buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

Galerideki Kalite Artışı

Bir ara fena şekilde düşen fotoğraf kalitesinin son zamanlarda gözle hissedilir şekilde arttığını düşünüyorum .
Özellikle manzara ve portre konusunda çok iyi işler yüklenmeye başlandı son 1-2 aydır.
Bunda onay mekanizmasının sıkı tutulmasının da rolü var mıdır bilemiyorum ama eğer varsa kemeri birazcık daha sıkarak yola devam etmeyi öneriyorum .
Çalıntı fotoğraf sayısındaki ani düşüş de cabası .

Diğer yandan kültür varlığımız kategorisine gelen ummadığım destek de çok faydalı olacak bir kategorinin habercisi.
Forumların kilitlenmesinden istifade forumsever arkadaşları galeriye davet ediyorum

Tarih: 8 Kasım 2007, 10:45 - İp: 81.***.**7.49
alyen.
alyen. (üye)
İstanbul / Meraklı

bu çok güzel işte

biz fikirlerimizi söyleyince topikler kilitleniyor öylemi?

Tarih: 8 Kasım 2007, 17:29 - İp: 88.***.**8.175
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

netfotograf ihya olmaya basladi, [>:D

Tarih: 8 Kasım 2007, 19:06 - İp: 83.***.**8.194
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotograf kalitesinde artıs yokmu?
vardır tabiki..
galeride nitelik artısı degil ama goruntu kalitesinde artıs var bencede.
fotograflar ve yorumlar yıne aynı.
en basıt fotograf bile fon uzerınde guzel gorunuyor,gecmişte yorumladıgınız fotograflara bakarsanız bunu anlayabilirsiniz.
-----
galeride cok sık bır degişim yok atakan buna katılmıyorum.
galeride gorunen fotograf sayısının artması zaten bunun bıraz yavaslatan bır etken.
kaldıki yapılan yorumlar hala gevsek(tabirimi mazur gorun) ve sadece alkıstan ıbaret.
bana gunde on tane adamakıllı yazılmıs yorum/eleştiri gosterebilirmisiniz????? sanmıyorum.
------
bırde su son gunlerde sıkca dıle getirilen aylık yukleme kotası olsun isteyen bırgunde isteyen bır aya yayarak eklesin işine deginmek istiyorum..

sitenin bir fotograf paylasım ve birşeyler ogrenme sitesimi
yoksa kişisel portfoly sitesimi oldugunu burada kesin sekilde belirlemek gerekiyor.
bence bır kısının bır gunde 15-20 fotograf eklemesi son derece gereksiz ve yanlıs olur.
ayrıca kişinin eleştirileri duser,kimse bır gunde 20 fotograf eklemiş birinin 20 fotografına yorum yazmaz,ama ay ıcınde yayılmıs 20 fotografa yazabılır.
buda paylasım ve eksiklerden birşey ogrenme acısından daha faydalı olur.

dedigim gibi siteyi bir portfolyo sitesimi,yoksa paylasım sitesimi olarak gordugumuzede baglı..
------------------

yınede tabiki portfolyo yaratma olanagının olması ve degişik portfolyolar altında fotograf yayınlanması gerekir diye dusunuyorum.
hatta kişinin galerisi acılınca sadece portfolyo baslıkları (siyah beyaz-portre vs.gibi) gorulebilir ve kişi bunlara tıklayınca o portfolyodaki fotografları gorebilir.

------------------

ana konuya donersek,fotograf kalitesi cok degil ama evet arttı.
calıntı sayısı dustumu dusmedımı bılemeyız ama yakalananların sayısı dustu.
sitenin yenı gorunumu bir heyecan yarattı,insallah altyapı hizmetlerinede agırlık verilerek,cok daha duzgun işleyen bir sistem olusturulur..

Tarih: 8 Kasım 2007, 19:28 - İp: 88.***.**1.21
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

evet galeride inanilmaz kalite artisi var insallah hep boyle devam eder, gercekten cok iyi arkadaslar geliyor, hem de varolan arkadaslarimiz da daha iyi fotograf cekiyorlar
tebrikler netfoto ailesi

Tarih: 8 Kasım 2007, 21:45 - İp: 81.***.**7.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

BUnu buf söyleyince komik oluyo ama. Önce kendin foto yükle. Daha doğrusu iyi foto yükle. Sonra yorum yap. Forumlarda fink atacağına.

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:02 - İp: 88.***.**3.110
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

buf

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:04 - İp: 88.***.**1.21
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

gören de galeri kuşu sanacak forum bülbülü.
açtığı konu 125
yazdığı yanıt 7911.çüşşşş...

açtığım konuyu sulandırma lütfen

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:21 - İp: 88.***.**5.154
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

galerideki yorumların tarzı hep eleştiriliyor."güzel","hoş bir kare","süper" v.b. gibi yorumların anlamsız olduğu söyleniyor.Peki güzel olan bir foto nasıl eleştirilmeli?
genellikle sayfada hep son yorumu almış fotolar oluyor,ve o fotoların çoğuda zaten güzel söylemini ve tebriği haketmiş oluyor.ve en çok yine o fotolara bakılıyor.diğerleri alt sayfalara doğru hızla kayıyor.
peki nasıl eleştiriceğiz?nasıl yorumlayacağız.
en güzel yorumlama için örnek kişiler verebilirmisiniz?

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:48 - İp: 85.***.**0.119
n.baba
n.baba (üye)
Ankara / Amatör

Fink atacak forummu kaldı pazarbey.
Kadir yorum örneklerini bende bekliyorum.

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:55 - İp: 81.***.**5.144
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

Galeri ile ilgili yönetimden bir talebim olacak,(buraya sıkıştıralım,topikler sıkı kontrol altındayken,taleplerimiz görülebilinir diye )
"Portfölye ye kolay erişim butonu eklensin",solda resmimizin altında bir buton ,ilgili kullanıcıların galerisine ulaşmak için çok faydalı olabilir.daha sık ve kolay geçişler yapılabilinir galeriye.bunun galeri kullanımına artı bir etkisi olabilir.

Tarih: 8 Kasım 2007, 23:56 - İp: 85.***.**0.119