ibrahimsen
ibrahimsen (üye)
Kocaeli / Meraklı

Cep Tel. Yasaklansın

Arkadaslar merhaba.
biz hepimiz burada fotoğraf makinalarımız ile iyi kötü çalışmalar yapıyoruz değişik denemelere başvuruyoruz yorum ve görüş alıyoruz. biz fotoğrafseverlerin toplandığı bu güzel sitenin içerisinde bazı arkadaşlarımız var az önce gördüm bir tanesini...
donanımı: nokia 6230i
böülümü: makro/obje
fotoğrafı ise: yanyana duran iki adet içecek kutusu

ya lütfen böyle arkadaşlar ya fotoğraf makinası kullansınlar yada cep telefonu sitelerinde yer bulsunlar...

Tarih: 25 Ocak 2008, 19:29 - İp: 85.***.**3.58
kadirirkin
kadirirkin (Objektif)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

iyi makine ile çekilmiş çok kötü fotolarda olabiliyor.
Bence en güzeli galeride görmek istemediğimiz kalitedeki fotolar için bir buton eklenmeli.
çalıntı,kötü,berbat,saçma derecesinde olanlar için "galeride görmek istemiyorum"butonu işaretlenebilir.

Tarih: 27 Ocak 2008, 23:01 - İp: 81.***.**7.189
afstny
afstny (üye)
Trabzon / Stüdyo Fotoğrafçısı

Netfotograf dostları,
Fotografın ne ile çekildiği önemli değil bana göre.
150 yıl önce kutu kameralarla, üzerine kimyasallar sürülmüş camları film amaçlı kullanarak fotograf çekenlerin yapıtlarının çoğuna hayranlıkla bakmıyor muyuz? Onları fotograftan saymayalım mı?
İsteyen cep telefonu ile, isteyen compakt kamera ile isteyen de en pahalı makinelerle çeksin. Ürünü beğeniyorsak sorun yok. Olması gereken, siteye konulan fotografların bir elemeden geçirilmesi. Bunu yapacak olan yönetimin zamanı elverir mi bilemem. Hepinize bol foıtograflı günler, ışığınız bol olsun!

Tarih: 27 Ocak 2008, 23:22 - İp: 88.***.**8.240
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Yasaklamak ve yasakçı zihniyet her konuda olduğu gibi bu konuda da çok yanlış olur bence ayrı bir kategori altında değerlendirilebilir.

Güzel bir fotoğrafın ne ile çekildiği beni hiç ilgilendirmez...

Tarih: 28 Ocak 2008, 12:05 - İp: 213.***.**2.98
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

ben yeni bir bakış aşısı geliştirmek istiyorum..
cep telefonları yasaklanmasın.. ayrı kategorize edilsin diyorum..
bu fikir yeni geldi aklıma süper bişi gibi geliyor bana..

Tarih: 28 Ocak 2008, 12:26 - İp: 88.***.**3.189
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

iyi bir fikir tartsımakta fayda var. yaratıcı arkadasları sevıyorum [>:D ]

Tarih: 28 Ocak 2008, 20:33 - İp: 78.***.**6.202
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

hatta bazan şu geliyor aklıma..
sayın fedikenin altını yavaştan yavaştan oyup,
ani bir darbe ile devirsek..
sonrada siteyi imagebank türü bişeye doğrumu kaydırsak..
bilmiyorum yani tepte mola var.. bizde niye olmasın.

çok cıvık bir öneri gibi görünüyor dimi..

asıl kastetmek istediğim sitedeki görsellerin belli tagları olması ve mesela "balon" diye arattıran herkesin balonla ilgili kategoride, balonla ilgili tüm fotoğrafları görmesi..

bu şurdan geldi aklıma..
diyelimki birinin uçaklarla ilgili bir fotoğraf projesi var aklında.. sitede böyle bir arama yaparak daha önce uçaklarla ilgili ne gibi çalışmalar yapılmış, teknik olarak ne gibi argümanlar kullanılmış felan fıstık fişmekan..

Tarih: 29 Ocak 2008, 11:45 - İp: 88.***.**3.189
tatarbey
tatarbey (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili rokomet çok güzel bir fikir tebrikler.

Siyah beyaz halinide görmek isterdim.

Gören gözüne, işiten kulağına, koklayan burnuna kısacası küreğine sağlık...

Tarih: 29 Ocak 2008, 12:05 - İp: 213.***.**2.98
studyofoto
studyofoto (üye)
Sinop / Meraklı

katılıyorum emeğe saygı diyorum.

Tarih: 6 Şubat 2008, 13:42 - İp: 88.***.**4.90
akyolfigen
akyolfigen (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

bende şimdilik cep telefonu ile çekim yapıyorum. ve bu konuyu görünce bir fotoğraf sever olarak üzüldüm doğrusu.. bende önemlii olan bakış açısıdır...görebilmektir...tamam.. ekipman kalitesi de tartışılır tabi ama eğer bakabiliyorsan elindeki şey önemli değildir...bir arkadaşında dediği gibi madem bundan rahatsız olanlar var o zaman cep tel diye ayrı kategorize edilsin...

Tarih: 1 Mart 2008, 10:57 - İp: 217.***.**3.20
gencmenn
gencmenn (üye)
Almanya / Amatör

sitede panctom diye bir arkadasimiz var, onun ilk fotograflari cep telefonu ile idi, aradan yillar gecti ve kaliteyi arttirdi simdi dslr mükemmel fotograflar cekiyor, fotografseverlerin önünü tikayayin, kimse anasindan dslr dogmuyor.

Tarih: 3 Mart 2008, 04:38 - İp: 83.***.**5.129