azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

Mega Büyük Ultra Süper Araştırma

Merhaba gerçekten çok kolay oldu hemde çok kolay sadece türkiyenin her yerinde şubesi olan ve herkes tarafından bilinen TEKNOSA internet sitesine girmem yetti...

Bu en basiti teknosa belki dahada uygun bulunabilir uyduruktan bi termosa ve tripoda 20 euro luk baskı cihazına 100 lira fazladan ödemeye gerek yok...

-bu arada Arkadaşlar Canon A610 modelinde IS özelliği yoktur...

olympus mju 1000 TIKLAYIN

#azya' tarafından 06.04.2007 01:33:40 tarihinde düzenlendi.

ARAŞTIRMALARIM DEVAM EDECEK ARKADAŞLAR SİZLER İÇİN EN UYGUN DENİLEN EVKURLARI BİLE ARAŞTIRICAM MERAK ETMEYİN

#azya' tarafından 06.04.2007 01:36:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2007, 00:16 - İp: 88.***.**1.118
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Aferin be benim eski ÇIRAK!

İyi çalışmışsın, hep böyle ol!
Böyle ol, canımı ye Çırak!
DEMEK İSTERDİM AMA...
Bu methiyeleri sana yine yapamıycam çırağım benim!
Sen hayatında hiç Teknosa mağduru oldun mu?
O yüzlerce, belki de daha fazla kişiden herhangi birine rastlamadın mı hiç ÇIRAK??
Sen şimdi "sikayetvar.com" diye bir siteden de bihabersindir!

Bak..
Gir o siteye;
Arama butonuna "teknosa" yaz ve arat..
Gör orada yığınla canı teknosa dan yananları!!
Yoooo bunu ben söylemiyorum, benim fikrim değil bu ÇIRAĞIM!!
Canı yananlar söylüyor! Hatta oralara gitmene de gerek yok! Bizim bu sitedeki "tüketici sorunları" köşesine git bak! Orada da arama yap teknosa ile ilgili..
AHHHH ÇIRAK AHHH!!
Bi öğretemiycem aylardır sana hiçbişey!!
Sen bu kafayla asla "KALFA" olamazsın!
Hep çırak kalırsın, çırak!!

Tarih: 6 Nisan 2007, 05:25 - İp: 88.***.**4.65
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

öncelikkler mega büyük hatta ultra süper araştırmama forum yazdığınız için teşekkür ederim.Evet ben çırağım doğru söylüyorsun...

Şunu anlamıyorum çeyiz mi alıcaz kameramı hatta daha pahalıya hatta evkurda çalışan optik zoom la dijital zoom un ne olduğunu anlatamayan(bu onların hatası değil) satışların müşteri memnuniyetinden çok bi an önce alsın gitsin nasıl olsa bedava ürün veriyomuşcasına davranışlarda bulunan satış personeli içinmi bu kadar yırtınıyosun

istanbuldaki bütün evkur mağazalarını tanıyorum merak etme müdürlerine kadar tanıyorum.ve hangi sistemle nasıl çalıştıklarınıda biliyorum.sen acaba biliyomusun.bugün baktığında bütün firmalardan illaki birileri şikayetçi zaten....

şimdi istersen çeyiz değilde kamera almak isteyen insanları daha fazla çalışıp ve daha fazla araştırıp daha iyi daha ucuz marketlere (DAHA PAHALI DEĞİL) Yönlendir.....

Tarih: 6 Nisan 2007, 12:45 - İp: 81.***.**9.120
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Rica ederim Çırak'çım..

Senin topiğinde yer almaktan gurur duydum öncelikle..
Ben "evkur"un avukatı değilim yalnız..
Bana ne evkur dan, yolkur dan..
Çalışma sistemleri beni igilendirmez!
Sadece sattıkları bir ürünü, "steve's" test sitesinde beğendiğim için önerdim.
Onlar sattıkları için önermedim.
Ayrıca mju1000 modeli benim için zirvedeki makine değildir.
Sadece "ucuz geldi gözüme" tavsiye ettim, "bakın karar sizin" dedim..

