nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Sony F717

merhaba
forumu yaklaşık 2 aydır takip ediyorum.Geriye dönük olarakta tüm mesajları inceledim.Bende ilk olarak işin ciddiyetinde olmayarak 400-500 milyonluk bir makine almak üzereyken internet üzerinden satış yapan bir sitede bir makine yorumunu okurken bu siteyi keşfettim ve buna şükrediyorum.şuan elime makine almamış olmama karşın bir çok terim, özellik,vs.hakkında
bilgi sahibi oldum.O yüzden sitenin kuruluşundan yorumları ve verdikleri tüm bilgilerle katkıda bulunan herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.Umarım zamanla bende fayda sağlayacak seviyeye gelerek paylaşıma katılırım
Gelelim yardım istediğim konuya.Yaptığım araştırmalar sonucu 1-2 alternatif olsada(benim için) sony f717 beni çok cezbediyor.Hakkında çok fazla olumsuz yorum bulamadım ve yorum yapan arkadaşların tavsiye ettikleri örnek fotoları çok hoşuma gitti.Bazı arkadaşların belirttiği büyüklük dezavantajı
bile bana çekici geliyor.(dizaynı)çok eski mesajlara baktığımda nerede ise rakipsiz görünürken yeni model makinelerden sonra eleştiriler almış.fiyatı şuan 1.340 mil. çivarı eski bir mesajda bir arkadaş doğu bankta 650 $ a bir arkadaşının aldığından bahsetmişşuan fiyat nedir acaba?Ankaradayım Haftaya İstanbula gideceğim.Mesajlardan anladığım kadarıyla Sirkeci ve
Doğubanktan bahsediliyor.Ucuz peşin almak için nereye bakmalıyım.Öncelikte makine ve alternatifleri için daha sonrada nereden almaıyım konusunda yardımlarınıza muhtacım çok uzattığım için özür diler,teşekkür ederim.

Tarih: 24 Temmuz 2004, 19:16 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Pyro
sadece benim için oralara kadar yorulman inan beni çok mahçup eder. Ama sıkça uğradığın noktalarsa ve zahmet olmazsa çok memnun olurum.Bahsettiğim gibi haftaya İstanbula geliyorum makinelere bakabileceğim dükkan ismi şart değil genel bir bilgi bile verebilirsen çok mutlu olurum.(Doğubank tamam bazı mesajlarda sirkeciden bahsediliyor neresindedir gibi)Teşekkürler.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 17:05 - İp: yok
zekai s.
zekai s. (üye)
İstanbul / Meraklı

Bende uzun zamandır bu makinayı araştırıyorum.
Bi aralar sirkecide 650 € ya Sony eurasia garantili satılıyordu,
daha sonraları 700 € fiyat çektiler. Ama yaklaşık 3-4 hafta oldu.
İstanbula gelince haberleşirsek sanırım size yardımcı olabilirim , uygun fiyata bulabilirsek bende almayı düşünüyorum, 2 tane alınca sanırım biraz daha indirim yapabilirler.

Tarih: 27 Temmuz 2004, 23:31 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili zekai s.
öncelikle ilginize teşekkür ederim.İlk başta bu hafta İstanbula geleceğimden bahsetmiştim ama önümüzdeki haftaya uzadı geldiğimde bir araya gelirsek çok sevinirim tarih netleşince ne şekilde haberleşebiliriz?

Tarih: 28 Temmuz 2004, 01:22 - İp: yok
zekai s.
zekai s. (üye)
İstanbul / Meraklı

Tarih benim için çok önemli değil .YTÜ de yaz okuluna gidiyorum. Bir kaç gün önceden haber verirseniz sanırım herzaman buluşabiliriz.
[email protected] adresine cep numaranızı yollarsanız bende size numaramı yollarım , gelince ararsanız buluşuruz.

Benim aklımda nikon 5700 de var fiyat uygun olursa bunuda tercih edebilirim , sizde gelmeden makina hakkında inceleme yaparsanız buna da bakabiliriz.

Tarih: 28 Temmuz 2004, 11:44 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Koza
ilgine çok teşekkür ederim.Çok şanslısın Söylediğin şartlarda bir daha denk gelmez herhalde iyi düşürmüşsün güle güle kullan

Tarih: 30 Temmuz 2004, 11:13 - İp: yok
gezgin
gezgin (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

doğubankta 650$ bana zor gibi geliyor. 650euro olabilir, yanlış anlamışsınızdır. bildiğim kadarı ile 600-650$ amerikadaki fiyatı. ben de (dijital olarak) f717 kullanıyorum. doğada, özellikle yaban hayatında biraz yavaş kalıyor. ama "ben zaten saniyede 4 kare sürekli (sony "1 seferliğine" saniyede 3 kare çekebiliyor) çekebilecek bir makina aramıyorum" diyorsan, tercihlerin arasında ilk 2de yer alması gereken bir makina. bence karşılaştırmanı öncelik sırasına göre şu makinalar arasında yap;
1- sony f717
2- nikon ccolpix 8700
3- fuji finepix s7000
daha detaylı inceleme için www.diginorm.com adresini ziyaret edebilirsin. eğer yine kararsız kalırsanız [email protected] bana mail atın, sirkeciyi beraber dolaşalım.
kolay gelsin...

#gezgin' tarafından 03.08.2004 05:39:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Ağustos 2004, 05:38 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili Gezgin,

fiyatı topicleri dolaşırken cpx5700 ün yazdığı bir mesajda görmüşdüm hatta kendisine mesaj attım sağolsun ilgilenip geri döndü ve arkadaşının araştırırken Doğubank'da şans eseri bulduğundan bahsetti.Ama dediğin doğru sanırım o karıştırdı birimi.Senin gibi işin ehli üstadların makine hakkında olumlu referans vermesi kararımı oldukça olumlu etkiledi,artık alternatiflere bakmıyorum.Ayrıça nazik teklifin için çok teşekkür ederim çok incesin irtibat sağlayabilirsek ve vakit ayırabilirsen çok mutlu olurum.hoşçakal.

Tarih: 3 Ağustos 2004, 17:08 - İp: yok