firavun_20
firavun_20 (üye)
Denizli / Amatör

Nikon P 80 İle Panosonic Fz18

arkadaşlar ben yeni başladım bu işe ben tam fz 18 almaya karar vermiştim sizlerden gelen yorumları okudum kafam karıştı nikon p80 mi alayım panosonic fz 18'mi alayım karar veremedim bu konuda blgi ala bileceyim tek yer buarsı bana en kısa zaman da bilgi verirseniz sevinirim şimdiden bilgi veren abilerime çok teşekkür ederim......

Tarih: 9 Haziran 2008, 01:55 - İp: 88.***.**0.249
pininfarin
pininfarin (üye)
İstanbul / Meraklı

@Siyahla,
Yeni f.w vistayla alakali bir guncelleme icermiyor cihazın bazı onemli fonksiyonlari geliştirmişler. Sorun tamamen vistadan kaynakli bir durum...

Tarih: 15 Haziran 2008, 13:06 - İp: 212.***.**2.136
strawhat
strawhat (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaşlar bende fz18 almak istiyorum
ebay de iki satıcı arasında tercih yapıcam
aralarında zazla bi fiyat farkı yok bana yaklaşık 400$ a malolucak
aralarındaki tek fark biri aksesuar olarak extra batarya diğeri slr-like kamera çantası hediye ediyor
ben makinanın renginin siyah olmasını istiyorum ama extra batarya cezbedici geliyor bana ve o makina silver ustalara bi soriyim dedimmantıklı olan hangisidir. cevaplara şimdiden teşekkürler

Tarih: 16 Haziran 2008, 10:50 - İp: 85.***.**4.58
ilkerwert
ilkerwert (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar nikon p80 ile çekilmiş resimleriniz varsa ve bizle paylaşırsanız çok sevinirim (özellikle 18x optik zumlanmış resimlerin kalitesini çok merak ediyorum )bu arada makinayı bulamıyorum şuanda piyasada yok olan yerlerdede çok pahalı
fiyatı uygun bi site varsa bilen arkadaşlarımızı bekliyorumm

saygılarımla
ilker

Tarih: 17 Haziran 2008, 10:32 - İp: 195.***.**9.21
siyahla
siyahla (üye)
Artvin / Meraklı

ilk resimler. acemi işi ama yavaş yavaş olacak...şu diyafram olayındaki ters orantıyı tam anlarsam işi çözecem

#siyahla' tarafından 20.06.2008 12:51:19 tarihinde düzenlendi.

#siyahla' tarafından 20.06.2008 12:58:59 tarihinde düzenlendi.
benim ufaklık

#siyahla' tarafından 20.06.2008 13:00:47 tarihinde düzenlendi.

#siyahla' tarafından 20.06.2008 13:01:20 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Haziran 2008, 12:50 - İp: 88.***.**6.75
oguzhanman
oguzhanman (üye)
İstanbul / Amatör

nikon p80 nin full telefoto da macro modda minumum netlik mesafesi ne kadar?

Tarih: 1 Temmuz 2008, 14:29 - İp: 88.***.**5.29
satelli
satelli (üye)
İstanbul / Amatör

Merhabalar..Bu ,sitedeki ilk mesajım.Öncelikle kendimi kısaca tanıtayım,daha sonra da meramımı anlatayım. İsmim Salih.28 yaşındayım.Oto yedek parça işiyle uğraşıyorum.Fotoğraf çekme merakı yeni yeni oluştu ben de.Birkaç haftadır internette epey bir araştırma yaptım Nikon P80 hakkında.Daha doğrusu yaptığım araştırmalar beni P80'e götürdü.Çok fazla bir fikir sahibi değildim ama artık internetten hemen hemen tüm bilgileri bulmak mümkün.Tecrübeli,profesyonel fotoğrafçılar var burda.Onların yanında aslında böyle bir yazıya girişmek biraz hadsizlik olsa da neticede bilgi paylaşılarak değer kazanır.

Öncelikle şunu anladım.İnternet sitelerinden alışverişlerde uygun fiyat diye birşey sözkonusu değil.Şöyle ki ,ismini vermem sıkıntı yaratabilir belki o yüzden site adı vermeden yazayım araştırdığım fiyatları.Küçük bir liste hazırladım kendime excel de isteyen olursa gönderebilirim de.

2 Amerikan sitesi var.Bunlarda fiyatlar uygun Türkiyedekilere göre ancak daha önceki kötü tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim.Gümrük sozkonusu olursa bir anda 2 makine parasına malolabilir bu iş.

Bu sitelerde yaklaşık fiyat 340 $ civarında.Aşağı yukarı 50 $ da kargo ücreti eklendiğinde 390 $ yani 470 YTL ediyor.Türk sitelerinde bu fiyat 700 -800 YTL arasında değişiyor.Ancak 12 taksit şansı da var.Sirkeci de birkaç yere sordum telefonla kdv dahil en ucuz 650 ytl fiyat aldım o da nakit.

Bendeki bilgiler bu kadar.P80 kullanan ya da bu konuda bilgi sahibi ustalar,arkadaşlar makine hakkında biraz detaylı teknik değerlendirme yaparsa sevinirim.Mesela şu filtre yuvasının olmaması...Bu ne kadar gerekli olur ilerde.Büyük bir dezavantaj mıdır?Tabi bu göreceli bir durum.Anladığım kadarıyla kişinin nasıl ve ne tür fotoğraf çektiğiyle alakalı bir durum.

Son olarak bildiğiniz herhangi bir satıcı varsa iletişim bilgilerini verebilirseniz çok sevinirim.P80 almayı düşünen birkaç kişi olabilirsek belki daha uygun şartlarda satın alabiliriz.

Cevaplar ve yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 25 Temmuz 2008, 12:16 - İp: 88.***.**0.153
xxride
xxride (üye)
Ankara / Amatör

sonunda bende Nikon P 80 Aldım

Tarih: 26 Temmuz 2008, 22:59 - İp: 88.***.**9.236
afgan
afgan (üye)
Ankara / Amatör

ben de fz18imi siparis etdim...herkese hayirli olsun

Tarih: 29 Temmuz 2008, 17:30 - İp: 69.***.**4.158
firavun_20
firavun_20 (üye)
Denizli / Amatör

hepinize yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. sizlerin yardımı ile
nikon p80 aldım şu anda kullanıyorum güzel bir makina. şu anda gayet güzel fotoğraflar çektim aldım zaman zarfı içinde fz 18'i
kullanma fırsatı buldum,nikon kadar değildi nede olsa nikon kendini gösteriyor. hepinize çok teşekkür ederim. çektiğim fotoğraflarla en kısa zamanda görüşürüz...)

Tarih: 9 Aralık 2008, 21:58 - İp: 78.***.**4.12
youngeagle
youngeagle (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar, artık bende bi p80 sahibiyim we ilk izlenimlerim çok olumlu. bu arada p80 i almadan önce burada yapılan fikir alış werişleri bana çok yardımcı oldu. we gidip kendimde inceledim. sonuç umduğumdan daha iyi çıktı. sizlerede tawsiye ederim.

Tarih: 9 Aralık 2008, 22:45 - İp: 88.***.**9.15