akdogan
akdogan (üye)
İzmir / Meraklı

Kodak Z740 Ve Geniş Açı

Merhaba;
Foruma ilk mesajım.
Ben Kodak Z740 makineme geniş açı çevirici takmak istiyorum. Kodak kendi sitesinde 0,7x bir çeviriciyi aksesuar olarak tanıtıyor ama Türkiyede yok. Onun yerine başka marka 55mm çevirici kullanmamın (hatta 0,7x yerine 0,5x hatta 0,23x gibi çeviriciler gördüm) bir sakıncası olur mu?
Aslında bu soruyu sormamın Türkiyede olmamasının yanında başka bir sebebi daha var. Kodak Almanya sitesinde çevirici 150€ fiyatla satılıyor. Almanyadan bunu getirtme şansım var ama fiyat bana tuzlu geldi. Ebay'de farklı markaların ürünleri bunun 3de biri fiyatına.
Bu durumda ne tavsiye edersiniz?

Tarih: 1 Ağustos 2006, 05:01 - İp: 85.***.**5.98
cawa
cawa (üye)
İstanbul / Amatör

meraba bende kodak z740 kullanıyorum aksesuar olarak bahsettigin genis acıyı ben sirkeciden aldımm olması lazım fiyatı 150 ytl idi yani olması lazımm sirkeciye bi bak derimm ve sana tavsiyem kendi aksesuarının dısına kesinlikle cıkma cünkü z740 motorlu ccd oldugu icin makineyi yorarak ccd yi zorluyo kendi 0,7 gercekten süper kaliteli görüntüler elde ediyo ondan daha asagı olanlarr fotografın yanlarında gölge yapıyo bende titanun 15 mm wardı ordan bliyorumm

Tarih: 1 Ağustos 2006, 09:23 - İp: 88.***.**9.186
akdogan
akdogan (üye)
İzmir / Meraklı

Yav ben İzmirdeyim varmı İzmirde bunu satan bir bilen varsa çok makbule geçecek.

Tarih: 1 Ağustos 2006, 16:23 - İp: 195.***.**9.185
  • 1