makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Tercih Nedeni

Aslında dijital makinesi olanlar neden 18-300mm bir objektif almak zorunda kalıyor çünki tak çıkar derdi ortadan kalksın ve sensör kirlenmesin diye fakat makina analog olsa 18-70 70-300 çok rahat bir şekilde iş görebilir siz ne dersiniz dijitalede alınabilirmi bunlar

Tarih: 7 Eylül 2005, 02:29 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Söylediğiniz geniş odak aralığına sahip lensleri çok fazla kullanan yok çünkü performansları vasat aksine herkes çeşitli odak aralığına ve değerine sahip lensler kullanıyor çünkü sensörün krlenmesi dünyanın sonu değil

Tarih: 7 Eylül 2005, 04:09 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

sevgili kobra peki sence ne yapmalıyım 70-300 mm sigma apo makro superin yanına ne tür bir geniş açı alıyım

Tarih: 7 Eylül 2005, 14:40 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Makinanızın markasını bilmiyorum şayet Nikon'sa 18-70 i alıp işi kurtarabilirsiniz ama Canon'sa çözüm biraz daha pahalı olacaktır

Tarih: 7 Eylül 2005, 18:40 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Eos 350d

Tarih: 7 Eylül 2005, 18:55 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Dediğim gibi Canon'lar için bir geniş açı objektif almayı düşündüğünüzde minimum 600$ civarı bir meblayı gözden çıkarmanız gerekiyor tabi kit lensinden daha iyi performans verecek lensleri kastediyorum bütçeniz el vermiyorsa kit lensle devam edin derim

Tarih: 7 Eylül 2005, 19:15 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Tesekkürler

Tarih: 7 Eylül 2005, 19:28 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

aslında analog makinada da benzr problem var.Perde.Arkadaşımın eos5 inin perde kanatları kırıldı 150€.Toz,pislik herkesin problemi.Ama dijital makinelerde bir miktar makine de düzeltme yaptığı için fotoğrafa odak aralığının fazal olması çok umursanmıyor gibi geliyor bana.Tabi bir de zaten vermişsin makineye 1000$ bidaha lense para kalmıyor

Tarih: 12 Eylül 2005, 23:25 - İp: yok
  • 1