubat 2008, 10:07 - İp: 85.***.**9.67
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

çözüm önerisi:
"galeride görmek istemiyorum " butonu eklensin ve bu butona belli sayıda tıklama yapılınca yönetim tarafından veya otomatik olarak sistemden foto silinsin..

Tarih: 1 Şubat 2008, 10:13 - İp: 85.***.**9.67
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

dün gece dedim ki kendi kendime , madem insanlar sırf iş olsun diye fotoğraf yüklüyor siteye, hatıra, matıra... ben de bir foto yükleyeyim öyleyse, emektar arabamı çekmiştim sonbahar renkleri içinde , onu yükleyeyim, altına da bir kaç satır bir şeyler yazarım dedim. fotoğraf onaylanmamış. aklıma panctom abimin fotoğrafı geldi, o da arabasını çekip koymuştu siteye, yorum rekorları kırmıştı...

gerçekten ilginç bir site haline döndü burası, aslında sevinmem lazım yüklediğim fotoğrafın onaydan geçmemesine, kalite adına güzel , fakat onaylanan diğer fotoğrafları hatırladıkça ve de gördükçe , hatta benimkine benzer bir kompozisyonun onlarca yorum aldığını bildikçe , fotoğraf motoğraf ekleyesim kalmadı açıkçası. bir süre de eklemeyi düşünmüyorum...

Tarih: 1 Şubat 2008, 13:04 - İp: 88.***.**6.242