magnat
magnat (üye)
Ankara / Meraklı

None-

none-

#magnat' tarafından 22.07.2006 14:35:12 tarihinde düzenlendi.

#magnat' tarafından 22.07.2006 14:35:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 11:50 - İp: 85.***.**1.97
gerilim
gerilim (üye)
İstanbul / Amatör

abi bu tam röntgencilere göre bişey ama bazı alanlarda çok işe yarıyabilir

Tarih: 22 Temmuz 2006, 12:07 - İp: 85.***.**0.14
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

bunu daha oncede gormustum.insanları fotograftan sogutacak bısey.kotu amaclarla da kullanılacagına emınım

Tarih: 22 Temmuz 2006, 12:14 - İp: 85.***.**8.194
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Bana hemen bir tane yok yok birkaç tane gönderin bakiim.Süper bir buluş.Abi bunun duvarların arkasını da gören modeli varmı

Tarih: 22 Temmuz 2006, 12:17 - İp: 85.***.**9.173
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

serbest kursude bu konuyla ilgili bir baslik vardi..

her gence gerekecek bir filtre kesinlikle..

bu konuyu filtreler bolumune tasiyacagim magnat..

Tarih: 22 Temmuz 2006, 12:42 - İp: 62.***.**2.10
nemru_t
nemru_t (üye)
Ankara / Meraklı

ben röntgen filan bilmem ama hani fiyat ve dediginiz gibi bazı durumlarda kullanım için makul bişeye benziyor.üretime geçsinde bir kullanıcı notlarını görelim neden olmasın degilmi

Tarih: 22 Temmuz 2006, 13:19 - İp: 85.***.**9.24
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

aslında paparazzi fotoğrafcıları için bulunmaz bir araç.perde arkasını rahatlıkla çekebilir.ama ahlak anlayışlarına göre yorumlanabilinir.ayrıca röntgencilik tanımlaması radyoloji bilimiyle ilgili değildir.hatırlatma yapmak istedim.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 13:25 - İp: 88.***.**0.187
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Aslında aynı etkiyi flaşlı çekimlerde yapıyor.Özellikle trikolarda iç çamaşırlar görünüyor.
Böyle birşeyi kimse istemez sanırım. Öyle değilmi.Allah muhafaza insan unutsa kendi anasını babasını, kızkardeşini, halasını teyzesini, ablasını, abisini ninesini dedesini çekse çok mu hoş olur. Hoş olur diyen varsa ısmarlasın.

Tarih: 22 Temmuz 2006, 13:33 - İp: 85.***.**8.234
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

Evet ahlaki boyutta epey bi sorun çıkartır.
Ahlaki boyutu ikiye ayırmak lazım
Alanın ahlaki boyutu.. ve satanın ahlaki boyutu..
nemru-T un dediği gibi kullanıcı notlarını görmek lazım. Bakalım her türlü tekstil ürünü için aynı etkiyi gösteriyor mu? Adamlar bu örnekleri özel bir kumaşla veya özel bir mürekkeple gösteriyor olabilir. Sentetik olabilir. aldınız özel bir amaç için takıp bi baktınız hiç bi fark yok niye?? konu mankeni pamuklu elbiseyle duruyor karşınızda..
Satış ve pazarlama hilesi olabileceğini yüksek ihtimal veriyorum...
Bende size polarize filtreyi benzer pazarlama taktikleriyle (hilelerle) satabilirim. Polarizesiz baktınız arabanın içinde oturanlar görünmüyor yada pencerenin arkasında oturanlar. Çünkü ışık yansıması var. Takıyorsunuz polarizeyi azıcık sağ sol.. şakk aynen camın içi görünüyor.. Tabi aslında polarize filtrenin işi bu değil ama bilmeyen mutlaka alsın polarize acayip sihirli bir alet. Gerçek renklere ulaşmaktan tutunda, Flare etkisini azaltmaya kadar pek çok faydası var

Tarih: 22 Temmuz 2006, 14:23 - İp: 85.***.**5.232
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

magnat konu başlığını ve yazdığın mesajı niye sildin bilmiyorum ama konuyu detaylı incelediğimde bir iki falso yakaladım..
adamlar bu sitede hiç tavsiye (!) etmedikleri "rontgencilik" kavramına örnek olarak koydukları bir kısa mpeg'de
bir havuzdaki kızın içi görünüyor. mahrem yerleri görünüyor.. ama aynı karede ve aynı ışık altında kızın yanındaki erkek çocuğunun şort mayosunun içi görünmüyor. hemde hiç görünmüyor.. bu filtrenin o çocuğun şort mayosuna hiç bir etkisi yok.. Dediğim gibi sanırım sadece belirli tür tekstilde yada kumaşta etkili olabilir.. buda en iyi ihtimalle.. (yada kötü ihtimalle)
gelmeyin tezgaha..

Tarih: 22 Temmuz 2006, 18:31 - İp: 85.***.**5.232
  • 1