carli
carli (üye)
Yurtdışı / Amatör

Pentax A30

Arkadaslar Pentax A30 sahibiyim, Disari ortaminda gayet tatminkar sonuclar almama ragmen ev ortaminda ve gece cekimlerinde hic tatmin etmeyen sonuclar aliyorum. (genelde otomatik ayarlari ve hazir modlari kullaniyorum).

Ayni makinayi kullanan arkadaslar varmi? Ayni sorun onlarda da mi var? Yeni aldigim makinami degistirmek zorundami kalacagim

Edit : Kusura bakmayin yanlis boluma acmisim ilgili bolume tasinabilir.

#carli' tarafından 22.10.2007 08:20:24 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2007, 08:11 - İp: 82.***.**7.38
idiz
idiz (üye)
İstanbul / Amatör

aynı sorunlarla ilk etapta bende karşılaştım. Ancak forumdaki AS arkadaşımızın önerisi doğrultusunda "Program" modunu kullanarak ve keskinliği artırarak, ayrıca makineyi biraz daha fazla karıştırarak, odaklamayı falan mümkün olduğunca düzgün yapmaya çalışarak nispeten daha iyi sonuçlar elde etmeyi başardım. Tavsiyem sizinde odaklamaya biraz daha fazla özen göstermeniz ( yani çok beyaz bir bölgeye odaklamak, geri kalan yerlerin daha karanlık çıkmasına sebep olacak, veya tersi...), bir de ISO ayarını çok yüksek değerlerde seçmemeniz..

Tarih: 22 Ekim 2007, 18:56 - İp: 85.***.**9.87
ulyses
ulyses (üye)
İçel / Amatör

Kompakt makinelerden az ışıklı ortamlarda mucize beklememek lazım zaten. Lens ve sensör küçük olduğu için alabildikleri ışık miktarı da azdır. Ama tripod yardımıyla uzun pozlama ve düşük iso değerleriyle daha temiz sonuçlar alabilirsiniz.

Tarih: 22 Ekim 2007, 19:53 - İp: 88.***.**4.49
  • 1