sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Sigma Lensler İnternette Satışta

Sigma lenslerini artık internet satış sitelerinden Hepsiburada.com ve Weblebi.com adresinden de temin edebilirsiniz.
İyi günler dilerim

Tarih: 9 Temmuz 2007, 15:30 - İp: 213.***.**7.138
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Güzel bir gelişme, ancak hepsiburada.com'da lenslerin yarısından fazlası stokta kalmamış görünüyor.

Tarih: 10 Temmuz 2007, 12:33 - İp: 213.***.**6.250
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

maşallah bende evimi satıyorum sigmaya

Tarih: 10 Temmuz 2007, 16:39 - İp: 85.***.**3.1
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Sigmada yorum tavsiye düşünce görüş ve bilgi aktarmak yerine sürekli kendi reklamını yapıyor,bunun gibi akıllılar böyle yapmaya devam ederseler galiba burası birçok lens ve makina üreticilerinin mekanı olur.
Tabiki sadece onunlada kalmamak lazım film flaş baskı makina üreticilerini arayıp buralara yorum versinler.
Yüksek kar marjı ile çalışmasanız(inkara gerek yok)
Kimse spot yada başka yoldan satın almaz sen bir fiyat listeni diğer ülkelerle karşılaştır bakem.
Geçende bir cep telefonu yetkilisi dediki biz vergi fazlalığını düşürmek için kar marjımızı azaltıp avrupa ile aynı fiyattan satacağız dedi.
Sen neredesin %200 mü 300 mü?

Tarih: 10 Temmuz 2007, 16:48 - İp: 85.***.**3.1
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

Hepsiburda fiyatları ve Amazon Max fiyat karşılaştırması.

Sigma 70-300 Apo Macro
Hepsiburda 443YTL - Amazon 282ytl (KDVler dahil)
Sigma 17-70 DC macro
Hepsiburda 703YTL Amazon 542YTL
Lensden lense kar marjı çok değişiyor.
Sigma Türkiye rekabet duygusu taşımıyor ki Fiyatlar böyle oluyor.

Spot almak çok doğal.

Tarih: 11 Temmuz 2007, 22:39 - İp: 195.***.**4.157
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Sayın sundance,
Bunlar yüksek kar marjı ile satarlarsa böyle fiyat farkı olur
Bide düşünürsek Amerikadaki Sam amcada bu işten kar yapıyor.
Bide sizin yazdığınız max fiyat.

Aslında Bunu sadece sigma yapmıyor da tüm firmalar böyle,Ama sigma sanki melek miş gibi sızıyor.

Tarih: 12 Temmuz 2007, 00:32 - İp: 85.***.**1.151
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

Geçenlerde büyük bir bilgisayar firmasında, Canon un Erkayalar tekelinden çıkacağını duymuştum...

Tarih: 12 Temmuz 2007, 00:52 - İp: 195.***.**4.157
sigmafoto
sigmafoto (üye)
İstanbul / Firma

