nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Sony F717

merhaba
forumu yaklaşık 2 aydır takip ediyorum.Geriye dönük olarakta tüm mesajları inceledim.Bende ilk olarak işin ciddiyetinde olmayarak 400-500 milyonluk bir makine almak üzereyken internet üzerinden satış yapan bir sitede bir makine yorumunu okurken bu siteyi keşfettim ve buna şükrediyorum.şuan elime makine almamış olmama karşın bir çok terim, özellik,vs.hakkında
bilgi sahibi oldum.O yüzden sitenin kuruluşundan yorumları ve verdikleri tüm bilgilerle katkıda bulunan herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum.Umarım zamanla bende fayda sağlayacak seviyeye gelerek paylaşıma katılırım
Gelelim yardım istediğim konuya.Yaptığım araştırmalar sonucu 1-2 alternatif olsada(benim için) sony f717 beni çok cezbediyor.Hakkında çok fazla olumsuz yorum bulamadım ve yorum yapan arkadaşların tavsiye ettikleri örnek fotoları çok hoşuma gitti.Bazı arkadaşların belirttiği büyüklük dezavantajı
bile bana çekici geliyor.(dizaynı)çok eski mesajlara baktığımda nerede ise rakipsiz görünürken yeni model makinelerden sonra eleştiriler almış.fiyatı şuan 1.340 mil. çivarı eski bir mesajda bir arkadaş doğu bankta 650 $ a bir arkadaşının aldığından bahsetmişşuan fiyat nedir acaba?Ankaradayım Haftaya İstanbula gideceğim.Mesajlardan anladığım kadarıyla Sirkeci ve
Doğubanktan bahsediliyor.Ucuz peşin almak için nereye bakmalıyım.Öncelikte makine ve alternatifleri için daha sonrada nereden almaıyım konusunda yardımlarınıza muhtacım çok uzattığım için özür diler,teşekkür ederim.

Tarih: 24 Temmuz 2004, 19:16 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

merhaba cemtuna
nasıl memnunmusun?Ayıp olmazsa nereden kaça aldın tavsiye edermisin yoksa şunu alsan daha iyi diyebileceğin bir makine varmı?

#nebiliyim' tarafından 24.07.2004 19:56:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Temmuz 2004, 19:57 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

pardon cemtuna ikinci mesajını görmeden yazdım alalı ne kadar oldu?İstanbul dönüşü görüşebilirsek [email protected] dan ulaşabilirsin bana ama ilk yazdığım gibi önce makineye karar vermem lazım.Hoşçakal.

Tarih: 24 Temmuz 2004, 20:06 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

fikir verebilecek kimse yokmu acaba

Tarih: 25 Temmuz 2004, 00:16 - İp: yok
ertan71
ertan71 (üye)
İzmir / Amatör

Makine hakkında fikir veremeyecek kadar amatörüm. Ben de çok araştırdım kendimce. Sony nin fotoğraflarını gördüm ve ben de beğendim. Ama gene de asıl işi fotoğraf olan bir markayı tercih etmem gerektiğine inandım.(Ben bilmiyorum. Doğrusu bu demiyorum. sadece karar verirken benim düşündüklerimi söylüyorum.) Sonunda da Fuji S7000 aldım.

Nereden alınacağı konusunda ise şunu söyleyebilirim. Bence Türkiye garantisi önemli birşey. Bu yüzden resmi ithalat olan malları tercih etmek lazım. Ben makineyi sipariş etmeden önce Fuji Türkiyeyi bile aradım. Fiyat uygun ama bu adamlar sizin makineyi mi satıyorlar. Sizin garantiniz altında mı diye. Biraz abarttım galiba

Tarih: 25 Temmuz 2004, 00:27 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

Ertan71 ilk mesajda yazdıım 1-2 alternatiften biride senin makine zaten onun fiyatı 1250 mil civarına düştü sanırım bilmiyorum sana kaça geldi?Gülegüle kullan ama dediğim gibi doğubank ta f717 650$ sa ne yapmalı birde bu ve diğer sitelerde f717 ye yapılan eleştiriler daha iyi gibiydi diye hatırlıyorum.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 00:47 - İp: yok
ertan71
ertan71 (üye)
İzmir / Amatör

Valla sanırım aslında fiyatı düşmedi. www.fujifilm.com.tr de düşmedi mesela. Birçok satıcı ve internet sitesini kontrol ettim. Sanırım toplu alıp ucuza alıp ucuza satıyorlar. hepsiburada.com 1.250 ye indirdi fiyatı. Kısa bir süre sonra bascuda.com da 1.250 ye indirdi. Ben bascuda.com dan aldım. Bonus karta peşin fiyatına 6 taksit. hepsiburada.com ise ideal karta peşin fiyatına taksit yapıyordu.
Benim Fujiyi istememde şu etkenler de vardı. Elimde XD kartlar var. Onları kullanabilmek istedim. Ayrıca kalem pil kullanabilmek iyi bence. Özel bataryalar daha çok dayanıyor ama sanırım şarj etmek için kartın makinede takılı olması gerekiyor. Ve de yedek pil almak için 80-100 dolar harcamak gerekiyor. Ben şarjlı pilim bitse bile 4 tane Duracell alıp yola devam edebilmek istiyordum. Bir etken de şu ki: Ben gece flaşsız çekim yapmak ve doğa-manzara fotoğrafları çekmek istiyordum. Duydum ki Fujide yeşil tonlar daha güzelmiş. Bu nedenler de etkili oldu bende...
Doğubank konusu ise beni korkutuyor. TR garantili mal almayı tercih ettim.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 01:09 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

F717 çok iyi bir makina gönül rahatlığıyla alabilirsin hatta bak hazır ikinci elinide buldun , fırsatı kaçırma derim ben. Belki bu iş seni çok sararsa daha ilerde dslr ye geçersin

Tarih: 25 Temmuz 2004, 11:43 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

İlgine teşekkür ederim Pyro. s7000 ile kıyaslayabilirmisin (sıfır almayı düşünürsem) birde sen istanbuldasın doğubank 650$ mümkünmü?

Tarih: 25 Temmuz 2004, 12:08 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

f717 nin rakibi makinalar g5, 5700 gibi üst sınıfı makinalar. 5700 özellik bakımından biraz öne geçsede hiç biri 717 nin lens kalitesine yaklaşamıyor.
s7000 ise bence karşılaştırmak bile saçma.
sony lerle kişisel olarak ilgilenmediğimden fiyatlarını bilmiyorum.650 dolara olup olmayacağını öğrenmek için gidip sormam gerekir.En erken salı yada çarşamba gidebilirim.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 14:36 - İp: yok
nebiliyim
nebiliyim (üye)
Ankara / Meraklı

sevgili promesut
ilgine çok teşekkür ediyorum.makinenin video çekim özelliği hiç olmasa bile farketmez çünkü benim video kameram var zaten söylediğin diğer özellikler daha belirleyici olacak sağol.

Tarih: 25 Temmuz 2004, 16:53 - İp: yok