eserburak
eserburak (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Cokın Dikkat!!!

Merhaba arkadaşlar, Cokin marka UV filtreye ve yanında birisi Tiffen diğeri Hama olmak üzere 2 uv filtreye daha sahibim... Hama ve Tiffen mükemmel oturuyorken objektiflere, Cokin sadece 150 derece kadar dönüyor ve oturmuyor, hatta biraz zorlayınca boşa alıyor kendisini ve düşüyor...

Size tavsiyem Cokin almayın, Hama çok güzel, Tiffen de de problem yaşamadım, Cokin artık burnumdan getirdi... Sorun bende mi diye başka filtre çeşitlerini denedim Cokin'in (polarize ve sky light filtre) aynı problem onlarda da var... 3 objektifim var, hiçbirine tam oturmadı!!!!

Tarih: 25 Temmuz 2006, 09:21 - İp: 85.***.**1.131
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Önündeki durumu, filtreyi aldığın yere gösterip, filtreyi değiştirme veya iade yoluna gidebilirsin... bu, yasal hakkınız..

Tarih: 25 Temmuz 2006, 12:04 - İp: 85.***.**2.52
sarucabey
sarucabey (üye)
Kocaeli / Meraklı

evet yani y.dışındansınız böyle şeylerin sorun olmaması gerek

Tarih: 25 Temmuz 2006, 14:49 - İp: 194.***.**9.29
delimawi
delimawi (üye)
İstanbul / Amatör

Benzer bir problem bende yaşamaktayım.
Bir kaç gün önce bir forum açarak teleobjektifime cokin polarize filtreyi tam takamadığımı belirtmiştim. Gerçi pek cevap gelmedi sanırım problemi başka yaşayan yok ama ben cokin filtreden şüpheliyim. Çünkü tam oturmadığını hissediyorum. Muhtemelen filtre yamuk kalıyor ve ışığı kırıyor ve tele objektifte bu sorun gözle görülür hale geliyor. Halbuki cokin için iyi şeyler duymuştum almadan önce ...

Tarih: 25 Temmuz 2006, 18:09 - İp: 86.***.**5.80
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

enteresan bir şey tabii.

ben de iki cokin sahibiydim ama bir problem yaşamamıştım.

Tarih: 27 Temmuz 2006, 01:50 - İp: 84.***.**7.220
birol43
birol43 (üye)
Kütahya / Profesyonel Fotoğrafçı

Cokin filtreler dijital SLR makinalara takılmıyor diş kapıyor. Erkayalar ve cokin satıcısı uyduduğu konusunda malesefki çok ısrarcılar ama cokin türkiye firması uymayan filtreyi geri alıyor.

Tarih: 11 Ağustos 2006, 12:04 - İp: 85.***.**1.229
birol43
birol43 (üye)
Kütahya / Profesyonel Fotoğrafçı

cOSİNA OBJEKTİFLER VİDA CAPI TAM DAİRESL OLMADIĞI İÇİN MARUMİ FİLTRELER KULLANDIM. EOS 20 D DE AYNI SORUN VAR OBJEKTİF ÇAPLARI TAM DAİRESEL OLMADIĞI İÇİN DSLR MAKİNAMA UYMADI. fAKAT ANALOG EOS 500N MAKİNA OBJEKTİFLERİ TAM DAİRESEL OLDUĞU İÇİN COKİN LER UYUYOR. DLSR MAKİNA OBJEKTİF DİŞ BÖLÜMÜNE BAKARSANIZ DİŞ BÖLÜMÜNÜN VİDA GİBİ TAM DAİRESEL OLMADIĞINI GÖRÜRSÜNÜZ.

Tarih: 11 Ağustos 2006, 12:11 - İp: 85.***.**1.229
  • 1