makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Lens Seçimi...

Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben bir Canon 350D kullanıcısıyım.

Bir süreliğine avrupa seyahatine çıkacağım ve bu gezide bir lens almayı düşünüyorum. Gidiceğim yerler Almanya ve komşuları . Aranızda Almanyadan alışveriş yapan arkadaşlar varmı nereden ucuz lens bulabilirim nereler pahalıdır. geniş açı bir lens almak istiyorum sigma 17-70 olabilir. Aslında çok kararsızım çünki filtrelerim 58mm ve onlara uygun geniş açı objektif bulmaya çalışıyorum ama zor bi durum . Şimdiden çok teşekkürler...

Tarih: 17 Haziran 2006, 19:40 - İp: 85.***.**6.15
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

çok teşekkür ederim.

Peki 17-40 FF makinelerde kullanılabiliyormu ? Ben analog bir makinede almayı düşüyorum ayrıca ilerde onda da kullanıcam ve tabiki bütçe yeterse ileride FF de alırım. birde 17-35 var sanırım yine canonun onun hakkında ne dersiniz ? Ayrıca avrupa fiyatlarını nasıl bulabilirim bunların. B&H photo dan baktım amerika fiyatlarına fakat 17-40 mağazada yok 16 lık olanı var canonun. İyigünler...

Tarih: 20 Haziran 2006, 15:39 - İp: 88.***.**6.61
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

İçinde L harfi geçen Canon'un tüm modelleri yada DG harfleri geçen Sigma'nin tüm modelleri APS-C de kullanıldığı gibi FF'dede kullanılır. Yani Canon 17-40L bir FF lensidir. Zaten sigma 17-70e artılarından biride budur.
İstanbulda spot malı 850 dolara alabilirsin, BH de en son 650 dolar civarındaydı.

Tarih: 20 Haziran 2006, 16:30 - İp: 81.***.**3.206
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

Benim Tamron 17-35 asph. f/2.8-4.0 lensim var ve sahip olduğum üç lens arasında en çok sevdiğim. zaten ilk onu almıştım.
renkleri keskinliği çok güzel.
Sigma'ya çok benziyor, fakat Türkiye'de pek bulunmuyor sanırım. bir de tamron da bir lensin diğerine benzemediğine yakınanlar çok fazla. yani aynı modelde iki lensin optik kalitesinin farklı olduğunu söyleyenler.
ama mutlaka düşünülecek bir lens olabilir.

bu arada tamron'un filtre çapı 77mm sigma'ninki 82mm olmalı. arasında fiyat farkını düşünürken bunu da hesaba kat derim. ben ikinci el bakarken tamron biraz daha pahalıydı ama sırf koruyucu olsun diye bile bir UV filtre almaya kalktığımda sigmanın büyük çapı nedeniyle toplamda fiyatı aynı seviyeye geliyordu.
Bu lensle çektiğim fotoğrafların linkini verebilirim ilgilenirsen. buradan yazman ters geldi.

Tarih: 21 Haziran 2006, 00:37 - İp: 84.***.**2.242