zafertekin
zafertekin (üye)
Ankara / Amatör

Fikrim Geldi

Merhabalar
sıkıcı oluyorsamda baştan özür dilerim.
gözlemlemlediğim kadarı ile bazı fotoğraf yükleyen vede
fotoğrafına gereken ilği gösterilmiş olan arkadaşların güzel fikirlerini nerdeyse hiç bir kare altında göremedim.
düz söylemek gerekirse fotoğrafı yükle ben böyle cekerim işte der ,gibi kendi karesinden başka hiç bir fotoğrafın fotoğraf olmadıgı ,yorumlamayada gerek görmedikleri gibi bir his uyandı bende,
Bence,bunu önlemenin yolu fotoğraf yüklendikten sonra en az on fotoğrafa yorum atmalı ki fotoğrafı ana sayfaya çıkmaya hak kazansın ,eğer 10 yorum yapmazsa kendi fotoğrafı yorum alsada ana sayfada gözükmesin.
Ama yorum yapmasan yalnızca sergilemekse derdi ,burda sergilemiş olur.
iki fotoğraf yüklenince verilen yorum hakkı bence bire
indirilmeli,
daha önce fotoğraf yüklemiş galerisi olan arkadaşlar
sebepli sebepsiz tüm galerilerini siliyorlar onlarında yorum yapma hakkını bıraksakda katılımı azaltmamış olsak tekrar galeriye dönmek istesede en az iki gün beklemesi gerekiyor.
sevgi ve saygılarımla

Tarih: 15 Ağustos 2007, 12:48 - İp: 81.***.**7.212
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

on yorum yapmayan ana galeriye cıkamsın diye degil ama fotografı 3 gun içinde silinsin diye birşey yapılabilir..
bu kişiyi kopyala yapıstır yorum yapmayada iter tabiki..
kişi bunu zorunluluk gordugu için aferin >copy > yanıtla > paste > gonder yaparak on tane yorum sahıbı olur...

Tarih: 15 Ağustos 2007, 14:22 - İp: 88.***.**7.176
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

bence günlük fotoğraf eklemek için o gün içinde en az 3-4 fotoğrafa yorum yapma mecburiyeti olmalı. Yorumlar yapıldıktan sonra galeriye fotoğraf ekle butonu aktifleşmeli ve yüklemeye izin verilmeli bu benim epeydir düşündüğüm bir olaydı siz bana tercüman oldunuz.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 14:44 - İp: 81.***.**3.185
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iki fikirde gercekten guzel ama uygulamada cıkacak sorunlarıda yazdım..
kankacılıga ve bastan savma yorumlara daha cok zemin hazırlayacak bir uygulama olur,bunu onlemek için eskidostunda dedigi gibi baska onlemler almak gerekir..

Tarih: 15 Ağustos 2007, 14:49 - İp: 88.***.**7.176
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

kankacılığa ne gerek varki zaten yorum yapacağız bari adam gibi yapalım bunu da beceremezsek yuh bizim gibi koca bir topluluğa,

topiclerde yazıştığım hiçbir arkadaştan yorum almadım ben de yorum yaparken bu düşünceye sebep olmamak için (kankacılık) arkadaşlara yorum yazmaya korkar oldum...

Niye herşeyi zorlaştırıyoruz bu nasıl bir zihniyet anlamak mümkün değil.

317 fotoğrafa yorum yapmışım benim gibi amatör biri için azımsanacak rakam değil zaten kendi foto sayım da 37. Yaptığım yorumlara bakıyorum da nerdeyse hepsi farklı kişiler. Teknik açıdan fazla birşey söyleyemesem de insanladın emeklerini takdir etmek ya da kendimce gördüğüm hatalarını söylemek böylece de kendimi geliştirmek için uğraşıyorum.

Bu yüzden böyle bir kural olsa yani yorum yapmayan fotoğraf yükleyemese hiç gocunmam kendi adıma. Hatta mutlu olurum...

