toprakl
toprakl (üye)
Erzurum / Meraklı

Fotoğrafları Kaydetmek Neden Yasak

merak ettiğim bir konu var ticari maksatla kullanılmadığı sürece yada bunu ben çektim demediği sürece galerideki fotoğrafları pc ye kaydetmenin bir sakıncası varmı acaba?

#serife' tarafından 16.04.2007 18:28:51 tarihinde düzenlendi.

#serife' tarafından 21.04.2007 16:33:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Şubat 2007, 23:57 - İp: 88.***.**8.7
hudemirtas
hudemirtas (üye)
Bursa / Meraklı

öhü öhü! kendimde bi ton kaçak veye şirfresi kırık program kullanıyorum ve paylaşıyorum
Bu güne kadar kimsede bana sahtekar herif neden bunu sitede yayınladın demedi
Genenelde alıntı olduğu zaman belirtiyorum..
Bütün arkadaşların faydası için yaptım resim konusuna gelince benden resmi kullanmak için izin istenseydi seve seve derhal verirdim. Bundan da mutluluk duyardım..
Herkes böyle düşünmeye bilir ama..Bu sitede herkes kardeş gibi gördğümden izin istemeyi tavsiye ederim.
Resim almanında değişik yöntemleri olduğunuda belirtmek durumundayım.. >Ne gerek var ......
bence resim vermek istemeyen arkadaşlar resmin tam ortasına adsını veya logosunu koysun diğerlerini de isteyen arkadşlar alsın...Biraz karıştırdım ama anlayan anladı..

Tarih: 15 Nisan 2007, 11:36 - İp: 88.***.**6.156
toprakl
toprakl (üye)
Erzurum / Meraklı

hudemirtasın fikri çok güzel evet kopyalanmasını istemeyenler resmin bir kenarına adını yazabilir

Tarih: 16 Nisan 2007, 18:14 - İp: 88.***.**4.186
seyyah1981
seyyah1981 (üye)
Batman / Amatör

hırsızlık neden yasak ise...

Tarih: 20 Nisan 2007, 07:35 - İp: 81.***.**3.180
tilki
tilki (Denetçi)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Sanıyorum bu sitede bir çok üye arkadaşımız kendine ait fotografların izin alınmadan ne şekilde olursa olsun kulanılmasını istemez.. Ayrıca, alınmasından ziyade
başka yerlerde kulanılmasında rahatsızdır 200kb foto dosyasının ne kadar büyütebilirsiniz oda tartışılır.. Beğenilen fotoları sahiplerinden ne maksatla kulanacaklarını belirtip istemeleri, sanıyorum en şık ve insana yakışır şekli olduğunu düşünüyorum..
Şahsen prensip olarak ticari amaç dışında fotografımı orj.boyutta paylaşmam..

#tilki' tarafından 20.04.2007 13:07:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Nisan 2007, 12:49 - İp: 85.***.**1.86
DigitalArt
DigitalArt (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

ArkadaşLar Bu Konuyu Görüce Benim İçin İyi Oldu..

Ben Siteden Manzara FotoğrafLarı Alıyorum Fon Olarak KuLLanmak İçin.. FonLarımıda Zaten fLuleştirerek KuLLanıyorum Direk KuLLanmıyorum ELimde 20'ye Yakın izinsiz aldığım (yada ÇaLdığım) Fotoğraf Var Ama Ben Bu ŞeKiLde Düşünmemişdim.!

Herkezin Emeğine Saygım Var Hiç Bir ŞekiLde Siteden Alıpda Bunu Ben çekdim Yada Başka Bir Sitede Sunumda BuLunmadım Zaten Bir Tek Siteye üyeLiğim Var Bu site Bana Çok BiLe GeLiyor.. Başka YerLerde Zaman Harcamaya Zaten Vaktim Yoq MaLüm Sezonumuz AçıLdı Gece Gündüz ÇaLışıyruz..
Benide BiLgiLendirirseniz Sevinirim
KuLLanayım Mı ? KuLLanmayım Mı ?

SaygıLarımLa.

Tarih: 22 Mayıs 2007, 16:03 - İp: 88.***.**2.136