pusat114
pusat114 (üye)
Ankara / Amatör

Objektifler ?

Arkadaşlar doğru anlamış mıyım ? Şimdi bir objektifin örneğin 18-55mm objektifi ele alalım buradaki 55mm lik değer azaldıkça daha geniş bir açımı yakalıyor resim kalitesine ne denli bir etki sağlıyor ? Birde bu 55mm lik değer arttıkça sonucu ne oluyor? Yeni başladım ve şuan için oldukça karıştı kafam

Tarih: 21 Mart 2013, 15:02 - İp: 72.***.**4.16
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

bırak şakayı da ciddi sorular sor...

Tarih: 21 Mart 2013, 15:32 - İp: 176.***.**1.69
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

55mm lik değer azaldıkça daha geniş bir açımı yakalıyor resim kalitesine ne denli bir etki sağlıyor ?

Evet, açı genişliyor, fotoğrafın kalitesiyle bir ilgisi yok.

Bir de bu 55mm lik değer arttıkça sonucu ne oluyor?

Açı daralıyor. (ama 18-55mm lenste 55mm üzerinde bir odak uzaklığı zaten kullanılamaz.)

Tarih: 21 Mart 2013, 16:17 - İp: 176.***.**5.9
pusat114
pusat114 (üye)
Ankara / Amatör

Sevgili ve saygıdeğer @kiev19 ben kesinlikle şaka olsun Yada laf olsun diye soru sormuyorum bu hobimi enaz sizler kadar öğrenip bilerek anlayarak icra etmek istiyorum elbette ki tecrübe ve bilgi birikimi açısından bu forumda sizde dahil kimsenin eline su dökemem ben bugüne kadar elime ilk defa bir DSLR makina aldım üstelikte dar bir bütçeyle bunu acındırma olarak anlamayın ki bundan sonrası içinde bu hobi giderek maliyeti artan bir hobi yanlış objektif seçimleri yaparak oyalanmaktansa siz değerli insanların tecrubelerinden faydalanmak istiyorum yoksa gönül eylendirmek değil maksadım son olarak gerçekten bilmeyi istediğim bir soruydu sevgili @ocaklilar sizede sonsuz teşekkürler saygılarımla...

Tarih: 21 Mart 2013, 17:08 - İp: 72.***.**4.12
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

kiev19 sizi esefle kınıyorum unutmaki sende bi zamanlar bilmiyodum lenslerdeki kromatik ve akromatik sapma fotoğrafı nederece etkiler diye sorcam zönk diye kalcen şindi olur bilmeyebilir soracakki öğrenecek, sor kardeşim sen her şeyi sor

Tarih: 21 Mart 2013, 18:25 - İp: 85.***.**0.64
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

tasviran şaka yapma, madem ciddiye aldın önemsedin konuyu, bana değil adamın sorularına cevap yaz...

Tarih: 21 Mart 2013, 20:11 - İp: 176.***.**1.69
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

ocaklılar abimiz tevazuyla cevap vermiş daha nediyim çok bildiğini zannedip soru beğenmeyen ukala herif seni!

Tarih: 22 Mart 2013, 00:02 - İp: 82.***.**9.11
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

ocaklılar gereken cevabı yazmışsa madem, senin bana cevap yazmanın manası ne, ben cevabımı konuyu açan kişiden zaten almışım...

yaptığı gerzekliğin farkında bile olamayacak kadar mongol herif seni...

Tarih: 22 Mart 2013, 10:22 - İp: 176.***.**1.69
m.levent
m.levent (üye)
İzmir / Meraklı

gerzeğim mongolum idiyotum çoramığım ama espiriden şakadan anlarım ukala ve kibirli biride değilim öylelerini hiç hazmedemem benimle ilgili olsun olmasın nerde olsa karşılıklarını veririm mevzuyuda kapat artık ceyran yapıyo diğer arkadaşlara ayıp olmaya başladı

Tarih: 22 Mart 2013, 11:29 - İp: 85.***.**0.64
sadan53
sadan53 (üye)
İstanbul / Amatör

mrb kafamda 1-2 soru işareti var canon 500d makinem var bu makineme 24-70 l serisi kırmızı halkalı lens alsam çokmu abartı ve gereksiz masraf olur ve uyum sorunu olurmu? 2.si canon 17-55 f2.8 diyafram usm lens alsam nasıl olur bu lens diyerine göre demiyorum ama normalde iyimidir ben gerek manzara gerekse kapalı ortamda aile fotoğrafı çekecem bu 2 lens konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz fazla büççem yok fiyat olarak 2. şık daki lens daha uygun olsada 2 lenside tamıyorum kullanmadım lütfen sizden ricam bilen arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olsun çok sevinirm şimdiden teşekkürler

Tarih: 21 Nisan 2013, 13:19 - İp: 88.***.**8.45
  • 1