"İLLA Kİ ALIN MİLLET" dedim mi?? Demedim..

o kadar!!

#panctom' tarafından 07.04.2007 02:13:17 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2007, 15:44 - İp: 88.***.**4.65
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

işte bir insan kendini bu kadar ele verir yanii bilgisizliğini bak kendi ağzınla söylüyorsun ben a610 modelinde ıs özelliği yoktur demedim diye.ben çırak olduğum halde ve yaklaşık 200 adet a610 satmış olup o modelde ıs özelliği olmadığını biliyorum...AMA SEN HEM BİLMİYOSUN HEMDE SALLIYOSUN YARDIMLLARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDER BİR DAHA Kİ YANLIŞ BİLGİLENDİRMEN VE YÖNLENDİRMEN İÇİN SAOL

Tarih: 6 Nisan 2007, 16:39 - İp: 81.***.**9.120
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Çırak çırak..

BEN CANON AVUKATI DEĞİLİM çırağım benim..
Canon tanıtım mümessili hiç değilim.
Ben a610 modeliyle ilgili "büyük araştırma" topiğimde teknik veri sunmusum gibi buraya iddia sundun! Benim orada bahsettiğim model a700 çırakçım! Senin gözlerde mi gitti ne!!

Ben a610 da İS yoktur demedim
Ben a610 modelinde İS vardırda demedim!

Ben a610 un İS özelliğinden topiğimde hiç söz etmedim.
Nerden çıkarıyon bunları benim gürültücü çırağım??

Tarih: 6 Nisan 2007, 16:54 - İp: 88.***.**4.65
azya
azya (üye)
İstanbul / Meraklı

yaa panctom bıktık senin şu sallamalarından yaa yeter artık sallama be panctom

"KÜÇÜK KOMPAKTLAR: Şu anda fiyatı bayağı düşen Canon a610, a520, a700, a540 gibi modeller kesin tavsiyemdir. Özellikle a610 üzerinde durmak isterim. Büyük sensörü ve İS özelliği ile çok güzel işler yapan küçük dev adam a610.. Canon a520 modeline ait örnekler gördüğümde şaşırdım: RENKLERİ MÜKEMMEL bir makine a520.. Fiyatı da çok uygun bu makinelerin.. Eğer ki, hem fotoğraf, hem de çok uzun süreli video isteyen biriyseniz, şu anda fiyatı bayağı düşen, CASİO Z850 mutlak tavsiyem! Canon modelleri AVİ formatıyla kaliteli ama kısa süreli video çeker. Ama onlarda da fotoğraf kalitesi çok daha yüksektir.
Fiyatı düşenlerden diğer tavsiyem, büyük sensörü ve büyük lcd si ile, güzel bir makine olan fuji f10.. Bir başka fiyatı düşen model SONY W70.. İso 1000 değerine kadar çıkan, büyük LCD ekranıyla, güzel sonuçlar veren bir kompakt. "

-A 610 Modelinde IS yoktur yanlış bilgidir.yukarıda verilen bilgiyi dikkate almayalım.ufff bıktık kardeşim bu senin yanlış bilgilerinden bilmiyosan bilmiyorum de yanii...hadi yinee iyide prim yaptın hadi yine iyisin

Tarih: 6 Nisan 2007, 18:03 - İp: 81.***.**9.120
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Eh yani AZYA.. Artık çırak demiyorum sana!
Valla çıraklıktan da men ettim!

Ben a610 konusunda, İS olduğu konusunda, o kadar emin olsam; niye "siteyi terkedeceğim" diyeyim?

