cihan_n
cihan_n (üye)
İstanbul / Amatör

Lens

tüm fotoğraf severleri selamlıyorum....
bazen karşıma çıkıyo, farklı markalarda kullanılan objektifler makinenin deklanşör ömrünü kısaltıyor diye.gerçekten böyle bişey var mı?
teşekkürler!

Tarih: 3 Haziran 2009, 21:36 - İp: 85.***.**9.195
paperman
paperman (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir tek siz değil , ben de yararlandım sonuçta ...Kulaktan dolma bilgim olan bir konuda meraktan biraz derine indim ... Tamron'un Sony ile ortaklığını , Almanya'da da uretildigini ogrenmiş oldum . Siz de bilirsiniz , ilgi duyulan bir konuda yapılan araştırma/harcanan zaman zahmetten ziyade zevk veriyor .

Bizim gibi yurt dışında olanlara , kır kahvesi-akşam çayı filan demeyin .... bir kötü oluruz biz ...

Tarih: 6 Haziran 2009, 02:16 - İp: 64.***.**4.24
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Sağlığımız ve huzurumuz yerinde olsun, yeter. Özlediğiniz her şeyin en kısa sürede gerçekleşmesini diliyorum. Sevgi ve Saygılarımla.

Tarih: 6 Haziran 2009, 14:23 - İp: 195.***.**4.160
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

bendeki tamronda made in japan yazıyor.

Tarih: 7 Haziran 2009, 00:42 - İp: 85.***.**4.106
fotosafaripro
fotosafaripro (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

zoom ithalat 0(212) 269 76 76
ithalatı gerçekleştiren en yetkili kişi.....tamron'un Almanya dışında hiç bir ülkede üretilmediğini söyledi. ( Köln )
Avustralya'da yaşayan akrabam.....Lens kutusunda Japon, kutu içi belgelerde mexico yazdığını söyledi.
sercan kardeşimiz de kendi lensinde japon yazdığını belirtiyor.

Tamron konusunda kafamda pek çok soru işaretleri oluştu. Ama...zoom ithalat'a inanmak ve güvenmek istiyorum.
Ben, ticari, stock foto ve gezi ekipmanlarım olarak Canon ve Sigma kullanıyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım. Çünkü...Tamron'cular düşünsün diyemiyorum.
Adı geçen ülkelerde tanıdıkları olanlar yardım isteyebilirler mi ?
Yoksa...zoom ithalat'a inanıp ( Tamron'u UFO dosyasına atıp ) işimize mi bakalım ?

Tarih: 7 Haziran 2009, 02:42 - İp: 195.***.**1.24