zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Fikrim Geldi

Merhabalar
sıkıcı oluyorsamda baştan özür dilerim.
gözlemlemlediğim kadarı ile bazı fotoğraf yükleyen vede
fotoğrafına gereken ilği gösterilmiş olan arkadaşların güzel fikirlerini nerdeyse hiç bir kare altında göremedim.
düz söylemek gerekirse fotoğrafı yükle ben böyle cekerim işte der ,gibi kendi karesinden başka hiç bir fotoğrafın fotoğraf olmadıgı ,yorumlamayada gerek görmedikleri gibi bir his uyandı bende,
Bence,bunu önlemenin yolu fotoğraf yüklendikten sonra en az on fotoğrafa yorum atmalı ki fotoğrafı ana sayfaya çıkmaya hak kazansın ,eğer 10 yorum yapmazsa kendi fotoğrafı yorum alsada ana sayfada gözükmesin.
Ama yorum yapmasan yalnızca sergilemekse derdi ,burda sergilemiş olur.
iki fotoğraf yüklenince verilen yorum hakkı bence bire
indirilmeli,
daha önce fotoğraf yüklemiş galerisi olan arkadaşlar
sebepli sebepsiz tüm galerilerini siliyorlar onlarında yorum yapma hakkını bıraksakda katılımı azaltmamış olsak tekrar galeriye dönmek istesede en az iki gün beklemesi gerekiyor.
sevgi ve saygılarımla

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:48 - İp: 81.***.**7.212
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

ilginiz için çok teşekkürler,
1. önerimde ısrar ediyorum fotoğraf yüklesin yorum yapmadığı sürece ana sayfaya çıkmasın bahasettiğim arkadaşların çogu ne yaptıgını bilenler onun için kopyala yapıştır yapacaklardan değiler.
kopyala yapıştırlarda bir zaman sonra kendilerini tatmin etmiyor emin olun geldikleri gibi gidiyorlar.kalanlarda
sözüne itibar edilmeyenler olarak yerlerini alıyor.
benim tespit ettiğim ve izlediğim 3,vaya 5 üye çifte hatta
dört beş üyeliği vardı zaman içinde hemde 2,3 ayda bıktı gitti.ben A üyeye yorum yaptım o B üyeliğinden cevap verdi kırdıgı potu anlayınca A üyeliğini pasif oldu daha sonrada kendisi gitti.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:56 - İp: 81.***.**7.212
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

silinsin fikrine bende karşıyım
amaç siteye usta veya ne yaptıgını bilenleri kazandırmak olmalı.
on yorum yapamayacak kadar meşgul olan ustalarımızda var ki;
bu uygulama onları sıkar biliyorum .Onun için bu ustaları
admin fırst class üye yapabilir bu üyelerin kareleride böylece uygulama dışında kalır

Tarih: 15 Ağustos 2007, 16:31 - İp: 81.***.**7.212
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

efecan kac kişiye aferin dersen
yazarsan,egonu şişirecek okadar cok (sözde) dostun olur..
eleştiri yapıp birine yararlı olmayı degil,şakşak yapıp kendine yararlı olmayı seciyor arkadaslar..niteliksiz kopyala yapıstır yorumların nedenide bu..

Tarih: 15 Ağustos 2007, 21:56 - İp: 88.***.**7.176
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ust bantı en cok hakeden 3. ve 5. fotografın bukadar az yorumda kalması şakşakcı kankaların eseridir...
berbat fotograflar mukemmel diye alkıslanırken bunlara dogru durust bakılmamıs bile..
insanın buna guzel diyorum,oburunede dıyorum,yahu ben salakmıyım ikisi aynı kefedemi demesi lazım belkide...

Tarih: 16 Ağustos 2007, 00:31 - İp: 88.***.**7.176
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

öyle fotoğraflar varki birsürü yorum almış ama hiçbirini haketmiyor. bence bunlar sitenin kalitesini düşürüyor.site yönetiminin bunlara el atma şansı yok mu?

Tarih: 16 Ağustos 2007, 09:43 - İp: 85.***.**7.51
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

eskidost korkuttun beni ya neyse vazgeçtim herşey yolunda böyle... haklısındır umarım zamanla terkederler

Tarih: 17 Ağustos 2007, 00:41 - İp: 85.***.**7.51
zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Ne zaman adam oluruz diye bir zamanlar
bir yazarın küçük duvar yazıları vardı.
şimdi bu sözün altını
dolduralım.

iadeyi ziyaret beklemediğimiz zaman

50 kişi beğendim dedi onlar cici
2 kişi beğenmedim dedi diye kaka demediğimiz zaman.

beni pofpoflayın demediğimiz zaman
bana öğretin öğrenecem dediğimiz zaman
kendi fotoğrafım en güzel demediğimiz zaman.

Tarih: 17 Ağustos 2007, 10:47 - İp: 81.***.**7.212
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

50 kişi beğendim dedi onlar cici
2 kişi beğenmedim dedi diye kaka demediğimiz zaman
----
alis_11 e gecen gun dedigim bir laf.izni olursa paylasmak istiyorum..

fotografıma 100 kişi yaptı deme,3 kişi eleştiri yaptı de..
sana faydası olan budur..senı alkıslayan kımsenın sana faydası olmaz,bunu onlarda bılıyor,zaten amacları sana fayda saglamak degil,alkış atıp alkış almak..
----
sagolsun kendısı eleştirilerime tesekkur edecek kadar bu işi seviyor ve gelişmek istiyor..ben sırf onun bır eksisini daha kapaması ıcın her fotografına eleştiri yapmaya calısıyorum..artık benı hata bulmakta zorlayacak kadar birşeyler yapmaya basladı..herkes onun gibi olabilsede,site yerınde sayan degil,fotografcılık anlamında gelişen bir site olsa...

Tarih: 17 Ağustos 2007, 13:13 - İp: 88.***.**7.176
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

efecan'ın fikri çok mantıklı aslında olumsuz bölümüne tutup da iyi bir kare tebrikler yazılmaz. bence bu düşünce uygulanırsa eksileri artıları ne olur bi düşünmek lazım

Tarih: 17 Ağustos 2007, 16:52 - İp: 85.***.**7.51