o_an
o_an (üye)
Sivas / Meraklı

Fuji X100s Vs Fuji X-e1

Gündemimde bu iki makine var fotoğraf kalitesi olarak hangisinden daha tatmin edici bir görüntü alırım.

Bu arada net bir bilgiye sahip olmayan cvp yazmasın zira x-e1 de optik vizör olduğunu yazanlar gördüm.

saygılarımla

Tarih: 19 Ağustos 2013, 21:23 - İp: 88.***.**6.228
salico
salico (üye)
Tekirdağ / Amatör

şahsen ben bir x-e1 sahibiyim , x100s i hiç kullanmadım ve daha önce bir sürü canon-nikon slr kullandım ama , şu kadarını söyleyebilirim ; ben fotoğraftan daha önce böyle zevk almamıştım hele birde 35mm lens ile alırsanız elinizden bırakamıyacaksınız ..diğeri içinde kullanım ve fotokalite açısından bir fark olacağını düşünmüyorum lakin , yarın birgün üzerindeki sabit 23mm sıkarmı acaba bence bu farkı düşünün öyle alın derim . çünkü fuji bir sürü lens ile destekliyo bu sistemi mesela yakında 56mm f1.2 lens çıkaracak , 23mm f1.4 te öyle ... gerçi 18-55mm kit lensi ve birkaç manuel lensime rağmen ben pek 35mm yi çıkarıp taktığım da yok ama dediğim gibi sadece tek açıyla avantaj ve dezavantajları iyi düşünün derim , geri kalanı en azından x-e1 için söylüyorum mükemmel(renkleri , jpeg kalitesi ve iso başarımı).. buyrun bazı örnekler http://www.flickriver.com/photos/tags/xe1/interesting/

#salico' tarafından 22.08.2013 14:28:49 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Ağustos 2013, 11:33 - İp: 78.***.**6.185
o_an
o_an (üye)
Sivas / Meraklı

çok teşekkür ederim yorumunuz için 2 makinada harika özellikle tasarı mükemmel.
x100s de optik vizör var bu yönü biraz daha cazip geliyor bana.birde verdiğiniz linkte fotolarda müdahala varmı eğer yoksa beklentimin çok üzerinde bir görütü kalitesi var.

#o_an' tarafından 23.08.2013 18:21:39 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ağustos 2013, 18:19 - İp: 78.***.**7.164
salico
salico (üye)
Tekirdağ / Amatör

o fotoları bilemem ama benim fotoğraflarım sıfır müdahale , ve zaten gerektirmiyor bakabilirsiniz http://www.flickr.com/photos/45688715@N03/
birde şu var optik vizör iyi ama , gündüz çok ışıkta elektronik vizör süper iş görüyor ; arka ekrandan ne çektiğinizi ışıkta zor görüyosunuz ama elektronik vizör den görüp müdahale edebilirsiniz

Tarih: 23 Ağustos 2013, 20:51 - İp: 78.***.**7.46
salico
salico (üye)
Tekirdağ / Amatör

birde şunu söyliyeyim dpreview testlerinde d800 dahil jpeg kalitesinde bunu geçen alet zannediyorum 1d onada araba parası vermek lazım e aslolan zaten fotoğraf kalitesi olduğuna göre düşünmeden alın birini , samimi söylüyorum aşık olacaksınız ..

Tarih: 23 Ağustos 2013, 20:55 - İp: 78.***.**7.46
o_an
o_an (üye)
Sivas / Meraklı

söyledikleriniz gerçekten etkileyici ama benim gömlüm x100s den yana neden derseniz bilmiyorum bir çekiciliği var.. bakalım hangisini alacağım)

Tarih: 28 Ağustos 2013, 13:20 - İp: 78.***.**5.65
k-5
k-5 (üye)
İzmir / Amatör

Arkadaşlar selam. Elinde fuji XE1 için PDF formatında Türkçe kullanım kılavuzu olan varsa benimle paylaşır mı? Ilginiz için teşekkürler.

Tarih: 23 Ekim 2013, 17:20 - İp: 95.***.**7.110
turann
turann (üye)
İstanbul / Amatör

xe 1 de optik vizör yok dijital vizör var ama gayet kaliteli

Tarih: 10 Kasım 2013, 23:50 - İp: 46.***.**3.166
mumintanriover
mumintanriover (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba, xe-1 hiç kullanmadım fakat x100s kullanıyorum.direkt jpeg çıktısı inanılmaz başarılı,yüksek iso değerlerinde çok başarılı, 6400 'e kadar hiç düşünmeden çıkabilirsiniz.vizör çok önemli , hem optik hem dijital kullanım çok büyük kolaylık sağlıyor, iki vizörde de ( evf ve ovf)fotoğrafınızı çekmeden önce histogram görebiliyorsunuz. evf ile birlikte histogram kullanırsanız daha çekmeden fotoğrafınızın nasıl olacağını görebilirsiniz ki standart dslr lerde olmayan bir durum bu . lcd bana göre biraz küçük(2.8'') ve sert güneşli havalarda parlıyor ve hiç birşey göremeyebiliyorsunuz o zaman hem çekerken hem de çektikten sonra fotoğrafa vizörden bakmak çok avantaj sağlıyor, zira x100s'in lcd ekranı bana göre çekilen fotoğrafa bakmak için çok iyi bir seçenek değil, bilgisayarınıza yüklemeden fotoğrafı silmemenizi tavsiye ederim. optik vizör kullanımında parallax düzeltme alışkın olmayanlar için başlarda biraz sıkıntılı olabilir belki ama zamanla alışılıyor.

Tarih: 16 Kasım 2013, 12:03 - İp: 85.***.**7.238
o_an
o_an (üye)
Sivas / Meraklı

Ben Kararımı verdim bütçe denkleşir denkleşmez x100s alacağım inşallah))

Tarih: 29 Kasım 2013, 01:38 - İp: 78.***.**5.65
  • 1