muratgulme
muratgulme (üye)
İzmir / Amatör

28-200 Pişmanlık Mı?( Çok Yardımcı

Çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim..!

Tarih: 21 Şubat 2005, 00:33 - İp: yok
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Dün gece bir şeyler yazacaktım bugüne bırakmıştım siteminizden önce davranmadığıma üzüldüm doğrusu.

28-200 gibi çok geniş aralıklı bir objektifi kaliteden taviz vermeden imal etmek çok çok pahalı bir iştir. 300-400 dolara alınabilecek bu tip bir objektiften marka ne olursa olsun ancak vasat bir kalite beklenebilir.
Herhalde siparişinizi geri alma imkanı yok.Olsun,kalitesi ne olursa olsun her objektif kendi sınırları içinde iyi fotoğraf çekebilir.Spot ışıkları altında geniş diyafram açıklıklarında çekim yaparsanız çok iyi sonuç alamayabilirsiniz.Ama güçlü bir flaşla yüksek diyafram değerlerinde çalışırsanız sonuç daha iyi bir objektifle düşük diyafram değerlerinde alınacak sonuçtan farklı görünmeyebilir.Özellikle küçük baskı boylarında bu farkı görmek zaten pek mümkün değildir.
Yine de mutsuz olacaksanız objektifinizi satıp yeni bir tane almayı deneyebilirsiniz.Ne de olsa ABD den geldiği için çok zarar olmayabilir.Sirkeci'de takas imkanlarını da araştırabilirsiniz.
http://www.kenrockwell.com/nikon/28200g.htm Buraya bir göz atın moraliniz düzelebilir.

#alito' tarafından 21.02.2005 15:11:50 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Şubat 2005, 14:37 - İp: yok
junade
junade (üye)
İstanbul / Amatör

13x18 cm baskıya kadar Nikon 28-200 veya daha iyi bir lens arasındaki farkı anlamak mümkün değildir.

Bence makine ayarları, ışıklandırma, makinenin çekim sırasında titretilmemesi gibi konulara kafa yorun. 28-200 o kadar da kötü bir lens değil..

Tarih: 21 Şubat 2005, 21:02 - İp: yok
muratgulme
muratgulme (üye)
İzmir / Amatör

Bir süredir nete girememiştim ama yanıtlarınızı yeni aldım teşekkürler takas yoluna gideceğim ( çünkü makine geldi )

Tarih: 26 Şubat 2005, 21:50 - İp: yok
  • 1