gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Dg Kutlamaları,atıflarda Bulunmak.

Merhaba uzun süredir dikkatimi bir şey çekiyor.Doğum günü kutlamaları ve atıflarda bulunmak amacı ile yüklenen fotolar vs vs...
Sonra bir bakıyorumki bence boş içerikli bir foto...Sonuç malum o fotoda reyting tavanda.Gelin bu tür kutlamalarımızı hayatın içinden topiğinde yapalım.Bu topikte daha çok mana kazansın.
Kastettiğim o fotoların içinde gerçekten iyi olduğuna inandığınız fotolar varsa onları tabiki yine yükleyelim.Ama bir şeyleri hedef göstermeden.Bence o foto daha objektif şekilde değerini bulacaktır.Saygılarımla...

#gorbi67' tarafından 05.01.2008 13:22:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2008, 12:06 - İp: 85.***.**5.91
dasbadem
dasbadem (üye)
Konya / Amatör

Tarih: 8 Ocak 2008, 01:41 - İp: 88.***.**7.243
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birine hediye diye yuklenen fotografın enaz on tane dostlugunuz daim olsun cevabı alma garantsi vardır.
sende mesela sitemizin usta uyelerinden gıksel12ye armaganımdır diye bir fotograf yukle. goksel 12 diye birisinin olup olmması onemli degil. on tane yorumun garanti
--
benimde dost olarak gordugum fdikerin evliligi uzerıne bir hediye fotografım var.ama nedense kimse hediye oldugnu anlamamıs

Tarih: 8 Ocak 2008, 01:53 - İp: 88.***.**1.249
gurhan.d.
gurhan.d. (üye)
Antalya / Profesyonel Fotoğrafçı

Tarih: 8 Ocak 2008, 10:37 - İp: 88.***.**6.251
atakan
atakan (Objektif)
Bursa / Amatör

ben gaijinin doğum günü için bir çalışma yapıp yüklemiştim
yüklerken de not düşmüştüm
galeriyi gezenlerin doğum günü mesajlarını yazacağı bir çalışmadır
amacına ulaştıktan sonra silinecektir diye
ve de kısa bir süre sonra sildim...

dediğiniz gibi konular içinde yapmak lazım, daha önce yapılıyordu...

Tarih: 8 Ocak 2008, 10:38 - İp: 81.***.**3.185
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

gaijin o fotograf hediye falan ama kesinlikle sitedeki en anlamlı ve güzel fotograf.
evlenince daha çok anlayacaksın.

Tarih: 8 Ocak 2008, 10:42 - İp: 85.***.**9.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evlenince "şimdi kapana kısıldın gidecek yerın yok" imalı bir hdiye alırsam verenin kafasında kırarım

Tarih: 8 Ocak 2008, 13:00 - İp: 88.***.**7.179
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

o fotoda ayrı bir güzellikte ,piyonun çapraz taş alması.
yani karşındaki senin ilerlemeni engelliyor,ama bir başka taş yani bir başkası sayesinde ilerleyebiliyorsun.
bu da aldatma mı oluyor acaba

Tarih: 8 Ocak 2008, 13:04 - İp: 85.***.**9.67
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sen sıyahsın (erkek)
kadın beyaz
beyazı sadece sıyah alabilir.siyhı sadece beyaz.
ve o sırada hiçbisey yapamazsın
al bir teori daha.
neyse,girmeyelim bu konulara.

Tarih: 8 Ocak 2008, 13:10 - İp: 88.***.**7.179
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://www.flickr.com/photos/irenina/2114943783/

Hatun epeyce popüler bir fotoğrafçı flickr'de.Fotoğraflarına bakabilirsiniz, çok da iyi bir fotoğrafçı.
Ama fotoğraf eklemiş, hem de kabak flaşla çekilmiş berbat bir doğum günü fotoğrafı. Ve bir sürü yorum filan almış.

Herkesin arda sırada şımarmaya ve kötü fotoğraf eklemeye hakkı vardır diye düşünüyorum.
Buraya eklediğiniz fotoğrafları bir süre sonra siz bile unutursunuz ama size bir fotoğraf hediye eden birinin jestini bir ömür boyu unutmazsınız

Bu kadar germeyin kendinizi

İnsanları siteden soğutmayın

Tarih: 8 Ocak 2008, 18:01 - İp: 85.***.**2.74
gorbi67
gorbi67 (Objektif)
İstanbul / Amatör

Kimsenin kimseyi siteden soğutmak için nede gerginlik çıkarmak için bir çabası var.Ben inanadığım bir fikri dile getirdim.Sizde bunun böyle olduğunu taktir edersiniz.Hem hayatın içinden topiğinin manası artar.Hemde bir foto yükleyipte 25-30 kişinin guruplaşması son bulur.Hiç foruma girmeyenler bu bahane ile forumu ziyaret eder.Reytig şişmesi gereksiz fotolardan da site arınır.

Tarih: 8 Ocak 2008, 18:28 - İp: 81.***.**9.102