(Ve başlıkta öyle dediğin gibi yazıyor,ama bu kadar uzun başlığı hızlı hızlı yazarken, insanda el sürçmesi olabilir)

Şu başlığa bir bakar mısın? Destan gibi..
Orda küçücük bir telafuz hatasını mı söylüyorsun?
Bu bir bilgi hatası değil, telafuz hatasıdır, el sürçmesidir. Kafamın içinde onlarca model varken ve bunları hızlı hızlı yazarken, el sürçmesi normaldir.Demek ki gerçekten, başlıkta yazdığım o sözle hemfikir değilim. Öyle olsaydı, o sözümü bilirdim ve iddialı konuşmazdım. Ama oraya onu yazdığımın farkında değilim, çünkü EL SÜRÇMESİ..

Sonuçta bu kadar eskimiş bir modelde İS olup olmadığını tartışacak değilim! Yaw konu nerelere geldi be!

Şimdi ben oraya yoğun birikimleri yazarken, bir anlık konsantre kaybından "is var" diye yazmışım.

BE ESKİ ÇIRAĞIM!! BUNU BİLE BİLE NİYE DİYEYİM Kİ, "Bunu kanıtla siteyi terkederim" DİYE??

Hangi mantık kabul eder bunu?
Sonuçta Allah'a şükür zekam düşük değildir!
Sen de kurnaz adamsın!
Ama..
Bu değil ki, duyu organlarımız hata yapmayacak, 4/4 lük çalışacak!!

#panctom' tarafından 07.04.2007 02:14:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Nisan 2007, 19:18 - İp: 88.***.**4.65
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Mevzu nedir tam anlayamadım ama benim tecrübelerime göre teknosa piyasa fiyatlarının üstünde mal satıyor, bilginize.Ki zaten çoğunuz biliyorsunuzdur.

Tarih: 7 Nisan 2007, 00:56 - İp: 88.***.**5.180
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

7430..

Sen çok yaşa!
Ama konu o değil..
Haa teknosa diyorsan, benim eski çırağın önerdiği teknosa ile benim işim olmaz hayatta..
Sizleri bilemem!
Ama teknosa dan "yandım allah" diye şikayet eden tahmin edemeyeceğin sayıda insan var.
Bu arkadaş ta (azya) teknosa öneriyor.
Ortak galiba oraya

Tarih: 7 Nisan 2007, 02:11 - İp: 88.***.**4.65
mstfckr61
mstfckr61 (üye)
Trabzon / Amatör

Arkadaşlar ister istemez açmış olduğunuz topic i okudum. Görüldüğü gibi gene bi tartışma içindesiniz. Sonu hayır olur inşallah. Şimdi haddim olmayaraktan bu tartışmaya (Eski tartışmalarınm mazisini ve Panctom un siteye girişinden bu yana yaptığı tüm yorumları da okumuş biri olarak) ben de müdahil olacağım.

İlk olarak Panctom kardeşe seslenmek istiyorum. Kardeş seni severim bilirsin. Hatta bu sitenin ratingini artırdığını ve site yönetiminin sana ödül vermesi gerektiğini de söyledim. Ama bütün bunlar doğruları söylememe de engel olmaz tabii. İlk olarak şu Azya'ya "çırak" deyip durmandan başlayalım. Bir kere şunu söylemek gerekir ki Azya gelirken, sen daha gitmek için hazırlık yapmaya bile başlamamıştın. Dolayısıyla çırak olacak biri varsa o da sensin kanımca. (Kızma darılma yok haa ona göre.) İkincisi şu "el sürçmesi" olayını ilk kez senden duydum. Ne menem bişeymiş bu el sürçmesi de insana bilgisi dahilinde bişeyler yazdırabiliyormuş. Hayret valla. Bu arada Azya bu topic i niye açtı, neye karşılık olarak açtı onu da anlayamadım açıkçası. Nerden çıktı bu Olympus meselesi. Biraz Fransız kaldık. Bi açıklayın bari yaw.

Hadi herkese selamlar...

(Panctom bu yoruma sert bi cevap verecektir mutlaka. Bari eskilere gidip biraz döküman toplayayım. )

Tarih: 7 Nisan 2007, 11:23 - İp: 88.***.**1.52