buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Galerideki Kalite Artışı

Bir ara fena şekilde düşen fotoğraf kalitesinin son zamanlarda gözle hissedilir şekilde arttığını düşünüyorum .
Özellikle manzara ve portre konusunda çok iyi işler yüklenmeye başlandı son 1-2 aydır.
Bunda onay mekanizmasının sıkı tutulmasının da rolü var mıdır bilemiyorum ama eğer varsa kemeri birazcık daha sıkarak yola devam etmeyi öneriyorum .
Çalıntı fotoğraf sayısındaki ani düşüş de cabası .

Diğer yandan kültür varlığımız kategorisine gelen ummadığım destek de çok faydalı olacak bir kategorinin habercisi.
Forumların kilitlenmesinden istifade forumsever arkadaşları galeriye davet ediyorum

Tarih: 8 Kasım 2007, 10:45 - İp: 81.***.**7.49
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

acılmıs butun topiclere birsey yazsam 7900u bulamam.
zaten bıara 1000tane cevabım silindi,hep pazarbeyın hinlikleri
------------------

kad-ir begeni tabiki elinize saglık cok guzel diye belirtilir.
ama bır fotografı herkesın begenmesine imkan yok.
eger fotograf işi goreceli bir işse yok.
herkesin bir fotografa bakınca aynı seyı hıssetmesine imkan yok.
evet begeni boyle ifade edilir ama ozamanda sorarlar insana,
cok daha ıyı bır fotograf uc tane aferin alırken,tanınmıs bırının fotografı nasıl 50 tane aferin alıyor diye.
oburu begenilmiyormu?
madem begenen bir milletiz neden sadece tanıdık uyelerin fotograflarını begeniyoruz???

kaldıki,gunde yuz fotografa aferin şakşak yazan bırı vasat bir fotografa sadece bir fotografa eleştiri yazsa yol gosterse,tavsiye verse kotumu olur.
bana galeriden bu gunde degil,son uc gun içinde yazılmıs adam gıbı 10 da degil bes tane eleştiri gosterirmisin?

fotograf yorumluyorsak acımasız olmalıyız.
ben sneın her fotografına aferin şakşak yazsam sana ne faydam olur???ama sana eksigini gosterirsem,gozume takılanı soylersem sen ıster ıstemez bırdahaki cekiminde bunu aklına getirirsin.

boyle alkış yapa yapa çakma ustalar yarattık.hıyar cekse 50 yorum alcak uyeler var.
kimsede ya abi hıyar cekmişsin olmamış be demez.
"cok esprili,ustaya yarasır,sitenin durumunu esprili bir dille anlatan mukemmel bir kare der en fazla.

-----
ondanda kotusu,
benden once 30 kişi aferin demiş ben eleştirirsem "AYIP OLUR" diyenler var..boyle sacma bir mantık olabilirmi???
--------
begeni cok guzel bir kare gercekten diye ifade edilir haklısın,ama bir insanın butun karelerine cok guzel bir kare yazıyorsanız eger,
kalite acısından arasında daglar kadar fark olan iki kareyede cok guzel olmus elinize saglık yazıyorsanız eger,
oncelikle fotografa,fotografcıya ve emege saygısızlık etmiş olursunuz..

Tarih: 9 Kasım 2007, 01:50 - İp: 88.***.**1.21
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

zaten mesele aferinin şakşakın cok olması degil,olacaktır bunlar,mesele
eleştirinin HİÇ OLMAMASI..
bu sitede kimse eleştiri yapmıyor.
sadece begeniyor.

iki yol var onumuzde,ya hepsi fotograflara alkıs yapan ve bunun, karsısındaki fotografcının emegine saygı gostermek oldugunu sanan ama aslında sadece ego şişirmeye yarayan bir uye profilimiz kalacak,

yada gercekten her fotograf alkıslanacak fotograf olacak.

birincisi daha gercekci geliyor bana???ikincisine olasılık bile vermiyorum aslına bakarsan...
ne dersin???

Tarih: 9 Kasım 2007, 02:03 - İp: 88.***.**1.21
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Aslına bakarsan emek sarfedilmiş bir fotoyu desteklemek için güzel yorumla desteklemekte sorun yok bence.Bence kişilerin kaliteli foto eklemesine teşvik etmek için onay sistemini güçlendirmek lazım.onaylanmayan fotolar ayrı bir galeride 1-2 gün tutulup sebepleri ve eleştirileri yorumcularımız tarafından altına yazılır.hem bizler için güzel bir eğitim olur.
Kullanıcılar fotograf stoklama galerisi olarak düşünmezler ise daha iyi sonuçlar çıkar.

Tarih: 9 Kasım 2007, 09:23 - İp: 85.***.**9.67
fujisever
fujisever (Objektif)
Hatay / Amatör

ya geçenlerde , bir adam var studyo fotoğrafçısı yazıyor altında, hemen hemen her fotoğrafın altında şak şak yorumu var, istisnasız şak şaklıyor, daha eleştiri yazdığını görmedim... yakın zamanda açılan bir konuya ki topic de yorumların niteliksizliğinden, yeni başlayanlara yol gösterici olmayan sahte şak şak nidalarının sıkıntısından açılan bir topic, adam oraya da girmiş, haklısınız, katılıyorum demiş ve yine basmış üç dört tane şak şakı...

gülmekten ölmüştüm

Tarih: 10 Aralık 2007, 04:07 - İp: 88.***.**4.102