Tarih: 15 Ağustos 2007, 14:58 - İp: 81.***.**3.185
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

gaijine ve eskidosta katılıyorum böyle bir uygulama baştan savma yorumları daha da artırır.
yalnız üyeye forum içindeki mesaj sayısına göre bir rakam verilse ve ona göre fotoğraf yüklese. düzgün yorum sayısını artırmak için aklıma hiçbi düzenleme gelmiyo şuanda

#mustafa_k' tarafından 15.08.2007 15:00:54 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:00 - İp: 85.***.**7.51
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

düzgün yorum için düzgün insan gerekli

dayatmayla bişey olmaz arkadaşlar,
ama yine de yorum mecburiyeti hareket getirir diyorum.

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:02 - İp: 81.***.**3.185
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

atakan benımkı olayları zorlastırmaya calısmak degil,soyledıgınızın bırde eksailerini gostermeye calısmak..
şuanda sitedeki gruplaşmadan kankacılıktan şikayet ediliyormu? evet
suanda yapılan yorumların içeriginden ve bastan savmalıgından şikayet ediliyormu?
evet
bu uygulama gercekten guzel bir uygulama evet,ama kopyala yapıstır yorumların nunu acacaktır..
hiç yorum yapmayan adam zaten demekki yazmak istemiyor..

---
bak bir hikaye..
hz ömer bir adamın namazını cok hızlı kılıp toparlandıgını gorunce "namazını tekrar ve bu sefer ozenerek kıl demiş..
adam bu sefer namazı normal ve butun kurallarına uygun olarak kılmıs..
hz. ömer sormus:ilk kıldıgınmı ıyı oldu bumu?
adam: ilki daha iyiydi demiş
hz. ömer: neden? demiş
adam: ilkini allah rızası için kıldım ikinciyi senin korkundan demiş

-----
adamn içinde yorum yapmak yoksa,zorla yapacagı yorumdan hayır gelmez ben bunu soylemek istiyorum..
sen ben vs zaten herzamanki sekilde yorum yapacagız,amac yorum yapmayanın yorum yapmasını saglamak..

yine diyorumki evet iyi bir fikir ve ben cok begendimde acıkcası ama sonucları içinde bir onlem alınmalı...

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:05 - İp: 88.***.**7.176
mustafa_k
mustafa_k (üye)
Kocaeli / Meraklı

UYARI!
Yazdığınız yorumlar üretenin yolunu aydınlatacak, ona yeni açılımlar kazandıracak cümlelerden oluşsun. Kırıcı, rencide eden ifade ve sadece ikonlardan oluşan yorumlar yerine teknik anlamda fayda sağlayacak sözcükleri tercih ediniz. Aksi durumlarda ''yorumunuz silinebileceği gibi site dışında da kalabilirsiniz'' unutmayın…

her yorum yazışımızda karşımıza çıkıyor bu uyarı.
bence insanların yorum yapmasını sağlamak iki yolla olur. birinci teşvik ikinci yaptırım. teşvik işe yaramadı bizde. gördüğünüz gibi kaç topicte bu konular konuşuluyor ama yine her şey eskisi gibi.bi de yaptırım seçeneğimz var.yukarıdaki uyarıdaki tırnak içindeki bölüme dikkatinizi çekerim.
sürekli aynı yorumları yapan arkadaşların yorumları neden silinmiyor?

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:12 - İp: 85.***.**7.51
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

gaijin yanlış anladın dostum

zorlaştıran sen değilsin

toplum olarak genel konuştum,
bizim yararımıza kurallar konur ve biz bunun da cılkını çıkarıp zor hale getiririz, sen üstüne alındın,
eğer yanlış anlattımsa da özür dilerim.

kankacılık var tabi, ben de bundan bahsediyorum zorlaştırmaktan kastım bu
niye herkese eşit yorumlar yapamıyoruz da 3-5 kişi kendi aramızda paslaşıyoruz
herkese yorum yapsak binlerce foto var yorumlamak için birini seçmek daha kolay değilmi,

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:12 - İp: 81.***.**3.185
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

gaijin özelden de mesaj attım umarım kendimi ifade edebilmişimdir..

Tarih: 15 Ağustos 2007, 15:28 - İp: 81.***.**3.185