pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tamron Mu Sigma Mı

28-300 taronmu sigmamı

Tarih: 9 Kasım 2005, 17:38 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Stop ingilizce dur anlamına geliyor ve güzel türkçemizde argo bir kelime olarak yer etmiş durumda. Genelde yönetmen arkadaşların çoğunlukla kullandığı bir kelimedir. eğer ingilterede araba kullanırken bu levhayı gördüğünüzde yapmanız gereken şeyin durmak olduğunu söyliyim, benden size küçük bir tüyo olsun

Umarım aydınlatabilmişimdir

(bu arada sevgili dada ve diğer arkadaşlar hepiniz yeteri kadar bilgilisiniz, oldukça iyi araştırıyor ve takip ediyorsunuz. benim amacım bu aralar diğer konular da olduğu gibi ortama biraz daha neşe katmak. yoksa kimse kimsenin ne hocası ne de üstadı, burada bilgi paylaşıyoruz bilgiçlik taslamıyoruz öyle değil mi?)

#ceko' tarafyndan 15.11.2005 22:52:31 tarihinde düzenlendi.

#ceko' tarafyndan 15.11.2005 22:54:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Kasım 2005, 22:52 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Ama stop Türkçeye İSTOP olarak geçmiştir. arayabı istop et, topu göğsüyle istop etti.
O zaman bundan sonra 3 stop kazandı, 2 stop kazandı yerine 3 istop kazandı falan dememiz gerekir değilmi.
Ayrıca Türkiyede dur levhasına hiçkimse riayet etmez. Asla , haşa.

Tarih: 15 Kasım 2005, 23:13 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Bu da güzeldi valla koptum burda

Tarih: 15 Kasım 2005, 23:33 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Seni kopuk seni.
18-200 vr alıyom bu arada ne dersiniz.

Tarih: 15 Kasım 2005, 23:42 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ceko, yanlis anlama beni, benim yaptigim da espriydi..
..
o yonetmen arkadaslari hayal edebiliyorum dogrusu..
uc kere arka arkaya "stop stop stop.."..
.........
valla burada insanlar asiri bir sekilde trafik kurallarina uyuyorlar arkadaslar.. hiz yapani ayda yilda bir gorursunuz.. onlar da gencler zaten..
ben ilk geldigimde buraya, milletin ne kadar da saygili oldugunu dusunmustum.. sokaktan karsidan karsiya mi gececeksiniz, durup yol veriyorlar mesela..
mesela saga doneceksiniz, karsidaki araba da donecek diyelim; iki saat israr ediyorlar, yok once siz lutfen diye..
tabii zamanla hersey normal gelmeye basliyor..
gectigimiz yaz turkiyeye gittim, bodruma.. bir araba kiraladik esimle..
amanin!!! o da ne? millet katil gibi suruyor.. unutmusum milletin nasil surdugunu..
iste oyle bir hikayeydi..
anlatmak geldi icimden, anlattim..
ben gidip uyuyayim hemen, iyi geceler..

Tarih: 16 Kasım 2005, 02:24 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bizde mümkünmü hiç.Hala belli kesimler kendini toplumun üstünde görüyor.Böylelerine hep saygı göstereceksiniz. Büyük sensin diyeceksiniz.Fikirlerini tartışmayacaksınız.
Düşünebiliyormusunuz. Hakim ve savcılar a trafik cezası yazalmaması için bakanlık genelge yayınlıyor. Hakim savcı olanın trafik canavarı olma hakkı var bu memlekette.
Gevurlara özeniyorum valla.Onlara gevur diyoruz ama asıl.....

Tarih: 16 Kasım 2005, 08:36 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

"Hakim ve savcılar a trafik cezası yazalmaması için bakanlık genelge yayınlıyor."
bu ne sacmaliktir boyle..
iyi valla, savci ol, canavar ol.. nasil surersen sur.. yazik valla..
iste bunlar da ulkemizin en aci taraflari..
..burada herkes bir pazarbey.. istersen tony blair ol, farketmez.. (mutlaka ki farkeder tabii..)
hatta oyle bir durum var ki, mesela, buradaki MP'lere (milletvekili gibi) bir sorununu yazdiginda, adam sana cevap yazip ne soyleyecegini falan bilemiyor.. yardimci olabilmek icin cabaliyor falan..
insan gercekten cok onemli..
................

Tarih: 16 Kasım 2005, 13:33 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Başbakanın müsteşarı ile yılar önce benzer bir mevzuyu konuşmuştuk.Bizde bakanlar korumalar, milyon dolarlık mercedesler ile gezer.Adam bana bir anısını anlattı.Kuzey ülkelerinin birinde bir konferans için bakan bekilmiyorlarmış. Küçük kırmızı bir araba ile bakan çıkıp gelmiş.
Tabi hayretler içinde kalmışlar.Bizda haşa bakan kendisi araba kullanacak.Hemde küçük araba. cık cık cık.

Tarih: 16 Kasım 2005, 17:27 - İp: yok
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey, "Kanunlar örümcek ağı gibidir; Büyük sinekler deler geçer, küçükler ise takılır kalır." Balzac. Son öğrendiğim trafikteki bu ayrıcalık kalkmış. Ama cebinde kartviziti var... Bir de Hakikaten şu iki mercekten hangisi daha kaliteli? Test sonuçları flan var mı?

Tarih: 16 Kasım 2005, 17:47 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Afrikalı tek bildiğim sigmanın birazcık daha pahalı olduğu.

Tarih: 16 Kasım 2005, 17:51 - İp: yok