sherly
sherly (üye)
İstanbul / Amatör

Samsung Wb100 Nasıl ?

arkadaşlar internetten araştırdım, yorumlara baktım ama tatmin olmadım. Siz bu işin ehlisinizdir ne olur bir yardım edin ya
şöyle ki : ucuz ve az biraz da kaliteli bir makine arıyorum. en fazla 400 lira veririm. 400 ü bile rezil olmamak için söyledim aslında 350 civarı olsa o kadar mutlu olurum ki işte bütçeme göre bakındım az biraz. samsung wb100 iyi gibi geldi. özellikle zoom etkiledi yani. ama samsungun adı ben de bir ön yargıya neden oluyor. siz bu konuda ne dersiniz ?
Canon SX150 yi de düşünmüyor değilim ama görünümü dslr makinelere de az biraz benzzesin istiyorum en azından bi ağırlığı olsun makinenin değil mi ama
bu arada son bir sorum olacak. bu makineler teknik ihtiyaçları karşılar mı ? çok değil sadece fotoğrafçılıktan seçmeli ders alıcam da gülerler mi adama bu makinelerle evet sizin de anlamış olduğunuz gibi fotoğraf makineleri konusunda zır cahilim. tavsiyelerinizi hasretle bekliyorum

Tarih: 15 Ocak 2013, 23:43 - İp: 78.***.**0.180
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Fotoğraf konusunda zatı muhteremin biri "Ben daktiloyla bile fotoğraf çekerim." deyivermiş. Bu kişinin Ara Güler olduğu söylenir.Gerçi o, fotoğrafçı değil de bir gazeteci,foto muhabir, olduğunu söylese de biz çektiği "anlarla" tanıyoruz bu sivri dilli ihtiyarı.Neyse konumuza dönersek.Fotoğraf makinesi önemlidir.Ama çektiğiniz şey, anlattığınız hikaye daha da önemlidir.Ben 12 yıllık bir dijital makine kullanıyorum.Acaba son teknoloji bilmem kaç megapixel makinem yok diye fotoğraf çekmeyi bırakmalı mıyım? Bence çok pahalı bir makine almayın şimdilik.Ucuz bir makine alın.Fotoğraf sizi "sararsa", kendiznizi geliştirirseniz ve elinizdeki makine sizi tatmin etmemeye başlarsa ikinci makinenizi alırken kimseye sorma ihtiyacı bile duymazsınız.
Yine de tavsiye isterseniz; Av,Tv,M gibi modları olan bir model alırsanız daha öğretici olur.Yüz tanıma, göz kırpma algılama gibi özellikler olmasa da olur.

Tarih: 16 Ocak 2013, 00:27 - İp: 212.***.**1.50
sherly
sherly (üye)
İstanbul / Amatör

makinenin kalitesi kadar göz de önemli tabi. ben iyi fotoğraflar çekeceğime inanıyorum. en azından klasik ot,böcek fotoğrafları olmayacağı kesin . direk bir makine adı söyleseniz ya da benim sorduklarım hakkında az biraz fikrinizi söylerseniz minnettar olurum gerçekteen

Tarih: 16 Ocak 2013, 00:32 - İp: 78.***.**0.180
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Bahsettiğiniz makineleri kullanmadığım ve pek incelemediğim için size kesin bir şey söyleyemem.Ama Canon SX150 de bahsettiğim modlar var sanırım.

Tarih: 16 Ocak 2013, 00:44 - İp: 212.***.**1.50
sherly
sherly (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkürler

Tarih: 16 Ocak 2013, 00:45 - İp: 78.***.**0.180
sherly
sherly (üye)
İstanbul / Amatör

samsung wb100 hakkında bişi söyleyin lütfen ya.nette hep olumlu yorumlar var ama hiç mi kötü özelliği yok bunun. inandırıcı değiller yani. şu makineyi objektif olarak eleştirecek biri yok mu

Tarih: 16 Ocak 2013, 17:25 - İp: 78.***.**0.180
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Tv deseydin samsung u önerirdim.Ama compakt fotoğraf makinası dediğin zaman dünyada sadece canon gelir.sana önerim sakın sx150 alma iso değerleri oldukça kötü.ya alıcaksan biraz daha para üstüne ilave etmeye bak canon sx230 yada sx260 modelini al hem gps li hem zoomlu hemde 1920x1080 video çekimi var.hemde güzel 2 makina tavsiyesi sana.sakın samsung ve benzeri başka makinalara bulaşma beni dinlemediğin için, geride veremessin sonra elinde kalır.istediğin yere sor sadece canon compaktlarda.100 kere düşün bir kere unutma aklında. saygılar.

Tarih: 17 Ocak 2013, 12:35 - İp: 78.***.**6.79
sherly
sherly (üye)
İstanbul / Amatör

öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım.ama önerdiğin makineler de az tuzlu değilmiş hani
peki canon'un şu makinelerinden hangisi daha iyidir? A4000, A3400, A2300, A2400, A810

bu saydıklarım benim bütçeme uygun olanlar.ileride sizin söylediklerinizi alabilirim ama şu an ancak bunlardan birini alabilirim.

Tarih: 17 Ocak 2013, 15:25 - İp: 78.***.**0.180
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

Bence a4000 İ al.16Mp çözünürlük 8x zum digic4 işlemci.uzun süre seni iadere edecek lityum pili var.takribi 300tl fiyatı var ama kampanya yaparlarsa vatan pc gibi yüzde 25 veya 30 gibi fiyatı dahada düşecektir tüm ürünlerde. yinede internetten kampanyayı belli bir süre araştır.daha ucuza mal edebilirsin.tercih senin..

Tarih: 17 Ocak 2013, 16:46 - İp: 78.***.**6.79
sherly
sherly (üye)
İstanbul / Amatör

çok sağ ol arkadaşım. vatana, bimekse falan gidip biraz inceledim de para biriktirip adam gibi bi makine almaya karar verdim. şimdi 300 e alacağım makine hem boşuna bursumu yer hem de istediğim kaliteyi vermez. canon sx50 ye göz diktim yardımların için teşekkürler

Tarih: 17 Ocak 2013, 18:48 - İp: 78.***.**0.180
silzey
silzey (üye)
Şırnak / Amatör

madem benim canon sx50 hs makinamı okudun. bayağı bekleyeceksin almak için.ne kadar köfte o kadar ekmek.herşeyin iyisi ilave para koymak bunu unutma.

Tarih: 17 Ocak 2013, 23:26 - İp: 78.***.**6.79