yuppi
yuppi (üye)
Diyarbakır / Meraklı

Objektifler

Merhaba arkadaşlar;
Objektiflerin özellikleri hakkında bir iki sorum olacaktı,ben fazla anlamadığım için size iki farklı ürün yazacağım biri nikon 18-200 mm lens diğeri de nikon 70-200 mm lens şimdi bunların optik zoomları birinin 11.1 diğerinin ise 2.8 sorum şu 70-200 mm lensin optik zoomu çok düşük fakat fiyat olarak oldukça yüksek bunun nedenini soracaktım ve bunlar hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? mesala bunların yanında yazan ifadeler ne anlamı geliyor,bide son olarak bazı lenslerde sadece 300 mm veya 600 mm gibi değerler var bunların özellikleri nedir?çok uzun oldu biliyorum ama bir kerede yazayım dedim şimdiden teşekkürler.

Tarih: 13 Ağustos 2007, 12:41 - İp: 88.***.**7.52
yuppi
yuppi (üye)
Diyarbakır / Meraklı

yani arkadaşlar o kadar çok bilgi verdiniz ki teşekkür ediyorum,bakıyorum da bazı arkadaşlar sürekli aynı şeyleri yazmalarına rağmen yüzlerce cevap veriliyor kendilerine galiba burda cevap alabilmek için herkesin sizi tanıması gerekiyor

Tarih: 21 Ağustos 2007, 10:42 - İp: 85.***.**3.37
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

http://www.tamron.com/lenses/learning_center/tools/focal-length-comparison.php

Tarih: 21 Ağustos 2007, 11:01 - İp: 81.***.**7.49
acemiaslan
acemiaslan (üye)
İstanbul / Meraklı

o şekilde düşünmene hiç gerek yok.sitede işin erbabı olanlar aynı sorulara defalarca cevap vermekten sıkıldıkları için bu tarz soruları bazen görmezden gelebilirler.
ayrıca yaz havasından bir türlü kurtulamadığı için zaten sitede genel bir durgunluk var.
şimdi acizane ben sorularına bir iki açıklama yapmaya çalışayım.
1.objektif fiyatlarını belirleyen ne kadar zoom yaptığı değildir.ya da hangi aralıklarda olduğu tek başına fiyatı belirlemede yeterli değildir.Fiyatı belirleyen bir çok unsur var keskinlik , renk kalitesi, f değeri,hatta marka vs..
2.300mm 600 mm gibi sabit objektifler.Açı ayarı yapılamaz.O uzaklıktaki nesneyi görür ve çekersiniz. örneğin 600mm bir objektif ile bir futbol maçından kare alırken,gol atan oyuncuya odaklanmışsanız sadece onu çekebilirsiniz.biraz daha geniş alayım tüm ceza sahasındaki topçular gözüksün demek gibi bir lüksünüz yoktur.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 12:25 - İp: 212.***.**5.24
yuppi
yuppi (üye)
Diyarbakır / Meraklı

cevabınız için teşekkür ederim sanırım bu kadarını yazmak çok zor olmasa gerek

Tarih: 21 Ağustos 2007, 20:18 - İp: 88.***.**8.79
  • 1