peacefull
peacefull (üye)
İstanbul / Meraklı

Olympus-nikon-kodak

ARKADAŞLAR BU 3 MAKİNADA TAKILDIM KALDIM.

OLYMPUS SP 310 / NİKON COOLPİX L 12 / KODAK Z 710

TEKNİK BAKIMINDAN KULLANIM BAKIMINDAN PERFORMANS BAKIMINDAN LENS BAKIMINDAN VS .YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Tarih: 29 Eylül 2007, 11:55 - İp: 85.***.**7.237
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Bence olympus sp310 derim. Diğer makinalardan çok daha üstün özellikleri var. Ve ccd'si daha büyük.

Tıkla ve 3ü1 arada karşılaştırma tablosuna bak

Ben oyumu olympustan yana kullanıyorum

Tarih: 29 Eylül 2007, 13:55 - İp: 85.***.**5.208
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili yetkin ,
Ben senin yerinde olsam 3 yıl yaygın servis garantisi olan
Görüntü sabitleme sistemi lens askı teknulujisine dayalı Leica ile ortak üretilen Panasonic FX serisi (örneğin FX 3 veya 10 yada 12 ) yi alırdım.

Tarih: 29 Eylül 2007, 17:33 - İp: 88.***.**0.136
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Panasonicler en fazla noise üreten ve ürettiği bu grenleri ortadan kaldırmak için fotoğrafın neredeyse bütün detaylarını noise reductiona kurban veren markadır. Ben tavsiye etmem.

Tarih: 29 Eylül 2007, 20:12 - İp: 85.***.**5.208
400asa
400asa (üye)
İzmir / Meraklı

merhaba,

nikon L12'yi listeden direk çıkar bence.L serisi makinalardan memnun kalmazsın.

onun haricinde olympus veya fujinin modellerine göz atabilirsin.

Tarih: 29 Eylül 2007, 23:24 - İp: 85.***.**5.168
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Dar-m

Şu cümlende:
"Panasonicler en fazla noise üreten ve ürettiği bu grenleri ortadan kaldırmak için fotoğrafın neredeyse bütün detaylarını noise reductiona kurban veren markadır."

Bahsi geçen bilgiyi Panasoniğin hangi modelinde yaşayarak tecrübe ettin? Model ismini ve örnek fotograflarından bir kaç tanesini benimle paylaşır mısın ?
O fotografları incelemek istiyorum.

Tarih: 30 Eylül 2007, 06:36 - İp: 88.***.**0.136
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Sevgili burukay sen önce 3 adet makina arasında kaldım acaba hangisi diye soru soran arkadaşa neden panasonic marka bir(kaç) makina önerdiğini ve bu olayın başka arkadaşların böyle sorularında vuku bulduğunu söyle. Ben sana panasoniklerin noise durumu ile ilgili bir sürü döküman örnek foto ne istersen linklerini vereceğim.

Tarih: 30 Eylül 2007, 12:04 - İp: 85.***.**5.208
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili Dark,
Bu benim sorumun yanıtı değil...
Ayrıca ben Panasonic fotograf makinelerinin ve video kameralarının yetkili servisiyim.Bu konuda Başta Almanya olmak üzere Kore Tayvan Çin ve isral gibi bir çok ülkede eğitimler aldım sertifikalarım var.
Bana link vermene gerek yok benim o makineler ait elimde yeterince servis manueli ve döküman var...
sen lütfen benim soruma yanıt ver.
Eğer böyle bir makinen varsa bana modelini ve mümkünse seri numarasını söyle kontrol etmek istiyorum ve ayrıca tabii fotograf örneği...

Bu arada senin önerdiğin olympus makinesinin yetkili servis adresini de bana verebilir misin? Yetkili adı Telefon ve fiziksel adresini...

#burkay' tarafından 30.09.2007 19:20:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Eylül 2007, 19:17 - İp: 88.***.**8.231
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Sevgili burukay aldığın eğitimi (teknik servis anlamında) bilemem. Ama zamanında samsung markasının yetkili servisi iken yaptığın önerileri ve yetkisiz olunca yaptığın "samsung alma servisi sorunlu vb." yorumlarıda biliyorum.
Sorun o değil senin ne markasının yetkili servisi olduğunda sorun değil. Arkadaş bana makina tavsiye edin dememiş ki sen tutup panasonik marka makina öneriyorsun.3 makina arasından hangisi diye sormuş.Ve bu olayı birkaç seferdir gördüğümdenmidir nedendir itici geldi bana.
Ayrıca noise şampiyonu dmc fz serisi panasoniğe ait yanılmıyorsam.
Madem bütün dökümanları var, fz serisi ve tz2 nin noise sorunsalına bir bak.
Olympus kullanıcısı değilim. Fuji ve pentax kullandım(yorum)
o nedenle teknik servisi hakkında bilgim yok.
Ayrıca arkadaşın sorduğu soruya cevap vermek için sorulan markaların teknik servis secerelerinin bilinmesine de gerek yok sanırım???

Tarih: 30 Eylül 2007, 20:25 - İp: 85.***.**4.46
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

İyice saçmalamışsın....
Bir elin beş parmağı bir mi?
Samsung'un iyi modelleri de var çin'de fason yapılmış kötü modelleri de var.Ayrıca o dönemde Samsung servisi yeni bir yapılanmaya gitti burada servis müdürü değişti Adamlar fotograf makinelerine Bilgisayar donanımı mantığıyla baktılar ve teknisyenler fotograf kökenli değil bilgisayar teknisyenleriydi.Sonrasında sorunlar artınca hatalarını anladılar ve fotograf makinelerine bakış açılarını değiştirdiler.

Ama sen hala sendeki şu bol grenli olduğunu idddia ettiğin panasonic makinenin modelini söylememekte ısrar ediyorsun.

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:11 - İp: 88.***.**8.231
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Hmm sanırım okurken atlamışsın "fz serisi ve tz2" bu makinelerin fotolarını bir incele. İso 100 de bile muadil markalara göre fazla noise üretiyorlar hele fz serisi iso 400 de yaptığı noise reductiondan sonra geriye pek bir detay bırakmıyor.Bunu sadece ben söylemiyorum nette belli bir yer edinmiş bütün review siteleride söylüyor.
Yoksa sendeki o bolca dökümanlarda yazmıyor mu?

Tarih: 30 Eylül 2007, 23:22 - İp: 88.***.**8.221