portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

Filtre

sevgili dadanagast
"UV veya skylight filtresi alabilirsin" diye bişey yazmış ama ben bunların hiçbirini bilmiyorum
ne işe yararlar canon s2 için hangisini alayım fiyatı nedir

Tarih: 13 Eylül 2005, 01:14 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selam okyanus..
cok guzel aciklamissin UV'nin faydalarini..
ama ne yazik ki UV filtreye yine de ihtiyac var; cunku, faydalarindan biri de UV isinlarindan dolayi olusacak kontrast kayiplarini azaltmalari..
herseyi bir kenara birak; objektifin caminin cizilmesinden korudugu icin bile alinmali..
eee.. ayrica, fotograf cekerken gunes gozlugu takmamayi da yeglerim dogrusu..
(saka bir yana, objektiflerin yakinlastirmasindan dolayi, goze cok daha fazla zarari olacagi da soyleniyor eger ki UV filtre kullanmazsak..)

Tarih: 22 Eylül 2005, 21:20 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bak bu fotoğraf makinesi objektifinden bakarken uv ışınlarının göze fazla zararlı olabileceğini bilmiordum. Dadanagast sende derya gibi adamsın vallahi. Senin meslek nedir bu arada çok merak ettim dadanagast. Fotoğrafçılıkla ilgili bir meslek ya da eğitimmi görüyorsun?

Tarih: 23 Eylül 2005, 15:53 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

hayir okyanus fotografcilikla profesyonel anlamda ugrasmiyorum.. ama iste ayda 3-5 dergi okuyarak, fotografcilik klubune giderek ve internette yenilikleri, merak ettiklerimi arastirinca birseyler ogrenmis oluyorum..
bir fotografcilik sertifikasi da almak istiyorum aslinda.. ama henuz uygun kursu bulamadim.

Tarih: 23 Eylül 2005, 16:48 - İp: yok