karpuzzz
karpuzzz (üye)
Ankara / Amatör

Makine Alıcam...

selam arkadaşlar;herşeyden önce sitenin cidden çok güzel oldugunu belirtmek isterim,emeği geçenlere teşekkürler...
aslında biliyorum bu soruyu sormadan önce araştırma yapmam gerekirdi forumda ama biraz aceleci davranmak zorunda oldugum için yapamadım;özür dilerim..!
gelelim asıl sorumu;300-350 milyon fiyat aralığında bir tane digital fotograf makinesi almak istiyorum,gördümkü çok çok düşünülmesi gereken ve bilenlerden yardım alınması gereken bir konu...o yüzden hepinizin fikirleri benim için çok değerli..
bu arada çok seyrek zamanlarda kağıda baskı yapıcam..(marka ve model fikri verirken bunuda gözönüne alırsanız iyi olur) çok uzun oldu heralde...susuyorum ve önerilerinizi bekliyorum..(benim kafamda şimdilik arçeliğin yeni çıkardığı 6 MP makinesi war)

Tarih: 5 Kasım 2004, 04:16 - İp: yok
karpuzzz
karpuzzz (üye)
Ankara / Amatör

bu arada CX6330 hakkında da görüşlerinizi almak isterim;kafama takılan bi makinede bu..

Tarih: 5 Kasım 2004, 04:38 - İp: yok
juggler
juggler (üye)
Ankara / Doğa Fotoğrafçısı
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

hoşgeldin..
ve sen yine de dijital fotoğraf mak. forumunda bi geriye dogru bak. Kafandaki makine makine değil. Bilgiye kolay yoldan ulaşmaya çalışma biraz kendinin çaba göstermesi gerek. Biraz okuduktan sonra anlayacaksınki herşey megapixel demek deildir. Biraz oku ve kafanda oluşmuş bir kaç model ile gelmeye çalış.

Tarih: 5 Kasım 2004, 08:23 - İp: yok
cio
cio (üye)
İstanbul / Meraklı

makine almadan once butun ozelliklerin ne islere yaradigini ogrenirsen arcelik alma hatasina dusmenssin kanirindayim
300-350 milyona onerilecek makineler elbette var fakat once bilgi edinmelisinki hata yapma olasiligin azalsin.

Tarih: 5 Kasım 2004, 09:25 - İp: yok
sanchalf
sanchalf (üye)
Ankara / Amatör

350 milyona alacağın arçelik marka bir makina yapacağın en büyük hata olur.Eğer uygun fiyata kalite bir makina almak istiyorsan kodak tan vazgeçme bence.Cx 6330 gerçekten güzel makina.Ama benim sana tavsiyem Kodak LS633 tabii eğer bulabilirsen...Ya da DX6340 tabi gene bulabilirsen.Ama 7530'u kesin bulursun kolay gelsin hayırlı olsun haa bu arada ogatech, inca, optinon, arçelik, beko benzeri markalardan uzak dur sinir bozuyor

Tarih: 5 Kasım 2004, 10:26 - İp: yok
karpuzzz
karpuzzz (üye)
Ankara / Amatör

ne yani bu kadar mı bütün yorumlar??melih verdiğin linki inceledim teşekkürler ama bana bi faydası olmadı açıkcası...arkadaşlar sizden sadece fikir istiyorum;daha öncede belirttim,biliyorum araştırmam lazım forumu ama o kdar vaktim yok...!
neyse fikir belirten arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Tarih: 6 Kasım 2004, 14:15 - İp: yok
bozo
bozo (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaşım nasıl vaktin yokmuş.. oku biraz.. sadece forumda 1 saat vakit geçirsen kafanda bişeyler canlanır.ondan sonra bize sorarsın şu markada şunlar şunlar var. ben de bu tür şeyler istiyorum sizce uygunmu diye..

ya da tamam sen git en iyisi al arçelik ..

Tarih: 6 Kasım 2004, 21:01 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

boşu boşuna arçelik'e o parayı vermeyin ona makina demek için 1000 şahit lazım benim tanıdığım aldı bin pişman bence eniyisi sana göre nikon coolpix 2100 seri ilinlar bölümünde vardı 200 dolar tam sana göre makina...bi o makinaya göz atsan ii olur

Tarih: 6 Kasım 2004, 21:18 - İp: yok
karpuzzz
karpuzzz (üye)
Ankara / Amatör

bozo arkadaşım zaten aradğım makinede neler istediğimi daha önce söylemiştim;bu yüzden böyle konusmanın hiç gereği yok;eğer ki düşüncelerimden memnun değilsen yorum yapmassı olur biter..."sen git arçeliği al en iyisi" demen gereksiz bence..
daha öncede belirttiğim gibi kafamda oluşan 1-2 tane makine war..En azından bunlar hakkında ne düşündüğünüzü öğrenmek isterim;
kodak Cx7300;kodak Cx6330;olympus C-160..kafamdaki makineler bunlar..!bunlar hakkında ne düşünürsünüz??sizce hangisi daha ön plana çıkıyor?

Tarih: 8 Kasım 2004, 02:30 - İp: yok
denizci
denizci (üye)
İstanbul / Amatör

İyi günler karpuzz

Teknosada kampanya var Nikon 2100 150.000.000 TL düşmüş siz en iyisi onu alın biraz tecrübe kazanın daha sonra iyi bir fotografmakinası secersiniz.

Tarih: 8 Kasım 2004, 11:40 - İp: yok