husmenaga
husmenaga (üye)
İstanbul / Meraklı

Fotoğrafım Üst Bantta Olmasın.

3 sene oldu galiba sitedeyim tarihi tam hatırlamıyorum.
Herkes bir şeyler öneriyor.
Daha önce bir vesile ile belirtmiştim, ben fotoğraflarımın üst bantta yer almasını ve spekülasyon konusu olmasını istemiyorum.
Tam da bu gün yeri gelmişken aklıma geleni önereyim.
Fotoğraflarımızı yüklerken bir seçeneğimiz olsa, "fotoğrafım üst bant için önerilemesin" gibi, ben de fotoğraf silmek zorunda kalmasam, ya da benzer görüşte olan arkadaşlar olduğunu biliyorum, bir çözüm olmaz mı acaba bu meseleye?

Fikret Bey, bu forum başlığının altında, üst bantta olmak istemeyenler isimlerini yazarlarsa, bundan sonra oraya seçilmez diye bir imkan getirdi, dileyenler listeye isimlerini ekleyebilirler, geri dönüş yok ona göre

#husmenaga' tarafından 01.04.2008 11:58:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Mart 2008, 14:32 - İp: 212.***.**1.146
kumköy34
kumköy34 (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Aferim Lazut,,

Tarih: 21 Eylül 2008, 22:43 - İp: 88.***.**1.227
...7...
...7... (üye)
İstanbul / Amatör

bence üst bantta sadece ; mandal fotoğrafları ,birde ipte asılı mandal fotoğrafları ,birde galata kulesi,kız kulesi,eminönü vapur iskelesi fotoğrafları olmasın diğer fotoğraflar olabilir..

Tarih: 13 Ocak 2009, 22:43 - İp: 78.***.**5.16
cappadociaman
cappadociaman (üye)
Artvin / Doğa Fotoğrafçısı

sayın patronumuza önerimdir....

üst bant seçilmiş ve sergilenmiş fotoların ilk anlarda sıfır yorumda olduğunu görüyorum.yani fotoyu üst banta teklif eden bile fotonun altına iki satırr bişey yazmadan doğrudan önermiş.....

bence çok şık bir şey değil....

şöyle bir önerim var:

eğer ki ben güzel bir fotoyu üst bant için önermek istiyorsam yorum yapmadan "üstbant seçim butonu" aktifleşmesin...

böylece yorumsuz ama üst bant olan bir fotoğraf kalmaz....

en azından bi denesek diyorum...

Tarih: 16 Ocak 2009, 23:49 - İp: 88.***.**0.142
sultann
sultann (üye)
İstanbul / Amatör

Cappa'ya katılıyorum.

Üst banda seçiliyor ama bir yorum yazma nezaketi, çabası gösterilmiyor maalesef.

Tarih: 17 Ocak 2009, 14:03 - İp: 78.***.**8.227
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Evet sızlere katılıyorum, Begenıyor ıkı satır nıye begendıgını yazmıyor,

Ben daha evel bunu fark edıp forumda yazdım cevap gelmedı,

Belkı sımdık gelır,

Tarih: 17 Ocak 2009, 14:07 - İp: 78.***.**7.166
cappadociaman
cappadociaman (üye)

aşırı kurallı sitelere benzesin istemiyorum burayı ama en azından bazı durumların çok keyfi olması da yakışık almaz gibi geliyor...

her önüne gelen fotoyu üstbant seçmek ne kadar doğrudur?

belki üstbant seçim için belli kriterleri söylesek mi ne dersiniz...

örneğin üst bant seçim tuşu yorum yazmadan aktifleşmesin...

üst bant seçiyorum denildiği zamanda neden ve niçin üst banta seçtiğini belirten bir iki cümle yazılsın...haa bu cümle diğer üyeler görmesede olur..sadece üstbant seçicisi için bir anlık önerme sebebleri içeren uygulama olur...bence keyfi seçimlerin azalması sağlanır görüşündeyim.

Tarih: 20 Ocak 2009, 17:18 - İp: 88.***.**4.212
admin
admin (Yönetim)
İzmir / Amatör

Merhaba,

Eleştirilerinizde son derece haklısınız.
Ancak önemli bir ayrıntı göz ardı ediliyor. O da üst band için kimse fotoğraf önermiyor.
Fotoğraf önerme zahmetinde bile bulunmayan üyeye bir de yorum yaz demek biraz haksızlık olur. 300-400 kişide önerebilme yetkisi varken maalesef bu katılım çok düşük.
Ancak her zaman yorum sayısını baz almak da doğru bir kriter olmayacağı kanaatindeyim.

Tarih: 21 Ocak 2009, 12:01 - İp: 78.***.**9.7
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

bir an için bu konuya adminin cevap yazdığını görünce, "acaba admin de üst bantı veto mu etti" dedim

evet, 400 kişilik üst bant heyetinde tıklama oranı düşük.. bir de yorum şartı olursa kimse tıklamaz sanırım.

Tarih: 24 Ocak 2009, 00:28 - İp: 88.***.**7.93
cappadociaman
cappadociaman (üye)

en azından bir deneyebiliriz...

yani şöyle düşünün:

bir gün kafam attı bişeye...açtım galeriyi alakasız fotoğrafları tıklatıp üst bant olsun dedim...(ben asla yapmam bilirsiniz, film icabı yani )

yada...

"şöyle kankilerimi bi dolaşayım, yeni bişey ekledilerse rahat rahat üstbanta seçeyim" dersem...

en azından belli bir külfiyet belli bir başıboşluğu yok edebilir...

en azından bir deneyelim,olmazsa eski halini biliyoruz ...gül gibi geçinir gideriz

Tarih: 29 Ocak 2009, 01:36 - İp: 88.***.**7.240
balikadam
balikadam (üye)
Ankara / Amatör

bende sıkıldım artık hergün bi fotoğrafım üst bant.. telif hakkı falanda yok.. başta düzenli olarak her üst banda çıkan fotoğrafım için para yattı ama belli bi yere kadar, sonra kesildi.. onun için bende istemiyorum sanırım artık çıkmayı... ya aslında çokta emin değilim.. aslındaaaa.... yok yok çıksın çıksın.. elinize para geçtikçede yatırın.. sonuçta fotolarım kitleler üzerinde olumlu bi etki yapıyo ve bir aydınlanmaya vesile oluyorsam ne mutlu bana, ki para benim için 2. sıradadır hep (oksijenden sonra) .. burada diğer fotograf sanatçısı çağdaşlarımla beraber olmakta güzel.. şu kitleleri kelimesini bir daha kullanmak istedim cümle içinde ama olmadı... en iyisi yorumu bitirmek.. fotolar olmasada belki yorumum gün gelir avatarda olur üst bant olur göndere çekilir.. evet olur balıkadam dediğinizi duyar gibiyim.. hadi hayırlı işler, asılın deklanşöre.....

#balikadam' tarafından 31.01.2009 23:56:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 31 Ocak 2009, 23:49 - İp: 78.***.**1.119