fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Zoom Meraklılarına Yeni Makina

Pekinde bir fuarda sergilenen yeni model, Özellikler cok çarpıcı, performansı da iyi çıkarsa piyasayı sallayacak gibi görünüyor.

Samsung Digimax Pro 815
15X Zoom (28-420 mm)
8 MP
3.5 inc LCD Ekran

Tarih: 3 Mayıs 2005, 17:49 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

ayni DSLR gibi makine.. guzel bir seye benziyor.. 3.5 inch ekran.. pil mi dayanir ona..

#dadanagast' tarafından 03.05.2005 22:29:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Mayıs 2005, 22:29 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

Eğer bu da Samsung'un şimdiye kadar ürettiği ürünler gibiyse, biraz zor! Şahsen Samsung'un hiçbir ürününün vasatı aştığını görmedim. Çevremde de Samsung'dan memnun (Burkay hariç!) hiç kimse duymadım...

Tarih: 4 Mayıs 2005, 12:38 - İp: yok
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Samsung bu işi yapamaz diye önyargılı olmamak lazım. Panasonic de FZ20'yi ürettiğinde aynı kuşkuyla bakılmıştı ama Leica objektifi, sensor kalitesi ve daha birçok özelliğiyle bugün sınıfının en iyi makinalarından birisi olarak kabul ediliyor.

Bunda da Schneider objektif var. Bekleyip görmek gerek, Henüz kararvermek için çok erken.

Tarih: 4 Mayıs 2005, 14:57 - İp: yok
suysal1
suysal1 (üye)
Denizli / Amatör

Yaşasın rekabet Bu işi daha da ilerletecekler. 2/3 sensör kullanması da önemli bir olay. Makro mesafesi ne kadar öğrenemedim. Bütün özelliklerini yazan bir sayfa da bulamadım. Bildiğiniz bir link varsa bakmak isterim. Bu işin sonunda zoom 600 mm.'ye kadar varacak galiba

Tarih: 4 Mayıs 2005, 16:13 - İp: yok
shai hulud
shai hulud (üye)
İstanbul / Amatör

Makineyi çok merak ettim gerçekten.Özellikleri ve görüntüsüyle baya iyi duruyor gibi.

Piyasaya çıkış tarihi Ağustos 2005 deniyor.Bakalım...

Tarih: 4 Mayıs 2005, 21:55 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence bu sefer samsung yapti.. 15x zoom ne demek; 3.5" zoom ne demek.. yakinda canon'un pro2'si de geliyor ona gore.. tahminimce en azindan 10X zoom'lu olacak.. ve 10 megapixellik yeni chip.. bekleyip gorelim........

not: samsung deyince aklima hep samsun sigarasi geliyor.. neden marlborog gibi bir isim kullanmamislar acaba?.. neyse, ben sigarayi biraktim, bana ne isminden..

not 2: canon da barbar conan gibi hani.. tamaamm sustum..

Tarih: 5 Mayıs 2005, 21:55 - İp: yok
karbey
karbey (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşlar kimin ne zaman nasıl bişey üreteceği belli değil artık!!! Acayip bir kızışma var piyasada dijital teknolojde firmalar artık isimlerini konuşturmanın hırsını yaşıyorlar tabii buda son kullanıcıya yarıyor, Birazda fiyatlar makul olsa

Ayrıca bu firmaların çoğu birbirinden parça alıp satıyorlar buda ilginçtir bişeyi biryerden alıyor birazını kendisi hazırlıyor ortaya bir model çıkıyor. Rekabet oldukça çok çok daha iyi makineler olacaktır. mmx ler nerdeeeee 775 pin işlemciler nerde gibi.. Ellemeyin ellemeyin sakın ses çıkaran olmasın dokunmayın üretsinler bekliyoruz biz.

Tarih: 5 Mayıs 2005, 22:12 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bu makine oluşturulurken samsung avrupadaki tüm servis temsilcilerinden öneriler toplamıştı.Bu makine birazda servislerin ideallerindeki makinenin pazara göre tasarlanmış hali....Satış grafiğinin yüksek olacağını düşünüyorum.Bu makinede beni gurulandıran bir yan da Canon a 75 lerde görülen ekranın aydınlatma yetersizliğini örnek göstererek Mikrofibril uygulamasındaki değişiklik önerimin dikkate alındığıdır...
Samsung son yıllarda teknolojiye yön verir hale geldi.Bu merkez servisi olarak beni gururlandırıyor.Ancak işin bir de üzücü yanı var :Türk insanı ile Kore insanı kültürel yapı olarak birbirine çok benziyor.Ancak Koreliler dünyaya teknolojide meydan okuyabilirken bizim bilim adamlarımızın hala türban saç sakal ile uğraşmalarını henüz gusül abdesti almayı bilmemenin verdiği ezikliğe bağlıyorum.

Tarih: 5 Mayıs 2005, 22:53 - İp: yok
centurion
centurion (üye)
İstanbul / Meraklı

vaayyy, burkay ustamızın da çorbada tuzu var ha???
hepsi iyi hoş da türk ve kora insanını mukayese ederken türbanın, gusülün ne alakası var onu anlayamadım. sen ondan önce eğitim seviyesinin düşüklüğüne bak. köylü toplumundan kentileşmeye henüze geçememiş olmaya bak vb.

Tarih: 6 Mayıs 2005, 09:37 - İp: yok
shai hulud
shai hulud (üye)
İstanbul / Amatör

Canon pro2 mi dediniz

Ne zaman çıkyormuş? Tarih belli mi?

Tarih: 6 Mayıs 2005, 19:21 - İp: yok
  • 1