sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Sigma Lensler İnternette Satışta

Sigma lenslerini artık internet satış sitelerinden Hepsiburada.com ve Weblebi.com adresinden de temin edebilirsiniz.
İyi günler dilerim

Tarih: 9 Temmuz 2007, 15:30 - İp: 213.***.**7.138
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Arkadaşlar hala farkında değilmisiniz bunlar bu işin laf ebeliğinin piri olmuşlar ben üniversitenin başından buyana elektroniğe ilgim vardı.
İstanbulda bu firmalra giderdik fiyatları dolar üzerinden Türk Lirası olarak hesaplarlardı neden ozamanlar 1$=0,8 euro idi şimdi devran tersine döndü,dolar değer kaybedince bunlar geliş fiyatlarını euro ya çevirdiler.
Sayım sigma yada diğer markalar dikkat edin Bakın genelde tüm fiyatlar birbirine yakındır yani sadece fark biri euro diğeri dolar.
2000 yılında Sony den aldığım ürün arızası nedeniyel yeni ve daha iyi bir modelle değiştirdiler. bana yeni fatura kestiler ozaman euro 1 ytl idi ve üründe 1500 euro,Yeni Fatura bedeli ise 530 YTL(fiyatları ytl cinsinden yazdım)olarak yolladılar.
Playstation 3 amerikada 500 dolar avrupada 500 euro Türkiyede
1500YTL.
Bunlar hikaye ,Çok değişik marka mağzadan tanıdıklarım var ve faturalarını gördüm.
Canon amerika şimdi lenslerinde 25-100 dolar arası indirime gidiyor.Ben aldım.
Türkiyede indirm yapan varmı bindirim yapan var.EY SİMGA ve DİĞERLERİ SESİMİZ GELİYORMU

Tarih: 13 Temmuz 2007, 01:11 - İp: 85.***.**8.231
velom
velom (üye)
İzmir / Amatör

Merhabalar ,
Adı geçen siteler baktım. Ben hala sigma'nın Sony Alpha lens konusunda yeterli olduğunu düşünmüyorum. BAkınca çoğu iyi lensin bu mount için geçiçi olarak stoklarda bulunmamaktadır ibaresi ile karşılaştım.Olmayan bir şeyin ilk satış aşamasında neden listeye konduğunu anlayabilmiş değilim açıkcası.Bütçe elverse sony'nin kendi lenslerini satın almak ister gönül .

Tarih: 13 Temmuz 2007, 09:50 - İp: 212.***.**6.2
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Sayın Sundance
Benim kimseye yurtdışından ürün almayın gibi bir diktem yoktur ve olmayacaktır da
Yazımı dikkatle okursanız bu konuda hepimizin sıkıntıda olduğunu vede kullanıcının en uygun fiyatlı yerden mal tedariki yapmasının da doğal olduğunu belirttim.
Yazımda dikkat çekmek istediğim konu neden Amerika ile diğer ülkelerin arasında bu kadar bariz fiyat farkları olduğunu belirtmek içindi.
Ayrıca şuna da dikkatinizi çekmek isterim ki ""Yurt dışından kendi adınıza fatura kesilerek aldığınız Sigma ürünlerine fatura ve kimlik fotokopinizin ibrazı ile teknik servis hizmeti vermekteyiz."
Ancak benim kullanıcıyı uyarmak istediğim konu şu:
Kullanıcı para vererek satın aldığı ürüne mutlaka fatura veya satış belgesi alsın.
Hepinize iyi günler dilerim

Tarih: 13 Temmuz 2007, 10:34 - İp: 213.***.**7.138
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

valla ben hiç bir firmadan foruma gelipde tüm acıklıkla yazdıgını görmedim sigma foto haricinde...illa gelin benden alın diye bişeyde demiyor adam zaten....tüketiciye bilgi veriyor...internetden almak istersende burda diye...unutmayın küçük sehirlerde ve dogu bölgesinde yasayan kullanıcılar nerden gidip alacak..internetde bir tercih nihayetinde.

Tarih: 13 Temmuz 2007, 10:45 - İp: 85.***.**9.24
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın sigmafoto

Teknik servis hizmeti vermeniz demek, uluslararası garantinin türkiye de geçerli olduğumu mu demek? Yoksa Sadece ücreti dahilinde tamir miyapıyorsunuz demek ? Ben amazon dan alır lensi Bir arkadaşım aracılığı ile de türkiyeye getirtsem elimde de faturası olursa Garantili bir lensim mi olmuş olacak ?

Tarih: 16 Temmuz 2007, 01:44 - İp: 195.***.**4.157
ozgur foto
ozgur foto (üye)
İstanbul / Firma

merhaba aok
"Playstation 3 amerikada 500 dolar avrupada 500 euro Türkiyede 1500YTL." yazmışsan da Amerika'da kaç adet satılıyor Türkiye'de kaç adet?

Tarih: 16 Temmuz 2007, 09:14 - İp: 88.***.**6.231
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Senin mantığına göre Herşeyi çokmu almamız gerekir.
En çok cep telefonu satan ülkelerden biriyiz çokmu ucuz satılıyor.En çok ticari araç avrupada Türkiyede satılıyor.

Çok boş ve cahilce konuşuyorsun "özgür foto"
Yani senin mantığın Türkiyede Sigma az stıyoruz o yüzden gelen müşteriyi kazıklamamız doğru.
Sen yaptığın kardan bahset % 200 mü 300 mü?Bide cahillini gidereyim Çıkış fiyatlarını yazdım ben Playstation 3 ilk çıkış fiyatları buydu henüz satış olmamış.
Şu anda amerikada 450 dolar Avrupada 450 euro ya düştü.
Siz en son nezaman indirim yaptınız.

Tarih: 16 Temmuz 2007, 12:31 - İp: 85.***.**4.250
altas
altas (üye)
Kocaeli / Amatör

neden usa ile fiyatlari kiyasliyorsunuz ...almanya ile ingiltre ile kıyaslayın bakalım kafa kafaya dır fiyatlar hatta bazi urunlerde ulkemiz ucuz bile...

Tarih: 16 Temmuz 2007, 14:14 - İp: 81.***.**3.190
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

neden usa ile fiyatlari kiyasliyorsunuz ...almanya ile ingiltre ile kıyaslayın bakalım kafa kafaya dır fiyatlar hatta bazi urunlerde ulkemiz ucuz bile...

Katılıyorum

Tarih: 16 Temmuz 2007, 17:36 - İp: 213.***.**6.250
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

Sayın sigmafoto

Teknik servis hizmeti vermeniz demek, uluslararası garantinin türkiye de geçerli olduğumu mu demek? Yoksa Sadece ücreti dahilinde tamir miyapıyorsunuz demek ? Ben amazon dan alır lensi Bir arkadaşım aracılığı ile de türkiyeye getirtsem elimde de faturası olursa Garantili bir lensim mi olmuş olacak ?

Tarih: 17 Temmuz 2007, 23:38 - İp: 195.***.**4.157