Sayın Kullanıcılar
Bu konudan hepimiz şikayetçiyiz, ancak şunu da unutmayın ki lenslerin geliş fiyatları da her ülke için aynı değil. Biz de Amerikadaki alıcılarla aynı fiyatları alsak satışlarımızda bu kadar bariz farklar olmaz.
Diyelim ki bizler aç gözlü %200-300 kar oranları güden insafsız satıcılarız, dikkatinizi çekti mi neden Avrupa sitelerinde de Amerika ile yarışan fiyatlar çıkmıyor, onlar da mı bizlerle aynı mayada.
Dünyanın en çok vergi veren ülkelerinden biri olduğumuzu da hesaba katarsanız daha mantıklı değerlendirme yapma olanağınız olacağına inanıyorum.
Ayrıca bu durum sadece fotoğraf malzemelerinde de yaşanmıyor, her türlü elektronik üründe Amerika'nın ezici ucuzluğu var, bu sadece Türkiyedeki satıcı firmalara karşı değil Avrupadaki satıcılara karşıda yaşanmakta. B&H'in senelik satış tutarının Türkiyedeki 4-5 distribütör firmanın toplam tutarından fazla olması da bu sorunun kaynağını oluşturmakta. Çok adet satıyor ve ucuza alıyor, üretici firmada doğal olarak en iyi müşterilerine ayrıcalıklı davranıyor.
Bizler sürekli çok kar güden, inafsız satıcılar olarak kalacağız (çünkü alış fiyatları ve vergiler belimizi bükecek) sizlerde ülkemizden alışveriş etmemeye devam edeceksiniz. Bu konu çok uzun süre tartışılmaya devam edilecek.
Tüketici olarak en uygun fiyatları bulduğunuz yerden mal tedariki yapmak en doğal hakkınız, ancak siz yurtdışından alımlarınızı yaptığınız için distribütör firmalar hiç bir zaman Avrupa veya Amerikadaki satış adetlerine ve doğaldır ki satış fiyatlarına ulaşamayacaklar.
Hepinize iyi günler diliyorum
Levent Evlice

Tarih: 12 Temmuz 2007, 09:43 - İp: 213.***.**7.138
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

İyide malı türkiyeye ucuz gelmesini sağlamak tüketicinin değil, ithalatçının sorumluluğu.
Sizin dediğiniz şey çok alın ucuza getirelim. Yok böyle bi şey dünyada. En azından modern ticarette. Eğer sen ucuza getirirsen ben senden alırım getirmezsen nerde ucuza bulurum ordan alırım. Sadece sigmayı hedef alarak söylemiyorum genel olarak ithalatçılar, markalarla pazarlıklarını kendileri yaparlar.

Tarih: 12 Temmuz 2007, 13:48 - İp: 195.***.**4.157
fipar
fipar (üye)
Afyonkarahisar / Meraklı

şimdi sigmaya haksızlık etmeyelim,
adamlar kendi firma ismi ile forumda yazıyorlar. Ve bundan ben çok memnunum. Direkt muhatap bulmak az şey değildir.
Bazı bilgisayar donanım forumlarında rastgelmişti, firma adına ancak firma ismi vermeden bilgi aktaran ve normal kullanıcı gibi davranan kişiler vardı. Tabi ticari etik kurallarını zorlayan bu kullanıcılar deşifre olduklarında büyük tepki aldılar.
sigma bu konuda dürüstçe, firmanın ismi ile muhatap oluyor ki bence övülecek bir çaba.
Keşke tüm firmalar , forumlarda tüketicilerin sorunlarını anında cevaplayabilseler.
Fiyat konusunda da sanırım sigma haklı. BUndan 4-5 yıl önce sony F707 almaya karar verdiğimde Türkiye ve Avrupa fiyatlarını karşılaştırdım, o sıralar Türkiye Avrupa rakamlarının bile üzerindeydi. Ancak ABD fiyatlarında bariz bir düşüklük vardı ve memlekete izne gelecek bir arkadaşa aldırdım. O zaman da görmüştüm bigisayar, elektronik vb ürünlerde ABD avantajlı, Ancak oradada firma fiyatları arasında müthiş farklar var.

Tarih: 12 Temmuz 2007, 14:58 - İp: 85.***.**5.105
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

Kimse sigma türkiyeyi ayıplamıyor.
Açık bir ticaret ve serbest piyasa kullanıcıların söylediği şey, sen fiyatları Yurtdışına yaklaştıramazsan, ben de gider spot alırım diyor bu kadar. Göz göre göre bu fiyat farkını vermenin ne anlamı var. Nerdeyse 2 lens alıyorum aynı fiyatlara. Bu sebeple Sigma yetkilisinin spot almayın demeye yetkisi yok diyorum. 200$ farka sigorta değil sadece garanti veriyorlar.

Tarih: 12 Temmuz 2007, 23:46 - İp: 195.***.**4.157